Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; VIII


gutter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 998
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

1 hour ago, BillTrantos said:

Άσε μας ρε Andy...

 

 

μας πέταξε τα μάτια όξω βραδιάτικο παναθεμάτονε...

  • Χαχα 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, gmoukou είπε

μας πέταξε τα μάτια όξω βραδιάτικο παναθεμάτονε...

Μακράν, το καλύτερο σχόλιο, που έχω διαβάσει!Πέθανα μιλάμε.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν πολύ οι γάτες, πάρα πολύ.

Το παρακάτω (το έχω ξαναβάλει) το αφιερώνω στην Μπουμπούκα μου, που στειρώθηκε σήμερα και υποφέρει.

 

 

 

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο το ότι οι "ψαγμένοι" τζαζίστες αποκαλούσαν τους καλύτερους ... cats.

 

 

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2019 στις 12:50 ΠΜ, BillTrantos είπε

Άσε μας ρε Andy...

 

Μετά που τελείωσε το λάιβ του στον Φακανά πριν λίγα χρόνια, πήγα να μου υπογράψει πάνω στο cd του "Resolution"..

Ήμουν ωστόσο τόσο μαγεμένος από αυτό που είχα δει, που όταν του είπα "to Andreas", ο άνθρωπος με το γνωστό - για όσους τον έχουν δει σε συνεντεύξεις, τζαμαρίσματα και λοιπά βίντεο - χαρμόσυνο και ευγενικό χαρακτήρα του άρχισε να μου λέει "α, ένας συνονόματος, τι ωραία" κλπ, κι εγώ κοίταζα κάποια δεύτερα στο κενό σαν χάνος. Ευτυχώς μετά πήρα μπρος, χαχα.

 

Παραθέτω και τα παρακάτω, που είναι από τις πιο δυνατές του στιγμές (δίπλα στα "Electric Gypsy" και "Cry For You")...

 

 

Όσο για τη μουσικότατη επανεκτέλεση του Sgt. Pepper's, η στουντιακή εκτέλεση του παρακάτω κομματιού αποτελεί εδώ και χρόνια τον ήχο του ξυπνητηριού μου στο κινητό, και δεν το βλέπω να αλλάζει ποτέ... Το πιο γλυκό ξύπνημα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sharpshooter είπε

Αυτό είναι το ορίτζιναλ χιλιοδιασκευασμένο?

Αντιγράφω από τα σχόλια:Don Nix wrotre the song, not Leon Russell. First released by Moloch in 1969.

Αλλά η καλύτερη εκτέλεση,είναι αυτή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου