Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει κάποιο άλλο μουσικό όργανο που σας "αγγίζει";


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μου άρεσε πάρα πολύ το σαξόφωνο, θέλω κάποια στιγμή στη ζωή μου να βρω χρόνο να ασχοληθώ ενεργά, με γοητεύει από τότε που το άκουσα στα τραγούδια των Pink Floyd και στο φανταστικό Careless Whisper.

 

Έκτοτε το "ψάχνω" και σε άλλη είδη, με αποκορύφωμα την πολύ ωραία πινελιά των Ghost στο Miasma (4.19)

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάπου εκεί στα 7-8 ξεκίνησα με ντραμς, επειδή όμως δεν είχα λεφτά για σετ έβαζα τάπερ, βιβλία, δίσκους από σερβίτσια για πιατίνια μιλάμε δεν είχε μείνει σερβίτσιο σπίτι τι ξύλο είχα φάει:classic_biggrin:😂

 

κάπου μετά μου άφησε ένας φίλος ένα ακορντεόν για τα χριστούγενα οπότε κόλησα εκεί και μετά ανακάλυψα το Roland D50 ενός φίλου και έκανα ένα μήνα να βγω από το σπίτι οπότε κόλησα εκεί με τα synth, harware επί το πλέιστον.

 

Τελικά έγινα κάτι το ενδιάμεσο πληκτρο-ντραμίστας ή ντραμασινάς όπως μας ξέρουν οι περισότεροι αφού πλέον δουλειές για μπάντες γιοκ.... οπότε όλα καλά παίζω και τα 2 χεχεχε

 

το πόσο βοηθάει η ρυθμική αγωγή πάντως είναι απίστευτο όπως έχει μεγάλη διαφορά να έχεις δουλέψει με μπάντα=ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ όχι μόνο μηχανήματα διότι αρπάζει το αυτί από άλλα όργανα και μπορείς εξίσου να παίξεις καλά σε ένα midi keyboard και μπάσο, κιθάρα, ντραμς κτλ όπως επίσης και να ενορχηστρώσεις δικά σου κομάτια.

 

Οπότε το έχω απωθημένο να πάρω ένα TD-9 κάποια στιγμή και να ολοκληρωθώ και σαν ντράμερ😋

 

Για όσους δεν γνωρίζουν ορίστε ένα από τα αγαπημένα μου λάιβ οπου συνδυάζει ηλεκτρονική μουσική+φυσικά τύμπανα με 2 ντράμερ μάλιστα Schiller aka  Christopher von Deylen είναι ο αγαπημένος μου καλλιτέχνης και τον ακούω πολύ συχνά.

 

 

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άλλα όργανα, κι "άλλα" όργανα.

 

Από τα άλλα όργανα, θα ήθελα πολύ να παίζω πλήκτρα όλων των ειδών, πιάνο, keyboards, σύνθια, επίσης θα ήθελα να παίζω καλά μπάσο (με όλες τις τεχνικές).

 

Κι από τα "άλλα" όργανα, θα ήθελα σαν τρελός να παίζω αυτό ...

 

 

... αυτό,

 

 

.... αυτό,

 

 

.... αυτό,

 

.... αυτό

 

 

 

.... και τόσα άλλα ... "άλλα" όργανα.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπεροχη "αισθηση" εχει και το ορθιο μπασο....

Το εχει πιασει ποτε κανεις σας ..??

Ο τροπος που δονείται το ξυλο με καθε νοτα στο στομαχι σου..πολυ περιεργη αλλα κ γηινη αισθηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιάσαμε, αλλά ήταν σαν να προσπαθούμε να καβαλήσουμε αγελάδα....

έτσι αρκέστηκα να πάρω κάποια στιγμή ένα άταστο που κουμαντέρνεται κομματάκι πιό εύκολα...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Υπάρχει κάποιο άλλο μουσικό όργανο που σας "αγγίζει";

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου