Προς το περιεχόμενο

Επιλογή διπέταλου για ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα,αρχικά δεν είμαι σίγουρος αν αυτή η ανάρτηση πρέπει να ανεβεί εδώ ή στα τύμπανα,οπότε αν προκύψει κάποιο θέμα ας μου σταλθεί μήνυμα για να την αλλάξω.
Παίζω τύμπανα εδώ και 3 χρόνια περίπου και έχω φτάσει σε επίπεδο που ελέγχω αρκετά καλά την μονή μπότα πλέον.Ενδιαφέρομαι να πάρω ένα διπέταλο μιας και ενδιαφέρομαι να μάθω να παίζω πιο γρήγορα.Το budget μου είναι κοντά στα 200 ευρώ και ψάχνοντας για starter διπέταλα κατέληξα στα 2 που παραθέτω κάτω,όντας καινούριος δεν ξέρω ποιο να προτιμήσω και δεν έχω και κάποιον να ρωτήσω.Έχω παίξει αρκετές φορές με το Iron Cobra από έναν γνωστό μου,με είχε βολέψει αρκετά και είναι και μέσα στην τιμή.Το DW όμως το έχουν ρίξει στα 200 ευρώ από τα 260κάτι και στην τελική τα 2 διπέταλα μεταξύ τους έχουν διαφορά κοντά στα 80 ευρώ,το συγκεκριμένο όμως δεν το έχω παίξει ποτέ.Έχει κάποιος κάποια συμβουλή να δώσει σχετικά με το τι να προτιμήσω;

 

https://www.thomann.de/gr/dw_7002pt_doppelfussmaschine.htm

https://www.thomann.de/gr/tama_iron_cobra_hp200ptw_dbl_pedal.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλησπερα μου.Αντικειμενικα το DW φαινεται καλυτερο λογω διπλης αλυσιδας και περισσοτερων ρυθμισεων.Θεμα αντοχης δεν τιθεται για κανενα απο τα δυο εκτος κι αν εισαι αποφασισμενος να χοροπηδας πανω τους.Εγω βεβαια στη θεση σου θα ψωνιζα μτχ. ανεβαινοντας και κατηγορια βεβαια.Και εννοειται πως στα 200 ευρω δεν τα λες και πολυ  starter.Θελω να πω δηλαδη οτι βρισκεσαι ηδη σε καλη κατηγορια.Αν ντε και καλα καινουριο και αναμεσα στα δυο, DW λοιπον.Και ναι ειμαστε και οι δυο σε λαθος ενοτητα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχω παιξει και τα δυο.

Το dw ηταν πιο καλα σεταρισμενο κ ζυγισμενο αλλα το tama για μενα που παιζω slide στο δεξι ποδι ηταν καλυτερο γιατι γλιστρουσε.

Το dw ειναι αναγλυφα προς τα εξω τα γραμματα και κολλαει αν παιζεις slide.

Και τα δυο ειναι εξαιρετικης κατασκευης. Θα σου προτεινα να τα δοκιμασεις και τα δυο κ να αποφασισεις μονος σου.

Σε αυτο το budget σιγουρα θα βρεις κατι πολυ καλο πάντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου