Προς το περιεχόμενο

καινουριος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και απο μενα, ειμαι νεο μελος στο φορουμ και θελω παρα πολυ να μαθω συνθεσαιζερ. Ας ξεκινησω ομως για να καταλαβετε και εν συνεχεια να μου δωσετε τα μουσικα σας φωτα :) 1ον) εχω βρει δασκαλο μουσικης ωστε να μου διδαξει συνθεσαιζερ...(2ον) τα μουσικα μου ακουσματα ειναι πιο πολυ ηλεκτρονικη ξενη μουσικη (ποπ.ελεκτρο,τρανς.τεκνο,κλπ). (3ον) το θεμα που με απασχολει ειναι τι συνθεσαιζερ να παρω? Βασικα ειχα σκεφτει να παρω ενα καλο π.χ το roland v.τι εχετε να μου πειτε για αυτη την επιλογη? φυσικα δεν το επελεξα μονος αλλα μετα απο συσταση του συγκεκριμενου μοντελου. Τι αλλο χρειαζεται επιπλεον αν καταληξει κανεις να παρει το συγκεκριμενο συνθεσαιζερ? συνδεεται με pc? ειναι δυσκολο στην χρηση του για εναν αρχαριο? Κανει για συνθεση ηλεκτρονικων ακουσματων το συγκεκριμενο??? θελει καποια εξτρα? ευχαριστω εκ των προτερων. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμο προσωπο καλως ηρθες στο νοιζ

καταρχην ενα πολυ μεγαλο μπραβο που ξεκινας τωρα το μουσικο σου ταξιδι και το πρωτο πραμα που σκεφτηκες να κανεις ηταν να βρεις καποιον δασκαλο για να σου μαθει καποια πραματα , και δεν περιμενες ή εψαξες να τα μαθεις απο φιλους - συγγενεις - γειτονες - ξαδερφια κλπ.

τα ακουσματα που εχεις ειναι μια χαρα , αλλα παντα να προσπαθεις να ακους ολο και περισσοτερα και οσο γινεται διαφορετικου στυλ .

για την τελικη επιλογη αγορας ενος synth εσυ θα αποφασισεις και κανενας αλλος . κανε μια καλη βολτα στα καταστηματα στο κεντρο , ακου οσο μπορεις περισσοτερα οργανα για να δεις τελικα τι ηχους εχει το καθενα , και ποιο ειναι αυτο που βρισκεται πιο κοντα στα γουστα σου . τα roland ειναι μια χαρα , οπως επισης και τα korg triton . αλλα ειπαμε πρωτα θα τα ακουσεις εσυ ο ιδιος .

ολα τα keyboard συνδεονται με ολα τα pc , ειτε στην usb θυρα , ειτε στην καρτα ηχου , αυτα θα τα πουμε αυτα στη συνεχεια , εδω θα ειμαστε .

επισης να ξερεις οτι το καλυτερο περιφερειακο για τα synths ειναι το computer , με την βοηθεια ενος pc και βεβαιως ενος soft sequencer ( sonar - cubase - logic ) η συνθεση ειναι ολη δικη σου , αρκει να εχεις φαντασια , ορεξη για δουλεια και φραγκα να τα χωνεις .

αυτα ρε συ boy .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμο προσωπο καλως ηρθες στο νοιζ

καταρχην ενα πολυ μεγαλο μπραβο που ξεκινας τωρα το μουσικο σου ταξιδι και το πρωτο πραμα που σκεφτηκες να κανεις ηταν να βρεις καποιον δασκαλο για να σου μαθει καποια πραματα ' date=' και δεν περιμενες ή εψαξες να τα μαθεις απο φιλους - συγγενεις - γειτονες - ξαδερφια κλπ.

τα ακουσματα που εχεις ειναι μια χαρα , αλλα παντα να προσπαθεις να ακους ολο και περισσοτερα και οσο γινεται διαφορετικου στυλ .

για την τελικη επιλογη αγορας ενος synth εσυ θα αποφασισεις και κανενας αλλος . κανε μια καλη βολτα στα καταστηματα στο κεντρο , ακου οσο μπορεις περισσοτερα οργανα για να δεις τελικα τι ηχους εχει το καθενα , και ποιο ειναι αυτο που βρισκεται πιο κοντα στα γουστα σου . τα roland ειναι μια χαρα , οπως επισης και τα korg triton . αλλα ειπαμε πρωτα θα τα ακουσεις εσυ ο ιδιος .

ολα τα keyboard συνδεονται με ολα τα pc , ειτε στην usb θυρα , ειτε στην καρτα ηχου , αυτα θα τα πουμε αυτα στη συνεχεια , εδω θα ειμαστε .

επισης να ξερεις οτι το καλυτερο περιφερειακο για τα synths ειναι το computer , με την βοηθεια ενος pc και βεβαιως ενος soft sequencer ( sonar - cubase - logic ) η συνθεση ειναι ολη δικη σου , αρκει να εχεις φαντασια , ορεξη για δουλεια και φραγκα να τα χωνεις .

αυτα ρε συ boy .[/quote']

 

 

Σε ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερον που εδειξες :wink: δεν καταλαβα ομως οταν λες φραγκα να τα χωνω????? δηλαδη? σορρυ αν σε κουραζω αλλα οπως ειπα ειμαι ασχετος με το χωρο...

Επισης θα ηθελα να μου πεις για το συγκεκριμενο μοντελο αν ειναι καλο μιας και εσυ ξερεις καλυτερα...θα ηθελα την αποψη σου.

:) βρηκα και φωτο του συγκεκριμενου.. 30131rol.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κορυφαιο μοντελακι , μην το σκεφτεσαι καθολου , ειναι πολυ καλο , δεν ξερω αν το εχεις ακουσει , αλλα πιστευω πως θα μεινεις ικανοποιημενος .

οσο για τα φραγκα φιλαρακο θα το διαπιστωσεις στην πορεια μονος σου για τι μιλαω .

ολοι ετσι ξεκινησαμε . με την αγορα ενος synth μονο . ετσι τουλαχιστον ειπαμε τοτε . στην αρχη ...

μετα θα δεις ποσα ακομα χρηματα θα ξοδεψεις και για αλλα πραματα " γυρω γυρω " απο αυτο .

καποια καλυτερη καρτα ηχου , καποια κονσολα , ηχεια monitor , μικροφωνα ... η μουσικη ειναι τεχνη μοναδικη , απιστευτη , αλλα και μια πολυεξοδη γκομενα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα θα δεις ποσα ακομα χρηματα θα ξοδεψεις και για αλλα πραματα " γυρω γυρω " απο αυτο .

καποια καλυτερη καρτα ηχου ' date=' καποια κονσολα , ηχεια monitor , μικροφωνα ... η μουσικη ειναι τεχνη μοναδικη , απιστευτη , αλλα και μια πολυεξοδη γκομενα .[/quote']

Μην τον τρομάζεις τον άνθρωπο απο τώρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ ολα οκ

δεν νομιζω να τρομαξει ο φιλος , καποιες αγορες ειναι αναποφευκτες

και απαραιτητες , αλλωστε θα το δει και μονος του στην πορεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου