Προς το περιεχόμενο

Δείξτε μας την γωνιά σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

όπως είπα και πιο πριν άλλαξα τρεις χώρους. (σαλόνι, υπόγειο, σοφίτα).

(βέβαια δεν συζητώ ότι περνάω αισίως στο 34ο έτος έγγαμου βίου) αλλά οι χώροι άλλαξαν κυρίως επειδή είχα άλλο χόμπυ (diy/hifi) και όλη την ώρα είχα φτιάξει το σαλόνι εργαστήριο.

Και φυσικά σταμάτησα την ενασχόληση με τη μουσική σχεδόν 15 χρόνια.

Όταν την ξαναξεκίνησα, την ξεκίνησα με μια κιθάρα και ένα μεταφερόμενο φορητό πολυκάναλο εγγραφέα με μπαταρίες.

Τα περισσότερα από όσα ανέβασα εδώ από κλιπς γράφτηκαν σ αυτό πάνω στον καναπέ σταυροπόδι με ακουστικά και με τους άλλους στο σπίτι να βλέπουν τηλεόραση κλπ.

Στην τελευταία γωνια σιγά σιγα οι κιθάρες διώχνουν τα hifi και διαμορφώνεται χώρος προσωπικού στούντιο καθώς αποφάσισα αυτή να είναι η απασχόλησή μου τα επόμενα χρόνια.

  • Like 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cigaret13 είπε

  Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας..., αλλά πόσοι από εσάς που ανεβάσατε όλες αυτές τις υπέροχες φωτός από τις γωνιές σας είστε παντρεμένοι...;🤔    Από απλή περιέργεια η ερώτηση, μήπως κάτι δεν κάνω σωστά εγώ; 🤔😟      Ταμτάμ εσύ μην απαντάς, είσαι ο ορισμός του εργένη......

 

Προσωπικά αν και δεν είμαι παντρεμένος, το έταιρον ήμισυ έχει μια Tele Am. Vintage και μια ακουστική, ο δε υποψήφιος πεθερός έχει καμιά δεκαπενταριά κιθάρες και μάλιστα τώρα που θα πάμε για διακοπές εκεί τα Χριστούγεννα θα μας στριμώξει επίτηδες σε άλλο δωμάτιο από αυτό με τις κιθάρες, για να μην με φέρει σε επαφή με αυτές.... 😤

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 hours ago, cigaret13 said:

  🤔    Από απλή περιέργεια η ερώτηση, μήπως κάτι δεν κάνω σωστά εγώ🤔😟   

Ναι! Παντρευτηκες.

Διαζυγιο ΤΩΡΑ με 12 άτοκες και έκπτωση...black Friday.

  • Like 1
  • Χαχα 6
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη πάρε μακριά από την οθόνη την πόντια ΤΩΡΑ, γιατί αν διαβάσει αυτά που γράφονται, όχι μόνο θα χάσεις την γωνιά σου, αλλά θα σου απαγορεύσει να ξαναμπείς και στο noiz.

Μέχρι και parental control θα σου βάλει στο laptop.:classic_biggrin:

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Δεν νομιζω.

 

Αν θελουμε να ειμαστε ΣΟΒΑΡΟΙ ,πρωτα με τον εαυτο μας και μετα με τον ,υποψηφιο, συντροφο μας (ειδικα αν μιλαμε για σχέσεις ζωης και οικογενεια) νομιζω οτι ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ και πανω απο ολα ΞΕΚΑΘΑΡΟΙ για το ΠΩΣ θελουμε να ζησουμε κανοντας το 100% "γνωστο και ξεκαθαρο" στον αλλον ανθρωπΑ με τον οποιο θα δημιουργησουμε οικογενεια.  

 

Αν ΔΕΝ το κανουμε αυτο αρχιζουν τα ΔΡΑΜΑΤΑ τα οποια στην καλυτερη περιπτωση οδηγουν σε ΠΟΛΥ ΧΑΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ και στην χειροτερη σε αγριους τσακωμους,διαλυμένα σπιτια κ.ο.κ

 

Εγω παντα ξεκαθαριζα οτι η ενασχόληση μου με την μουσικη θα μου "τρωει" ενα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ μερος του χρονου "μας" τοσο ΕΝΤΟΣ ,οσο και ΕΚΤΟΣ σπιτιου.

 

Για αυτο αλλωστε παντρευτηκα και στα 40 μου :classic_biggrin: μεχρι τοτε δεν ειχα βρει ,για παραπανω απο ετος,γυναικα που να ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ πραγματικα το ΠΟΣΟ σημαντικη ειναι η μουσικη για εμενα και να το ΣΕΒΕΤΑΙ.  

 

Δεν εκανα λαθος στην επιλογη μου μια και μετα  από 17 χρονια το μονο πραγμα που θα βρεις σπιτι ΜΑΣ ειναι κιθαρες,μουσικα οργανα,ΒΙΒΛΙΑ,δισκους,τους πινακες που ζωγραφιζει η γυναικα μου  και ενα τραπεζι (ενταξει εχουμε και 5 καρεκλες και εναν καναπε και μια τηλεοραση :classic_biggrin: ) διπλα στις...κιθαρες στο οποιο τρωμε....να φανταστεις ο γιος μου οταν επισκεπτομαστε αλλα "κανονικα" σπιτια (ΕΛΛΗΝΙΚΑ "κανονικα" σπιτια) με ρωταει ΠΟΥ ειναι οι κιθαρες και τα βιβλια τους:classic_biggrin: (συνηθως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ καν και καλα οι κιθαρες αλλα..ΒΙΒΛΙΑ ρε παιδια? ) και ΤΙ ειναι αυτο το πραγμα στο πατωμα (εννοει τα ΧΑΛΙΑ μια και εμεις ΔΕΝ εχουμε :classic_biggrin: )  

 

Αρα ειναι απλα θεμα σωστων επιλογων η ζωη και....ολιγης τυχης βεβαια....

 

 

Σοφά λόγια.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Lord_Goumis said:

 

Προσωπικά αν και δεν είμαι παντρεμένος, το έταιρον ήμισυ έχει μια Tele Am. Vintage και μια ακουστική, ο δε υποψήφιος πεθερός έχει καμιά δεκαπενταριά κιθάρες και μάλιστα τώρα που θα πάμε για διακοπές εκεί τα Χριστούγεννα θα μας στριμώξει επίτηδες σε άλλο δωμάτιο από αυτό με τις κιθάρες, για να μην με φέρει σε επαφή με αυτές.... 😤

 

Πιο ευκολα σου διδει κορη, παρα κιθαρα...

 

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, yameth είπε

Αυτό είναι αλήθεια και ιδιαίτερα όταν δεν συμπεριφέρεσαι σαν να είσαι το κέντρο του κόσμου.

Πως μπορεις να μη συμπεριφερεσαι ομως, οταν οντως εισαι. :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vagelism είπε

Ο 1ος ηταν γιατι ειναι το επαγγελμα μου ..και 2ον γιατι η γυναικα μου καταλαβε πολυ νωρις{ η της εδωσα να καταλαβει}οτι η μουσικη για μενα δεν ειναι δεν ειναι μια 8ωρη εργασια δευτερα με παρασκευη.

Αυτα ακριβως ισχυουν και για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα ούτε επάγγελμα ήταν ούτε τίποτα...

όταν με γνώρισε ήμουν σε συγκρότημα και ήμουν και μετά.

Με μια κιθάρα στο χέρι με γνώρισε...

Το μόνο θέμα τα τελευταία χρόνια είναι...."κι άλλη κιθάρα ? πού θα τη βάλεις....?"

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

 

Πιο ευκολα σου διδει κορη, παρα κιθαρα...

 

:classic_biggrin:

Γιατί, η κόρη δίδει καμία κιθάρα νομίζεις? 😀 Το μήλο κάτω από την μηλια έπεσε... 

😣

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου