Προς το περιεχόμενο

bohemian rapsody


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, dimsonic said:

στο 2018 είμαι...

κοίτα να δεις η ταινία έχει βασικά μια τεράστια ανακρίβεια, καθαρά για να κερδίσει πόντους στο ενδιαφέρον και να γίνει πιό....δραματική (καθαρή αμερικανιά): την ανακοίνωση ότι ο Mercury είχε aids πριν το Live aid.

Μόνο και μόνο αυτή η μπαρούφα είναι αρκετή για να καταλάβει κανείς τί διαστροφή στα γεγονότα έχει γίνει...

 

αν θυμάμαι καλά δεν δείχνει καμια ανακοίνωση..εχει μια σκηνή που το λέει στους άλλους της μπαντας. 

 

Επίσης δε θα μπω στη θέση να υπερασπιστώ καμια ταινια. δε με αφορα. συζήτηση κανουμε. συμφωνώ με Φώτη. μιλαμε για ταινία Χόλυγουντ που σερβίρει μασημένη τροφή στην ευρεία μάζα.  

Επεξεργασμένο από otto##
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, otto## said:

καμια μπαντα δε μου αρεσει οσο οι queen. απο μπαντες επισης μου αρέσουν αρκετά οι pink Floyd, dire straits και Fleetwood mac. ειναι κι άλλες αλλα οχι τοσο πολυ. 

 

δε μου αρεσει καμια σύγχρονή μου μπάντα. Ίσως να μη ξερω και πολλές.

 

Γιατί με ρωτάς;

όλοι αυτοί έφτασαν στην επιτυχία πολύ πριν γεννηθείς.

Συνεπώς δεν το έζησες. Αν πχ σου παρουσιάσουν τους Floyd σαν 5 μελή μπάντα τι θα πεις? Αν σου πούν ότι ο Barrett έφυγε πχ στο Meddle θα σου αρέσει? Αν δεν σου πούν ότι ο Knopfler πλακώθηκε με τον αδεφό του ή πως δυό outsider έσωσαν τους Mac από την αφάνεια και τους άλλαξαν ύφος θα σου άρεζε μια ταινία?

To ρώτησα για να μου πεις κάτι που το ξέρεις καλά και το παρακολουθείς ώστε να μη μπορείς να δεχτείς μια "πλασματική εικόνα"

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, otto## said:

αν θυμάμαι καλά δεν δείχνει καμια ανακοίνωση..εχει μια σκηνή που το λέει στους άλλους της μπαντας. 

ανακοίνωση στα άλλα μέλη...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, otto## said:

αν θυμάμαι καλά δεν δείχνει καμια ανακοίνωση..εχει μια σκηνή που το λέει στους άλλους της μπαντας. 

 

Επίσης δε θα μπω στη θέση να υπερασπιστώ καμια ταινια. δε με αφορα. συζήτηση κανουμε. συμφωνώ με Φώτη. μιλαμε για ταινία Χόλυγουντ που σερβίρει μασημένη τροφή στην ευρεία μάζα.  

ναι

είναι μια εξαιρετική ταινία χόλυγουντ που σερβίρει ακριβώς μασημένη (πιό σωστά κακομασημένη) τροφή στην ευρεία μάζα.

συμφωνώ απόλυτα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ναι

είναι μια εξαιρετική ταινία χόλυγουντ που σερβίρει ακριβώς μασημένη (πιό σωστά κακομασημένη) τροφή στην ευρεία μάζα.

συμφωνώ απόλυτα.

  Εδώ σε σήριαλ στο Netflix με θέμα τον Τρωικό πόλεμο, τον Αχιλλέα τον υποδύεται μαύρος ηθοποιός, αυτό σε "πείραξε" βρε Δημήτρη....;   Εντάξει offtopic αλλά δεν άντεξα!  Ξαναματαλέω...βάλε νερό στο κρασί σου κι ας είναι του 1957...

Επεξεργασμένο από cigaret13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, dimsonic said:

όλοι αυτοί έφτασαν στην επιτυχία πολύ πριν γεννηθείς.

Συνεπώς δεν το έζησες. Αν πχ σου παρουσιάσουν τους Floyd σαν 5 μελή μπάντα τι θα πεις? Αν σου πούν ότι ο Barrett έφυγε πχ στο Meddle θα σου αρέσει? Αν δεν σου πούν ότι ο Knopfler πλακώθηκε με τον αδεφό του ή πως δυό outsider έσωσαν τους Mac από την αφάνεια και τους άλλαξαν ύφος θα σου άρεζε μια ταινία?

To ρώτησα για να μου πεις κάτι που το ξέρεις καλά και το παρακολουθείς ώστε να μη μπορείς να δεχτείς μια "πλασματική εικόνα"

κοίτα καταλαβαίνω τι πιθανά θες να πεις αλλα δε βρισκω μεγαλη βάση στο επιχείρημά σου. τα ιστορικά γεγονότα που εχουμε ζησει αποτελούν, εξ' ορισμού, ενα αστειο ποσοστό της συνολικής ιστορίας. επομένως δε γίνεται να αποφεύγουμε να ερχόμαστε σε επαφή με βιβλία, ταινίες και ντοκιμαντερ επειδη ελλοχεύει ο κίνδυνος παπατζας. ειναι προσωπική σου ευθύνη να ξέρεις τι και πώς.

 

το πήρες πολυ σοβαρά και πολυ προσωπικά. σου ξαναλέω οτι δε με αφορά να κάνω το δικηγόρο της οποιαδήποτε ταινίας. Η άποψή μου ειναι στο 1ο ποστ. μεχρι εκει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βάζω. 

(Ποιός σου είπε ότι μου άρεσε η Τροία?)

Και ο Ιούδας στο Jesus Christ Superstar μαύρος ήταν. Το 1970.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, otto## said:

κοίτα καταλαβαίνω τι πιθανά θες να πεις αλλα δε βρισκω μεγαλη βάση στο επιχείρημά σου. τα ιστορικά γεγονότα που εχουμε ζησει αποτελούν, εξ' ορισμού, ενα αστειο ποσοστό της συνολικής ιστορίας. επομένως δε γίνεται να αποφεύγουμε να ερχόμαστε σε επαφή με βιβλία, ταινίες και ντοκιμαντερ επειδη ελλοχεύει ο κίνδυνος παπατζας. ειναι προσωπική σου ευθύνη να ξέρεις τι και πώς.

 

το πήρες πολυ σοβαρά και πολυ προσωπικά. σου ξαναλέω οτι δε με αφορά να κάνω το δικηγόρο της οποιαδήποτε ταινίας. Η άποψή μου ειναι στο 1ο ποστ. μεχρι εκει.  

δεν μπορεις να το καταλάβεις.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να βλέπω και να ακούω κάποιον να προσπαθεί να μου πει ότι είναι ο Freddie. 

 

Αν σου αρέσει η ταινία δεν έχω πρόβλημα.

Απλά ρωτήσατε την άποψή για την ταινία. Και είπα ότι δεν μπορώ και δεν θα τη δώ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dimsonic said:

δε βάζω. 

(Ποιός σου είπε ότι μου άρεσε η Τροία?)

Και ο Ιούδας στο Jesus Christ Superstar μαύρος ήταν. Το 1970.

ε ενταξει, οι Ιουδαίοι δεν ειναι και Σουηδοί. ενα tint το έχουν :classic_biggrin:.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου