Προς το περιεχόμενο

Νέο Youtube


bouzoukleri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημερωνόμαστε, ότι το www.youtube.com από τις 22 Ιανουαρίου 2019 θα είναι με νέο κανονισμό. Υπάρχει κανένας να μας διαφωτίσει σε απλά ελληνικά τι διαφορετικό θα συμβεί ;

Αλλά στην ουσία του πράγματος.

Δηλαδή στο www.noiz.gr στην ενότητα,"Τι μουσική ακούτε τώρα; VIII "  , αν ρίξω σύνδεσμο του Διάσημου Καλλιτέχνη από την Κάτω Βρυσούλα , ενδέχεται η δισκογραφική Down Town Fountain Records , ενδέχεται λέω, να στείλει μπιλιέτο στον Yameth ;  Διότι γίνεται χρήση υλικού . Και πως θα ξέρω εάν ο Διάσημος Καλλιτέχνης επιθυμεί ή όχι την μεταφόρτωση στη χώρα μας, ή σε ιστότοπο;

Και πως γνωρίζω εγώ εάν το υλικό είναι απαγορευμένο; Μου στέλνει ο φίλος μου ο Ντέμης ο Δυναμικός ένα link, να ακούσω τα κολλητάρια του , τα οποία νωρίτερα είναι απαγορευμένα στο Ελάνταμαν (χώρα εργασίας του Ντέμη του Δυναμικού), θα βρεθώ σε black list του Youtube ;

 

 

Καλές εορτές να μας έβρουν.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bouzoukleri είπε

Ενημερωνόμαστε, ότι το www.youtube.com από τις 22 Ιανουαρίου 2019 θα είναι με νέο κανονισμό. Υπάρχει κανένας να μας διαφωτίσει σε απλά ελληνικά τι διαφορετικό θα συμβεί ;

Αλλά στην ουσία του πράγματος.

Δηλαδή στο www.noiz.gr στην ενότητα,"Τι μουσική ακούτε τώρα; VIII "  , αν ρίξω σύνδεσμο του Διάσημου Καλλιτέχνη από την Κάτω Βρυσούλα , ενδέχεται η δισκογραφική Down Town Fountain Records , ενδέχεται λέω, να στείλει μπιλιέτο στον Yameth ;  Διότι γίνεται χρήση υλικού . Και πως θα ξέρω εάν ο Διάσημος Καλλιτέχνης επιθυμεί ή όχι την μεταφόρτωση στη χώρα μας, ή σε ιστότοπο;

Και πως γνωρίζω εγώ εάν το υλικό είναι απαγορευμένο; Μου στέλνει ο φίλος μου ο Ντέμης ο Δυναμικός ένα link, να ακούσω τα κολλητάρια του , τα οποία νωρίτερα είναι απαγορευμένα στο Ελάνταμαν (χώρα εργασίας του Ντέμη του Δυναμικού), θα βρεθώ σε black list του Youtube ;

 

 

Καλές εορτές να μας έβρουν.

 

 Aυτός ο τύπος που πέτυχα τυχαία και παρακολουθώ τελευταία εξηγεί κάποια πράγματα.

 Το άκουσα, δεν ξέρω ακριβώς τι ισχύει γιατί δεν έχω ασχοληθεί να διαβάσω επίσημη ανακοίνωση

 Μπορεί αυτά που λέει όπως ερμηνεύει το θέμα να σου φανούν χρήσιμα.

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

 

 δεν έχω ασχοληθεί να διαβάσω επίσημη ανακοίνωση

 

δεν πρόκειται ποτέ να διαβάσεις επίσημη ανακοίνωση τουλάχιστον πριν ολοκληρωθεί η όλη ιστορία και σου πούν στην τιβι ότι από την άλλη εβδομάδα "τι αλλάζει στη ζωή μας"

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν πρόκειται ποτέ να διαβάσεις επίσημη ανακοίνωση τουλάχιστον πριν ολοκληρωθεί η όλη ιστορία και σου πούν στην τιβι ότι από την άλλη εβδομάδα "τι αλλάζει στη ζωή μας"

 

Όχι, γνωρίζω τουλάχιστο τι γίνεται και πως διαμορφώνεται η κατάσταση με το GDPR,  αλλά άμα πω τη γνώμη μου θα με πουν γραφικό που όλα τα βλέπω συνωμοσίες με σκοπό το κέρδος και μεθόδους που εφαρμόζονται a la carte για να προστατεύσουν τα μεγάλα συμφέροντα over των αδυνάτων, ενισχύοντας την πολυεθνική μονοπωλιακή κυριαρχία των ηπείρων και των αποίκων (γιατί έτσι μας αντιλαμβάνονται οι ολιγάρχες)

 

 Γι αυτό θα ενημερωθώ και γι αυτό και θα προσέχω, θα κάνω ότι λένε για να μην με κυνηγήσουν και με ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ.

 Οτι πολιτικές και θα μου στείλουν να διαβάσω πως άλλαξαν, θα συναινέσω και μάλιστα όχι πατώντας αμέσως, σκρολλάροντας αργά και να να ανοίξει το check box αλλά και για να πειστούν πως διάβασα προσεκτικά και το κάνω με την ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ. (Το αργά είναι το ΜΥΣΤΙΚΟ)

 

 Με παρακολουθούν, κατέβηκα να πάρω έναν καφέ και κατάλαβα πως το φορτηγάκι που έχει παρκάρει δυο μέρες και απ έξω και λέει ΦΡΕΣΚΑ ΚΡΕΑΤΑ είναι δικό τους. Και οι άλλοι που μετέφεραν κάτι στρώματα με κοίταγαν και ένας φάνηκε σαν να μιλάει στο ακουστικό όπως έσκυβε.

 Η ζωή υπό έλεγχο και σωματικοψυχολογική αφαίμαξη, είναι καλύτερη από την απώλειά της.

 Προσέξτε τι λέτε, τι βλέπετε, τι κάνετε.

 Κρατάνε τις διαδικτυακές κινήσεις σας, τι βλέπετε, τι πιστεύετε, τι θέλετε και θα το χρησιμοποιήσουν εναντίον σας αν ποτέ κρίνουν πως απειλείτε το σύστημα.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 They control the weather..............................................

 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

 They control the weather..............................................

 

ρε εδώ μας ξέσκισαν στο adam....

  • Χαχα 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αλλά πάλι, αυτό το πράγμα που έχει γίνει το Youtube μεγαθήριο στην πλάτη των δημιουργών, καλύτερο είναι; Αν θέλει κάποιος δημιουργός να ανεβάσει το υλικό του στο Youtube πολύ ωραία, αλλά το να μπορεί το κάθε τσουτσέκι να αναπαράγει τη δημιουργία κάποιου όπως και όποτε γουστάρει για τα views, σε αυτό θα αναλάβει ποτέ το Youtube την ευθύνη; Ή θα πρέπει ο κάθε δημιουργός να σκανάρει καθημερινά τα εκατομμύρια βίντεο που ανεβαίνουν για να κάνει καταγγελία; Δηλαδή τσαμπατζίδικο περιεχόμενο με κόπο άλλων ανεβάζει το Youtube, θα πρέπει και τσαμπατζίδικα να φιλτράρεται από τρίτους;

 

 Να αναλάβει το ίδιο την ευθύνη λοιπόν. Αλλιώς ας πάει την έδρα στη Ρωσία να το παίζει επανάστα, δε γίνεται και γραβάτες και χρηματιστήρια και γάντζους με ξύλινα πόδια, το τσάμπα πρέπει να τελειώσει κάποια στιγμή.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Διαβάζοντας τους νέους όρους που προέκυψαν αφού το Google και οι θυγατρικές του έχουν πλέον σαν Ευρωπαϊκή έδρα την Ιρλανδία (σιγά μην ερχόντουσαν Ελλάδα), δεν υπάρχει κάποια αλλαγή που να επηρεάζει τον μέσο χρήστη ως προς τα πνευματικά δικαιώματα που απορρέουν αλλά και την γενικότερη χρήση. Τυπικά ενημέρωσαν τα μέλη για να προσυπογράψουν τους όρους και προϋποθέσεις της νέας εταιρίας που θα τηρεί την ευρωπαϊκή νομοθεσία.

 

Παράθεση

Η επικαιροποιημένη εκδοχή των Όρων χρἠσης της υπηρεσίας θα ισχύει από 22 Ιανουαρίου 2019. Από την ημέρα αυτή οι υπηρεσίες που παρέχονται με βάση τους όρους αυτούς, θα προσφέρονται από την Google Ireland Limited.

Επίσης, επικαιροποιούμε και τους Όρους παροχής Υπηρεσιών Επί Πληρωμή (Paid Service) ώστε να αναφέρεται η αλλαγή του παρόχου της υπηρεσίας. Ταυτόχρονα επικαιροποιείται και η Πολιτική Απορρήτου της Google, ώστε να προσδιορίζεται ότι η Google Ireland Limited θα είναι ο υπεύθυνος επεξεργασίας των δεδομένων και θα έχει την ευθύνη για την πληροφόρησή σας και για τη συμμόρφωση με τους εφαρμοστέους νόμους περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου