Προς το περιεχόμενο

bohemian rapsody


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν την εχω δει ακομα την ταινια...αλλα βλεπω οτι εχει πεσει τρελο promo με τους queen..

Τετοιο airplay πρεπει να ειχαν να δουν απο το 1980!!!:classic_blink::classic_blink::classic_biggrin::classic_biggrin:

Σημερα απο το Χολαργο μεχρι την Παλληνη ακουσα 4ς φορες queen στο ραδιοφωνο..

Τυχαιο?

δεν νομιζω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, cigaret13 said:

 Ρε Όθωνα τόσο μικρός είσαι; Δεν το περίμενα αυτό..... Με τόσο καλό γούστο στην μουσική!!!!😉😎

τι μικρός ρε Φώτη; εχω αρχίσει να ασπριζω. Αλλα την πχοιτητα τη ξεχωρίζω. οταν γίνεις ταινια ποιος θες να σε παίξει;

14 minutes ago, dimsonic said:

δεν πιάνεις το νόημα....

όταν έχεις ζήσει κάτι στην εποχή του, άκουγες τα τραγούδια όταν έβγαιναν, το feedback του πως γινόταν στο ράδιο και την τηλεόραση, διάβαζες τα περιοδικά και παρακολουθούσες την ζωή τους καθώς μεγάλωναν κι αυτοί και εσύ δεν είναι δυνατόν να σου πει τίποτα καμμια ταινία με ψεύτικους ήρωες και ηθοποιούς.

Όταν βγήκε ο δίσκος αυτός ετοιμάζαμε με το συγκρότημά μας τα live μιας ζωής επί σχεδόν ένα χρόνο και ξαφνικά ακούσαμε αυτό. Μας ήρθε να τα βροντήξουμε.

Τους άκουγα από τους δίσκους πριν το night at the opera, ζήσαμε το μπαμ με το bohemian, την όλη τους αίγλη, την κάμψη μετά, τις αντιδράσεις από ριζοσπαστικά κομμάτια όπως, we are the champions, we will rock you, jazz, radio Gaga, fat bottomed girls και αργότερα την επιστροφή με το one vision και το θρυλικό innuendo όπου πλέον βλέπαμε και περιμέναμε να ανακοινωθεί το κακό.

Τί να μου πει συνεπώς μια ταινία...με τις ανακρίβειες και τα δήθεν της....

είδα λίγα λεπτά από trailer και έφυγα τρέχοντας....

οκ, αλλά τη ταινια δε την είδαμε για να μάθουμε την ιστορία της μπάντας..την είδαμε γιατι γουστάρουμε κουιν. δεν το πολυαναλυσα στο μυαλό μου τοσο. 

 

3 hours ago, Tamtam said:

Σύμφωνοι, είναι πολύ χρήσιμη για να φέρει ευρύτερα πολύ νεότερες ηλικίες σε επαφή με τους Queen και τη μουσική τους. (Συζητήσιμο είναι κτγμ όμως το κατά πόσον η μουσική τους το έχει ανάγκη αυτό, αλλά anyway).
Η ερώτησή μου είναι: Δε νομίζετε ότι η ταινία αδικεί λιγάκι τον Μercury? Όχι με την έννοια ότι δεν τον δείχνει καλά, αλλά με την έννοια ότι ο Freedie ήταν πολύ περισσότερα από αυτά που δείχνει η ταινία...

ταμταμ ο μερκιουρι ηταν ενα τεράστιο ταλέντο. δε γνωρίζω αν ηταν κατι παραπανω απο αυτο. προσωπικά δε βλέπω κάποια μεγάλη αδικία διοτι δεν ήταν δα και ο μέγας πνευματικός ηγέτης. εσυ τι ειδες που σε χάλασε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Otto συμφωνω...και αν η ταινια κερδισε εστω κ εναν νεαρο φαν τοτε χαλαλι....

Dimsonic προσπαθησε εστω για λιγο να ερθεις στο 2018...

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, otto## said:

 

οκ, αλλά τη ταινια δε την είδαμε για να μάθουμε την ιστορία της μπάντας..την είδαμε γιατι γουστάρουμε κουιν. δεν το πολυαναλυσα στο μυαλό μου τοσο. 

 

μάλιστα, δε μου λες...υπάρχει κάποια μπάντα για την οποία πχ "κόβεις φλέβες"?

όχι πριν γεννηθείς...σύγχρονή σου

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

μάλιστα, δε μου λες...υπάρχει κάποια μπάντα για την οποία πχ "κόβεις φλέβες"?

όχι πριν γεννηθείς...σύγχρονή σου

την εχουμε ξανακανει αυτη τη συζητηση βρε dim.

Εννοειται οτι εχει.

Ολοι εχουμε..

Καθε γενια.

εγω ακομα αποκταω καινουργιες μπαντες με τις οποιος κοβω φλεβες.

Απο τους Radiohead στον Rahat, στον Fink στην Bjork..σε ολα οσα ποσταρω καθημερινα στο τι  μουσικη  ακουτε.

...Απλα εχω ανοιχτες τις κεραιες μου στο τι συμβαινει στο σημερα...στο τωρα..χωρις στεγανα.

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, noe13 said:

Otto συμφωνω...και αν η ταινια κερδισε εστω κ εναν νεαρο φαν τοτε χαλαλι....

Dimsonic προσπαθησε εστω για λιγο να ερθεις στο 2018...

στο 2018 είμαι...

κοίτα να δεις η ταινία έχει βασικά μια τεράστια ανακρίβεια, καθαρά για να κερδίσει πόντους στο ενδιαφέρον και να γίνει πιό....δραματική (καθαρή αμερικανιά): την ανακοίνωση ότι ο Mercury είχε aids πριν το Live aid.

Μόνο και μόνο αυτή η μπαρούφα είναι αρκετή για να καταλάβει κανείς τί διαστροφή στα γεγονότα έχει γίνει...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, vagelism said:

την εχουμε ξανακανει αυτη τη συζητηση βρε dim.

Εννοειται οτι εχει.

Ολοι εχουμε..

Καθε γενια.

εγω ακομα αποκταω καινουργιες μπαντες με τις οποιος κοβω φλεβες.

Απο τους Radiohead στον Rahat, στον Fink στην Bjork..σε ολα οσα ποσταρω καθημερινα στο τι  μουσικη  ακουτε.

 

Ασε Βαγγέλη να απαντήσει αυτός...

  • Λυπάμαι 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

σορυ Φώτη αλλά δεν πιάνω ούτε το ένα σχόλιο ούτε το άλλο

 Η κόκκινη κάρτα πάει στο " Τι να μου πει συνεπώς μια ταινία...με τις ανακρίβειες και τα δήθεν της"   Η μαγική λέξη είναι η "ταινία"... Για μια Χολιγουντιανή παραγωγή πρόκειται προς τέρψιν οφθαλμών και ώτων και φυσικά για δύο ευχάριστες ωρίτσες....       Το νερό μπαίνει στο κρασί για να το ελαφρύνει....

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, cigaret13 said:

 Η κόκκινη κάρτα πάει στο " Τι να μου πει συνεπώς μια ταινία...με τις ανακρίβειες και τα δήθεν της"   Η μαγική λέξη είναι η "ταινία"... Για μια Χολιγουντιανή παραγωγή πρόκειται προς τέρψιν οφθαλμών και ώτων και φυσικά για δύο ευχάριστες ωρίτσες....       Το νερό πάει στο κρασί για να ελαφρύνει....

δεν είναι ταινία

υποτίθεται είναι biopic. Τουλάχιστον έτσι διαφημίζεται.

τελος πάντων, δεν μπορώ να δω κάτι που υποτίθεται ότι είναι η βιογραφία κάποιου όταν περιέχει ανακρίβειες και δεν περιγράφει γεγονότα όπως ήταν.

Εχω δει στο παρελθόν και ελάχιστες ήταν οι περιπτώσεις που ήταν καλές.

Αυτή είναι μια τυπική περίπτωση αρπαχτής.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dimsonic said:

 

μάλιστα, δε μου λες...υπάρχει κάποια μπάντα για την οποία πχ "κόβεις φλέβες"?

όχι πριν γεννηθείς...σύγχρονή σου

καμια μπαντα δε μου αρεσει οσο οι queen. απο μπαντες επισης μου αρέσουν αρκετά οι pink Floyd, dire straits και Fleetwood mac. ειναι κι άλλες αλλα οχι τοσο πολυ. 

 

δε μου αρεσει καμια σύγχρονή μου μπάντα. Ίσως να μη ξερω και πολλές.

 

Γιατί με ρωτάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου