Προς το περιεχόμενο

Δείξτε μας την γωνιά σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιδου και οι δικες μου.

 

Σε γενικες γραμμες ξημεροβραδιαζομαι στο γραφειο μου μπροστα απο τον υπολογιστη. Δουλεια, παιχνιδι, μουσικη, ταινιες, σοσιαλ μυδια κλπ. Το μονο για το οποιο δεν χρησιμοποιειται ειναι για μουσικη παραγωγη (σοκ και δεος) μιας και δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα πλεον με το σπορ οποτε δεν εχω καν στημενες καρτες ηχου κλπ. Μονο ενα ταπεινο ζευγαρακι Wharfedale Diamonds για ακροαση μουσικης. Διπλα στο γραφειο υπαρχει η γωνια οπου ζουν καμερες, φακοι, λοιπο gear και φωτογραφικα βιβλια, με ενα ραφι παραχωρημενο και στο ταπεινο μου ηχοσυστημα.

Η μουσικη γωνια βρισκεται στην απεναντι πλευρα του δωματιου, και το configuration της ενιοτε αλλαζει, αναλογα με τα ενδιαφεροντα της εποχης. Αυτο τον καιρο δεν παιζω πολυ μουσικη και ο λιγος χρονος που καταφερνω και αφιερωνω πηγαινει στην μελετη κλασσικης, με την οποια ειχα να ασχοληθω απο τα σχολικα μου χρονια. Αναλογιο, υποποδιο σκαμπο και η κιθαρα στον καναπε σε ετοιμοτητα. Ενιοτε της κανει παρεα και καμια ακουστικη για casual γρατσουνισμα. Στη γωνια πισω εχουν στοιβαχθει ενισχυτες πεταλια, ηλεκτρικες κιθαρες και το κοντραμπασο μου, μιας και αυτες τις μερες βλεπουν μονο περιστασιακη χρηση...

 

DSC07586.jpg

DSC07584.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Στάθης1540724939 είπε

Έπειτα απο μία επική μάχη με το χρόνο για να προλάβω το διαγωνισμό της Adam... 😄

IMG_20181202_145144.jpg

Στάθη, το επόμενό μου setup στην γωνία μου θα είναι έτσι περιπου και θα έχει το maschine και το komplete για controllers και software.

Είναι στα σχέδια :-)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Στάθη, το επόμενό μου setup στην γωνία μου θα είναι έτσι περιπου και θα έχει το maschine και το komplete για controllers και software.

Είναι στα σχέδια :-)

Αντε με το καλο! Το κακο με το maschine ειναι οτι δεν εχει χωρο για το γκαϊφε 😜 . Τα εβαλα αρχικα στα προχειρα στο τραπεζι και ειδα τελικα οτι ειναι βολικο, τα ηχεια μονο να βολεψω και μετα θα ειναι αρκετα ανετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Στάθης1540724939 είπε

Αντε με το καλο! Το κακο με το maschine ειναι οτι δεν εχει χωρο για το γκαϊφε 😜 . Τα εβαλα αρχικα στα προχειρα στο τραπεζι και ειδα τελικα οτι ειναι βολικο, τα ηχεια μονο να βολεψω και μετα θα ειναι αρκετα ανετο.

και δεν βάζω πλάγια μια θήκη?

 Μέχρι και στα πανηγύρια πουλάνε τέτοιες θήκες για καφέ, σαν αυτές που έβαζα παλιά στο παράθυρο στο αμάξι, τις εποχές που κυκλοφορούσα με κάτι χρέπια χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν είναι καινούρια, αλλά λίγα έχουν αλλάξει! Οι κιθάρες βέβαια μπαίνουν στην άκρη για να χωράμε κι εγώ και οι μαθητές ή μουσικοί που τριγυρνούν στον χώρο! 

Στο υπνοδωμάτιο πάντα υπάρχουν άλλες 2-3 κιθάρες (για παν ενδεχόμενο:classic_biggrin:

και φυσικά άλλο αγαπημένο στέκι στο σπίτι, παραμένει το σαλόνι με τον καναπέ που βυθίζεσαι μέσα και παίζεις την οποιαδήποτε κιθάρα unpluged, κάνοντας πως βλέπεις τηλεόραση!!!

 505714993_MakisAblianitisathomestudio6(3).thumb.JPG.d6e738fc6a0d6bfec371046d37a3de5e.JPG

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, makam said:

και φυσικά άλλο αγαπημένο στέκι στο σπίτι, παραμένει το σαλόνι με τον καναπέ που βυθίζεσαι μέσα και παίζεις την οποιαδήποτε κιθάρα unpluged, κάνοντας πως βλέπεις τηλεόραση!!!

 

 

Με τις κιθαρες που εχεις, και εγω μονο unplugged θα γουσταρα να παιζω...:classic_biggrin:

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κανονικά υπάρχει ένα λάπτοπ στημένο στο γραφειάκι αλλά όχι πάντα. Μερικές φορές πεταλιέρες, λούπερ κτλ στο πάτωμα, αλλά γενικώς προσπαθώ να αποφεύγω αυτό που γινόταν στο παλιό μου σπίτι :classic_tongue: . Συνήθως παίζω στο σαλόνι εδώ που τα λέμε..

 

PANO_20180627_154153.jpg

14207611_10209574919426549_39664015116566581_o.jpg

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας..., αλλά πόσοι από εσάς που ανεβάσατε όλες αυτές τις υπέροχες φωτός από τις γωνιές σας είστε παντρεμένοι...;🤔    Από απλή περιέργεια η ερώτηση, μήπως κάτι δεν κάνω σωστά εγώ; 🤔😟      Ταμτάμ εσύ μην απαντάς, είσαι ο ορισμός του εργένη......

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου