Προς το περιεχόμενο

Cold n flu tablets


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έχει τύχει να είσαστε άρρωστοι με πυρετό και κομμάρες {μυικοί πόνοι} ..και να πρέπει να παίξετε Live την ίδια νύχτα?

Σε αυτό το μικρό αρθράκι θα μοιραστώ τι κάνω εγώ σε αυτές τις περιπτώσεις.  

 Το μυστικό για μένα είναι οι Cold n flu ταμπλέτεςπου πραγματικά με έχουν σώσει αρκετές φορές.

 

Ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις ταμπλέτες και ένα απλό αναλγητικό/ αντιπυρετικό.

Η διαφορά είναι στην δραστική ουσία  που περιέχουν σχεδόν όλες αυτές οι ταμπλέτες{συνήθως ψευδοεφεδρίνη} με σκοπό να καλύψουν τα συμπτώματα της γρίπης και να μην χάσεις το μεροκάματο. Ένα απλό αντιπυρετικό θα ρίξει το πυρετό για μερικές ώρες αλλά οι κομμάρες θα επιμείνουν.Και έχω βιώσει πόσο δύσκολο είναι να σέρνεσαι στην κυριολεξία και να πρέπει να βγάλεις το Live..{ειδικά αν είσαι drummer..}

 

Μία cold n flu ταμπλέτα θα σκεπάσει τα συμπτώματα και θα σας δώσει την απαραίτητη ενέργεια να βγάλετε την βραδιά.

Είναι απίστευτη Αμερικανιά αυτά τα χάπια αλλά δουλεύουν.

 

 Επειδή όταν παίζω συνήθως αναπνέω από την μύτη - αν είναι βουλωμένη έχω θέματα ...σε αυτή την περίπτωση χρησιμοποιώ είτε λίγο Vix κάτω απο τα ρουθούνια ή αλλιώς  dexa rina spray.. το οποίο ξεβουλώνει απο μύτες μέχρι κ αποχετεύσεις..

{Έχει κορτιζόνη μέσα το ξέρω..αλλά για μια στο τόσο...κ για τόσο σημαντικό λόγο...}

Το νόημα για μένα είναι να βγάλω το Live, χωρίς να κρεμάσω συναδέρφους κ προσωπικό. Είναι άκρως αντιεπαγγελματικό.

 

Όπως όλα τα φάρμακα - πρέπει να καταναλώνονται με προσοχή..κ ποτέ να μην γίνεται κατάχρηση τους  ή χρήση μαζί με αλκοόλ

Ειδικά τα cold n flu.

Επίσης διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης για αντενδείξεις..κ ποτέ μην καταναλώσετε τέτοιες ταμπλέτες ΜΕΤΑ το Live...γιατί μάλλον δεν θα κοιμηθείτε όλη νύχτα.:classic_biggrin:

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου