Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει κάποιο άλλο μουσικό όργανο που σας "αγγίζει";


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και το εχουμε ξανακουσει {Το ουτι μεσα στη Jazz}..o τροπος που το εκανε ο Dhaffer, για μενα ειναι μοναδικος .

Οι συνθεσεις του αλλα κ ο ηχος του..ειναι...

Στην Ελλαδα παρακολουθω τον Haig που ειναι επισης καταπληκτικος.

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομπέτα ! All the way!!

 

Την 'έζησα' δ'ιπλα στον καταπληκτικό Γ. Αβραμίδη παίζοντας στους ΕΚΜΕΚ και πριν τρία χρόνια αποφάσισα να αρχίσω να μαθαίνω. 

 

Έχω το θράσος και βγάζω και τρομπέτα σε 5-6 τραγουδάκια στα live αλλά ο ήχος μου πάσχει... έχω πολύυυυυ δρόμο ακόμα.

 

Αλλά όπως λέει και ο Δημήτρης Γιαλαμάς "Νταξει μαν δε σε κυνηγάει και κανένας!"

Επεξεργασμένο από argytar

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και'γω στο πνευστό κλίνω.
Με γοητεύει πάρα πολύ το γεγονός οτι είναι απίστευτα κοντά στο ανθρώπινο στοιχείο (λόγω πνοής κυρίως και ασχέτως του ηχοχρώματος).

Έχω μια τρομπέτα σπίτι, κατάφερα να παράξω ήχο αρκετά έυκολα, ανακάλυψα το τι ****σι τρώει ένας πνευστός και δη ένας τρομπετίστας ο οποίος άλλα διαβάζει και άλλα παράγει (παράνοια....) αλλά η ανάγκη δε με αφήνει να ασχοληθώ παρά να είμαι συνέχεια πολύ κοντά στην εξάχορδη.

Μελλοντικά ελπίζω να έχω την άνεση να τολμήσω τη μετάβαση....έστω και σα χόμπι/ψυχοθεραπεία.

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είναι το πρώτο όργανο που έπιασα στα χέρια μου και ασχολήθηκα σοβαρά (=μαθήματα, μελέτη κ.λπ.).

 

Όμως το κρητικό λαγούτο είναι ο σχετικά πρόσφατος έρωτας μου και μ’ έχει συνεπάρει τόσο πολύ ώστε να νιώθω πιο όμορφα μαζί του παρά με την κιθάρα, παρόλο που ακόμα σκαλίζω την επιφάνεια.

 

Όχι ότι με την κιθάρα σκάψαμε και πολύ, αλλά λέμε τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύμπανα θα ήθελα να διδαχθώ, εάν δεν ήμουν τεμπέλης   ;)

 

Και όχι τίποτα Jazz Fusion Oriental Alternative.

 

Χεβιμεταλιές του κερατά και του διαόλου πράματα. 

 

Είπαμε, εάν δεν ήμουν τεμπέλης.   😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς φυτρώνουν πολλά καλάμια κοντά στο σπίτι μου ξεκίνησα να φτιάχνω διάφορα είδη αυλών, πλάγιους αλλά και τύπου shakuhachi. Η κατασκευή τους είναι αρκετά απλή καθώς το ξύλο αυτό δουλεύεται πολύ εύκολα και ο ήχος είναι φανταστικός. Για σωστό παίξιμο δύο οκτάβων χρειάζεται αρκετή ενασχόληση, το αποτέλεσμα πάντως δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από αυτό των αγοραστών αυλών, το συνιστώ ανεπιφύλαχτα! 

"That crazy bastard may be the only sane one left"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου