Προς το περιεχόμενο
Εκμεταλλευτείτε τις νέες δυνατότητες της σελίδας! Περισσότερα... ×
otto##

Τι δώρο θέλετε να σας φέρει/έφερε ο Άη Βασίλης;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, dimsonic said:

μα γιατί τον ζορίζεις γέρο άνθρωπο...

να στο ριπάρω να τελειώνουμε?

Και τι-ρεχ δεχόμεθα. 

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
9 λεπτά πριν, lgbesios είπε

Μάλλον  αυτόν  θα σου φέρει…..

kiriakos6.jpg

Αυτό θα είναι καλό γιατί θα φέρει την ανάπτυξη και τη δημόσιοοικονομικη πειθαρχία μέσω των συνεχών αλλαγών κλάδων για να μην βγαίνει ένας με το ίδιο αντικείμενο για δεκαετίες στη σύνταξη. 

Καινοτομία με τη θεσμοθέτηση του DIVERSITY στο ΔΗΜΌΣΙΟ. 

I LOVE IT! 

Το θέμα είναι τι θα πει ο ΣΟΡΟΣ και ΤΙ στάση θα κρατήσει ο ΠΟΥΤΙΝ. 

Πάντως τα νούμερα δεν βγαίνουν για την γκομενα. Μόνο για το komplete kontrol. 

Χαχαχαχαχαχα 

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Θέλω ένα combo λάμπα με δωδεκάρι μεγάφωνο, το λιγότερο 15 βατ, tweed καθαρό και να βρωμίζει πολύ σταδιακά και να παίζει φοβερά και στο ενάμισι. Επίσης να είναι το πολύ 12 κιλά.

http://www.lazyjprojects.com/lazyj20.html

Αν δεν εχει...ο Βασιλης  τα 3.000 που κανει οποιοσδηποτε TWEED DELUXE που μπορεις να φτιαξεις ευκολα μονος σου (ή να σου φτιαξει καποιος αλλος) γυρω στα 1000 ευρω θα κανει τα ιδια αν του βαλεις ενα ελαφρα μεγαλυτερο transformer,6L6 ,GZ34 rectifier και σοβαρο μεγαφωνο.

Ο δικος μου ακριβως ετσι ειναι.

Επεξεργασμένο από Superfunk

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
14 ώρες πριν, otto## είπε

ζητα και καμια στρατοκαστερ:classic_biggrin:

Τρεις που ηδη εχω δεν ειναι αρκετες, ο σωστος αριθμος ειναι μια σε καθε χρωμα του καταλογου της fender (αντε εξαιρειται το antigua sunburst, μια λιγοτερη).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Τρεις που ηδη εχω δεν ειναι αρκετες, ο σωστος αριθμος ειναι μια σε καθε χρωμα του καταλογου της fender (αντε εξαιρειται το antigua sunburst, μια λιγοτερη).

Μονο με τα χρωματα τις διαλεγεις?

Alder, ash, maple, rosewood x 2 χρωματα η καθε μια (sunburst, daphne blue)

Ενας φιλος εχει 23 (παλιες) και ψαχνει και για αλλες. Εχει βαλει πορτα ασφαλειας θησαυροφυλακιου. :classic_biggrin:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 hours ago, KostasP said:

Ζητώ (να μου χαρίσουν) παραθαλάσσια μονοκατοικία με κήπο. Χωρίς γείτονες.

Λάκη εσύ; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
On 11/29/2018 at 10:40 PM, otto## said:

Stratocaster* με τα εξής χαρακτηριστικα (τυχαια σειρα):

- κόκκινη**, ομως επουδενι οχι car

- ροζγουντ ταστιέρα 

- οχι πολυ λεπτο μπράτσο αλλα ουτε και μπειζμπολ μπατ

- μιντ γκριν πικγκαρντ

- οχι πολυ πριμους μαγνήτες

- νιτρο φινις

- βινταντζ κλειδιά

- μιντιουμ και πανω ταστα

*δε με νοιάζει να ναι Φεντερ. Στην περίπτωση που δεν ειναι Φεντερ παρακαλώ να μην έχει στραβοχυμενο χεντστοκ. 

**δεκτα fiesta, torino red

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
On 12/7/2018 at 12:12 PM, KostasP said:

Από μουσικά είμαι ΟΚ για το υπόλοιπο της ζωής μου. Ζητώ (να μου χαρίσουν) παραθαλάσσια μονοκατοικία με κήπο....

... για να βάλω μέσα όλους τους ενισχυτές, τις κιθάρες, τα πετάλια, και τον υπόλοιπο εξοπλισμό που μου έφερνε ο Άη Βασίλης κάθε χρόνο.:classic_tongue:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Τίποτα δεν θέλω από τον Αη Βασίλη.

Εγώ ειμαι ο Αη Βασίλης μου.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

χρόόοονια τώρα....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εγω βρηκα αυτο κατω απο το χριστουγενιατικο δεντρο...ειχα αφησει και καλτσα αλλα μαλλον δεν χωρουσε και το αφησε απο κατω...

DSC_0475.JPG

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 hours ago, johnps said:

εγω βρηκα αυτο κατω απο το χριστουγενιατικο δεντρο...ειχα αφησει και καλτσα αλλα μαλλον δεν χωρουσε και το αφησε απο κατω...

DSC_0475.JPG

ενδιαφέρον δέντρο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγώ μόνο αυτό το πραγματάκι θέλω, λιτός φέτος. :classic_biggrin:

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± Atomic Amplifire 6

Αν μπορώ να γίνω άπληστος θα ήθελα και αυτήν εδώ την κυρία

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± nick johnston schecter

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

%CE%97-%CE%A0%CE%91%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE

Oλα τα παραπάνω μια χαρά είναι, εγώ ζητάω το ποιο σημαντικό .....ποιο  επιδέξια δάκτυλα 🖐️

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Αναρτήσεις

• Μια εποχή έπαιζα blues φυσαρμόνικα αρκετά καλά, μετά την άφησα και με άφησε. Κι εκεί περίπου τελειώνει η ιστορία μου με άλλα όργανα, αν εξαιρέσει κανείς ότι κάπου λίγο μετά την εφηβεία είχα πάρει ένα μπαγλαμαδάκι και είχα μάθει να συνοδεύω κιθάρα-μπουζούκι σε ρεμπέτικα.   Αν γυρνούσα πίσω στην ηλικία που ξεκίνησα την ενασχόληση με τη μουσική, θα έπαιζα πιάνο πάντως. Το θεωρώ τον "βασιλιά" των μουσικών οργάνων από πολλές απόψεις και μου αρέσει ιδιαίτερα το γεγονός ότι μπορεί να είναι one man show, τουτέστιν δε χρειάζεσαι κανέναν άλλο. Επίσης από την άποψη των δυνατοτήτων εκφραστικότητας, σε σύγκριση με την κιθάρα ειδικά, είναι ένας άλλος κόσμος.   Με την κιθάρα έχω μια σχέση αγάπης και μίσους. Δεν μπορώ χωρίς αυτή αλλά παράλληλα με ταλαιπωρεί και απίστευτα κι αυτό με κανει να την αντιπαθώ κατά περιόδους. Γενικά θεωρώ ότι η κιθάρα είναι σατανικά δύσκολο όργανο από ένα σημείο και πέρα. Δηλαδή είναι σχετικά εύκολο να φτάσεις σε ένα μέσο επίπεδο και μετά αρχίζει μια τραγική ανηφόρα που είναι γεμάτη εμπόδια και πολύ πόνο στα δάκτυλα. Θα μου πεις όλα τα όργανα έχουν ένα learning curve απότομο αν θες να ασχοληθείς σοβαρότερα. Ναι έτσι είναι αλλά η κιθάρα, τουλάχιστον σε τεχνικό επίπεδο, θεωρώ ότι είναι δομημένη από σαδιστές μετά από αιώνες μελέτης για το πώς θα καταφέρουν να φτιάξουν ένα όργανο που θα τυρρανήσει όσο πιο πολύ κόσμο γίνεται. Επίσης ο τρόπος που αναγκάζεσαι να σκέφτεσαι μουσικά αν είσαι κιθαρίστας, είναι η επιτομή της ανωμαλίας κατ' εμέ. Σα να θες να πας από την Αθήνα στη Λαμία και το gps να σου βγάζει διαδρομή μέσω Βλαδιβοστόκ. Γι' αυτό και οι κιθαρίστες είμαστε ως επί το πλείστον προβληματικά άτομα. Δηλαδή ακόμα κι αν δε φαίνεται εκ πρώτης όψεως, μόλις γνωρίσεις καλύτερα κιθαρίστα αντιλαμβάνεσαι άλυτα θέματα που έχουν μπερδευτεί ακόμα περισσότερο λόγω της δαιδαλώδους οπτικής των πραγμάτων, κληρονομιά από τη μελέτη της κιθάρας. Ή μπορεί και να ισχύει το αντίστροφο: μας γοητεύει η κιθάρα λόγω εγγενούς ανωμαλίας, παίζει κι αυτό.   Εν πάση περιπτώσει, αν διαβάζουν τίποτα πιτσιρικάδες έχω να πω: παιδιά μακριά από τις κιθάρες. Ή εν πάση περιπτώσει, γρατζουνάτε κει χάμω να χαίρεστε αλλά μην το πάρετε σοβαρά το πράγμα γιατί μετά δεν ξεμπλέκεις εύκολα.    (είναι προφανές ότι τα παραπάνω είναι υπερβολικά χάριν χιουμοριστικού πνεύματος παρόλα αυτά είναι βασισμένα σε αληθινά γεγονότα)    
    • @Emfasis. Αφού είσαι κάτοχος του n2400 , πάρε και ένα δωράκι. Tα service schematics και manuals.   Πραγματικά πολύ ωραίο deck με πλούσια μπάσσα......αλλά καινουργιο😛(παραγωγή 1971-1976). Εδώ το ΠΡΩΤΟ κασσετόφωνο ever, μου της Philips ,  το EL 3302. του 1966 😁, το οποίο "φιγουράρει" και στην ταινία Kriminal (1966) του Umberto Lenzi (φωτο 2)     N2400.pdf philips_n-2400_sm.pdf
    • Ξεκινωντας (αργα, στα 20 μου) ψιλοασχοληθηκα με τα τυμπανα, ακομα ψιλοκοπαναω σαν μου δοθει ευκαιρια κανα απλο 4αρι...νομιζω θα τα καταφερνα να γινω ντραμερ, τα παρατησα ομως επειδη ηθελα να γραψω δικα μου τραγουδια και επιασα κιθαρα, δε το πολυφανταζομουνα πως θα κολησω...σε μια αλλη ζωη σιγουρα θα ημουν φυσαρμονικιστας μπλουζ, αυτος ο amplified ηχος μου παιρνει την ψυχη...παιζω ακομα λιγακι, πιο παλια φυσαρουφαγα και στις συναυλιες. Με συγκλονιζει ο ηχος του τσελο...μαγευομαι, δε με τραβουσε ομως ποτε σαν παικτη, απλα να ακουω.  
    • Προσωπικά, δεν θα ήθελα να ξέρω να παίζω παρά μόνο κιθάρα, αλλά "γενικώς", με αγγίζουν όλα τα όργανα - όλα μπορούν να με συγκινήσουν και όλα πιστεύω ότι μπορούν να εκφράσουν τρομερά πράγματα στα κατάλληλα χέρια, πόδια, χείλη κλπ.
      Δεν θα μπορούσα να φανταστώ τη μουσική ή τη ζωή μου χωρίς το πιάνο ας πούμε (έχω μια μούρλα να ακούω-μαζεύω άλμπουμς ΄με τους πιο κουφούς συνδυασμούς πιάνου με κατι άλλο - π.χ. πιάνο/σαξόφωνο,  πιάνο/κοντραμπάσο, πιάνο/κιθάρα, πιάνο/βιολί, πιάνο με πιάνο κ.λπ. Ένα αγαπημένο μου δείγμα αριστούργημα, από ένα άλμπουμ μόνο με πιάνο και ντραμς...

Χρήσιμες πληροφορίες

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύχρηστη. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.