Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; VIII


gutter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 998
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru
2 ώρες πριν, vagelism είπε

Λίγο ακόμα political correct Jazz μες την ψύχρα και τις κλίμακες και απο μενα..

 

 

πήγα να σου απαντήσω από ευγένεια αλλά είδα ότι όταν μίλησα για το "πλαστικό political correct fusion" των εκθέσεων αντιπαράθεσες κλασική bebop... καλά ο μικρός αλλά εσύ που το παίζεις και "δάσκαλος" τρομάρα σου να μου κάνεις και αγενείς παρατηρήσεις... έλεος...

 

5 ώρες πριν, vagelism είπε

Η γενια σας εχει μια ταση {νομιζω } να βαφτιζει ψυχρα παιξιματα  οτιδηποτε δεν της αρεσει / την ξενιζει  ή δεν  πολυκαταλαβαινει ετσι? 

 

με προσβάλεις για δεύτερη φορά χωρίς να με ξέρεις παίρνοντας σβάρνα τσουβαλιάζοντας  και την γενιά μου χωρίς καν να μπεις στον κόπο να κάτσεις να σκεφτείς (ή έστω να μου ζητήσεις διευκρινήσεις αν δεν σου κόβει) τι εννοώ... να χαρώ εγώ επίπεδο... για κούλαρε λίγο... ποιος βαυκαλίζεσαι ότι είσαι?...

 

και σταματώ εδώ από σεβασμό στο χώρο γιατί εσύ δεν δείχνεις να τον αξίζεις...

 

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, npap είπε

 

πήγα να σου απαντήσω από ευγένεια αλλά είδα ότι όταν μίλησα για το "πλαστικό political correct fusion" των εκθέσεων αντιπαράθεσες κλασική bebop... καλά ο μικρός αλλά εσύ που το παίζεις και "δάσκαλος" τρομάρα σου να μου κάνεις και αγενείς παρατηρήσεις... έλεος...

 

 

με προσβάλεις για δεύτερη φορά χωρίς να με ξέρεις παίρνοντας σβάρνα τσουβαλιάζοντας  και την γενιά μου χωρίς καν να μπεις στον κόπο να κάτσεις να σκεφτείς (ή έστω να μου ζητήσεις διευκρινήσεις αν δεν σου κόβει) τι εννοώ... να χαρώ εγώ επίπεδο... για κούλαρε λίγο... ποιος βαυκαλίζεσαι ότι είσαι?...

 

και σταματώ εδώ από σεβασμό στο χώρο γιατί εσύ δεν δείχνεις να τον αξίζεις...

 

 

 

 

Γιατι ο Charlie τι ανεβοκατεβαινε...σκαλες πολυκατοικιας? Κλιμακες ανεβοκατεβαινε κ αυτος.

Επιτηδες ποσταρα Parker..Λες να μην ηξερα να σου ποσταρω Fusion Jazz με .....πΑΘΟς....

Εκτος αν ο Charlie μπαινει στο δικο σου αβατο {επειδη ειναι ..ο Charlie..αρα παιζει με  ΠΑΘΟς!!!!} και ο Plini  ειναι αλλος ενας της σειρας επειδη εβγαλε δισκο το 2018 . {και παιζει με παγακια στο κωλο}

 

 Δεν ειχα καμια προθεση να σε προσβαλω..{να φανταστεις εισαι μονο....6-7 χρονια μεγαλυτερος μου}

Εσυ προσβαλεις τον εαυτο σου ομως  οταν γραφεις αυτα που γραφεις..

Εγω απλα τα επισημανα διαφωνοντας.

Εχω αυτο το δικαιωμα η... οχι επειδη εισαι ο Npap?

Piece!! {and less dogmatism por favor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
20 λεπτά πριν, vagelism είπε

Εγω απλα τα επισημανα διαφωνοντας.

Εχω αυτο το δικαιωμα η... οχι επειδη εισαι ο Npap?

 

φυσικά και έχεις το απόλυτο δικαίωμα να διαφωνήσεις (ειδικά επειδή είμαι ο Npap)... δεν έχεις κανένα δικαίωμα να διαφωνείς με κάτι που σε βολεύει να ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι είπε ο οποιοσδήποτε Npap...

 

τώρα αν επιμένεις ότι όποιος "ανεβοκατεβάζει" κλίμακες είναι Charlie Parker ή δεν έχεις γνωρίσει διεκπεραιωτές μουσικούς που παρότι τεχνικά είναι επαρκείς κ(λ)άνουν όμως μόνο για να παίζουν σε ξενοδοχεία και σε εστιατόρια μουσική φαγητού όπως αυτοί που εννοούσα (και φυσικά αναφερόμουν σε "κάστα" κι όχι σε συγκεκριμένους όπως θα σε βόλευε για να την πεις) κάπου να την λήξουμε την κουβέντα... την βαριέμαι..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, npap είπε

 

φυσικά και έχεις το απόλυτο δικαίωμα να διαφωνήσεις (ειδικά επειδή είμαι ο Npap)... δεν έχεις κανένα δικαίωμα να διαφωνείς με κάτι που σε βολεύει να ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι είπε ο οποιοσδήποτε Npap...

 

τώρα αν επιμένεις ότι όποιος "ανεβοκατεβάζει" κλίμακες είναι Charlie Parker ή δεν έχεις γνωρίσει διεκπεραιωτές μουσικούς που παρότι τεχνικά είναι επαρκείς κ(λ)άνουν όμως μόνο για να παίζουν σε ξενοδοχεία και σε εστιατόρια μουσική φαγητού όπως αυτοί που εννοούσα (και φυσικά αναφερόμουν σε "κάστα" κι όχι σε συγκεκριμένους όπως θα σε βόλευε για να την πεις) κάπου να την λήξουμε την κουβέντα... την βαριέμαι..

Γενικα μιλουσες λοιπον.....γενικα απαντησα.

Αλλα αν θες να μιλησουμε ειδικα {επειδη βαριεσαι}..μπορεις να μου παραθεσεις  ποιους εννοεις διεκπεραιωτες  που ανεβοκατεβαινουν κλιμακες αψυχα...{και  αξιζουν μονο για να παιζουν σε εστιατορια κ ξενοδοχεια?}

 

Ο Mike Stern?

O Vai?

 o Govan?

oi Snarky?

oi Wolfpeck?

o  Lettiery?

σε ποιους αναφερεσαι μου εξηγεις?

Ποια ειναι η καστα που εσυ γνωριζεις κ εγω αγνοω....{γιατι οσους παρεθεσα παιζουν σε παγκοσμιες τουρνε}...

Και αν καταλαβα λαθος να σου ζητησω συγνωμη βρε αδερφε..

 Αλλιως καλη καρδια.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου