Προς το περιεχόμενο

Καινούργιο αριστούργημα,παλιό κομμάτι.


Nikos Aravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ,

 

Αγόρασα το πρώτο μου synth(το model d της Behringer)και αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω για να ολοκληρώσω την σύνθεση που είχα στείλει στην adamaudio.

Το μπάσο και τα 2 lead είναι απο το model d και τα λοιπά απο Vst παιγμένα όλα στο midi keyboard μου,εκτός απο τα drums που τα πήρα σαν midi και έπαιξα λίγο με το panning/έκοψα/έραψα κλπ κλπ.

Την ρυθμική κιθάρα δεν την έπαιξα απλά έβγαλα τα μάτια μου για να την φτιάξω με τα κουτάκια στο daw :D

Κράχτε ελεύθερα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατ'εμέ μάλλον το πιο ολοκληρωμένο σου κομμάτι από πλευράς σύνθεσης Νίκο. Εάν καθίσεις και τελειοποιήσεις κάποια μελωδικά μέρη (περισσότερο το τελείωμα τους) θα γίνει ακόμα καλύτερο. Όσο για την μίξη-παραγωγή του το ξέρεις ότι θέλει δουλειά.... Κάποιες νότες πολύ δεξιά του πιάνου ακούγονται πολύ δυνατά και η ένωση των parts θέλει λίιιιγο περισσότερη προσοχή. Εντάξει, για τα τύμπανα δεν λέω κάτι.....

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Nikos Aravanis said:

Χαιρετώ,

 

Αγόρασα το πρώτο μου synth(το model d της Behringer)και αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω για να ολοκληρώσω την σύνθεση που είχα στείλει στην adamaudio.

Το μπάσο και τα 2 lead είναι απο το model d και τα λοιπά απο Vst παιγμένα όλα στο midi keyboard μου,εκτός απο τα drums που τα πήρα σαν midi και έπαιξα λίγο με το panning/έκοψα/έραψα κλπ κλπ.

Την ρυθμική κιθάρα δεν την έπαιξα απλά έβγαλα τα μάτια μου για να την φτιάξω με τα κουτάκια στο daw :D

Κράχτε ελεύθερα.

 

 

Φώτης #2 στα σπάργανα....

Τα τυμπανα το χαλάνε. Ανευρα και ασταθή, στην αρχή ψάχνεις να βρεις πάτημα.

Το 0.42 έχουμε camel συνθ, και σε λίγο θα δούμε τη snow goose να πετάει πάνω στη λίμνη.

Είναι σίγουρο ότι έχεις τα πλήκτρα. Τα άλλα θέλουν δουλίτσα. Σου μιλάω εκ πείρας....

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Φώτης #2 στα σπάργανα....

 Πλάκα πλάκα με τον Νίκο μάλλον έχουμε τα ίδια γούστα στην μουσική..... Θα του προτείνω συνεργασία, σε δικό του σε δικό μου δεν έχει σημασία!😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το κάνετε....

αυτός έχει τα πλήκτρα, εσύ τις κιθάρες και χειρίζεσαι σίγουρα καλύτερα τα τύμπανα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

να το κάνετε....

αυτός έχει τα πλήκτρα, εσύ τις κιθάρες και χειρίζεσαι σίγουρα καλύτερα τα τύμπανα

  Θα πάρουμε κι εσένα για το σόλο κιθάρας....🤩   Σόρυ Νίκο που σου μαμάω το θέμα...!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, dimsonic said:

Φώτης #2 στα σπάργανα....

Τα τυμπανα το χαλάνε. Ανευρα και ασταθή, στην αρχή ψάχνεις να βρεις πάτημα.

Το 0.42 έχουμε camel συνθ, και σε λίγο θα δούμε τη snow goose να πετάει πάνω στη λίμνη.

Είναι σίγουρο ότι έχεις τα πλήκτρα. Τα άλλα θέλουν δουλίτσα. Σου μιλάω εκ πείρας....

Jazzoγιώτατε χαιρετώ,

Τα τύμπανα είναι midi,απλώς τα έκανα panning και κόψιμο ράψιμο.Δεν έχω ιδέα απο τύμπανα όπως καταλαβαίνεις.

Ο μαύρος ο ήχος απο το συνθ τι σε πείραξε??? δούλεψα σκληρά για να τον βγάλω!

 

Υ.γ δεν έπιασα το καμελ και την χήνα,να μου το εξηγήσεις,πρέπει να είναι κανα τηλεοπτικό πρόγραμμα πριν γεννηθώ : P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, cigaret13 said:

  Θα πάρουμε κι εσένα για το σόλο κιθάρας....🤩   Σόρυ Νίκο που σου μαμάω το θέμα...!! 

Μάμα όσο θές,υπάρχει κόσμος εδώ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου