Προς το περιεχόμενο
Haris

16 STRINGS - 'MEXICO'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ορίτζιναλ κομμάτι από πρόσφατο live των 16 Strings στο Crow Club.

Βαγγέλης Παπάζογλου - Φωνή

Σπύρος Χατζηαντωνίου - Κιθάρα

Νίκος Κουρομιχελάκης - Κιθάρα

Στράτος Αργυρίου - Μπάσο

Χάρης Κούνουπας - Τύμπανα

Μουσική, στίχοι - Σπύρος Χατζηαντωνίου

• Like 4

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε αβίαστα Firebird, πράγμα όχι παράξενο αν σκεφτείς ότι και εκείνοι είχαν grindcore καταβολές.

Ειδικότερα την εκδοχή τους στο Stranger To Himself. Πράγμα που με κάνει να κοιτάξω με συμπάθεια τελικά τον ξεκούδουνο headbanger στην αρχή του video.

Είναι δικός μας, Καρκασιανός. 🤣 🤣

• Like 1

Για τους λοιπούς δε θα πω. Έχω εκφραστεί παλαιότερα. (Α, μ' άρεσε πολύ το ελλειπτικό μέτρο όπου παρουσιάζεται).

Για τον φίλο μου το Βαγγέλη όμως θα πω. Φίλε έχεις ανέβει πολύ και σε μελωδικότητα και ροκ παρουσία. Μπράβο.

Ωραίο κομμάτι παιδιά.

• Ευχαριστώ 2

55 λεπτά πριν, Earendil είπε

Μου θύμισε αβίαστα Firebird, πράγμα όχι παράξενο αν σκεφτείς ότι και εκείνοι είχαν grindcore καταβολές.

Ειδικότερα την εκδοχή τους στο Stranger To Himself. Πράγμα που με κάνει να κοιτάξω με συμπάθεια τελικά τον ξεκούδουνο headbanger στην αρχή του video.

Είναι δικός μας, Καρκασιανός. 🤣 🤣

Funny you said that γιατί υποψιάζομαι ότι ο συνθέτης, παρεμπιπτόντως είναι γνωστός και ως Jazzjoker, προσπαθεί ύπουλα να μας τραβήξει προς πιο σκληρά μονοπάτια. Μας στέλνει κάτι Carcass να ακούσουμε - και καλά 'τι ωραίο κομμάτι ρε παιδί μου' - έγραψε το άσμα του βίντεο (το οποίο ομολογουμένως το πήραμε οι υπόλοιποι και του δώσαμε άλλα 10 levels καφρίλας) και άλλα τέτοια...:classic_biggrin:

Επίσης, o "ξεκούδουνος headbanger" είναι η ντράμερ των Blues Wire, που αμφιβάλω αν έχει grindcore καταβολές. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Στράτε, Νέστορα, ευχαριστούμε πολύ.

Να πάτε στο μεξικό που είναι αντίχριστοι να τα παίξετε αυτά αλήται. Εδώ ακούμε Γαϊτάνο άντε και κανά Δάκη, κοπρέντε;

• Χαχα 2

Ουάου!! Πολύ ωραίοι, αλλά αναμενόμενο, έχετε μαζευτεί όλοι οι παικταράδες μαζεμένοι. Πάντα τέτοια!

• Ευχαριστώ 2

Πολυ δυνατο και νομιζω οτι αν το εβλεπα απο κοντα,θα μου φαινοταν ακομα δυνατοτερο.

Γιγαντες.

• Ευχαριστώ 2

7 ώρες πριν, Haris είπε

Επίσης, o "ξεκούδουνος headbanger" είναι η ντράμερ των Blues Wire, που αμφιβάλω αν έχει grindcore καταβολές. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Εγω να σας πω την αμαρτια μου ουδεν εγνωριζα περι grindcore...ενα απλο σερτς μου κατεδειξε περαν πασης αμφιβολιας πως η Νικη δεν ειναι καρκασιανη :classic_laugh:...headbanger απο κουνια βεβαια...:classic_tongue:...απο την αλλη, της αρεσουν πολυ οι Soundgarden, ο,τι μπορει να σημαινει αυτο.

• Like 2

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.