Προς το περιεχόμενο

Αγορα Drum machine


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετε .Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα drum machine το οποιο θα πληρει τις παρακατω προυποθεσεις : α)Θα στοιχιζει κατω απο 400 ευρω β)θα εχει σχετικα μικρο μεγεθος γ)θα εχει midi out/Usb .Η χρηση του θα ειναι για παραγωγη (κατα βαση ηλεκτρονικης μουσικης) αλλα και για live djing καθως και για περαιτερω πειραματισμους .Με ενδιαφερει να μπορει να λειτουργει ανεξαρτητα υπολογιστη .Αυτη την στιγμη εχω το volca beats το οποιο εχει αρκετους περιορισμους για αυτο που θελω να κανω (το οποιο βεβαια ειναι παραπανω απο τιμιο) .Εχω κανει την ψαχτικη μου γενικα και κοιταω προς Roland Tr 09 μερια .Αν καποιος που εχει εμπειρια με αυτην την κατηγορια drum machine μπορει να δωσει καποιο γνωμη ,θα με βοηθουσε πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το επιλεγω διοτι α)εχει σχετικα μεγαλο μεγεθος β)νομιζω δεν λειτουργει ανεξαρτητα απο υπολογιστη .Παντως ειναι σιγουρα μια αξιοπιιστη και δοκιμασμενη λυση

Επεξεργασμένο από J's conspiracy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
9 λεπτά πριν, J's conspiracy είπε

Δεν το επιλεγω διοτι α)εχει σχετικα μεγαλο μεγεθος β)νομιζω δεν λειτουργει ανξαρτητα απο υπολογιστη .Παντως ειναι σιγουρα μια αξιοπιιστη και δοκιμασμενη λυση

 

Αυτό, το TR-8 δηλαδή, νομίζω πως λειτουργεί. Νομίζω δηλαδή, εκτός κι αν εννοείς κάτι που μπορεί να μην το καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ψαχνω τωρα .Εννοω να μπορω να το χρησιμοποιω με καποιο ας πουμε monitor κλπ

Επεξεργασμένο από J's conspiracy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
22 λεπτά πριν, J's conspiracy είπε

Εννοω να μπορω να το χρησιμοποιω με καποιο ας πουμε monitor κλπ

Monitor, οθόνη ή ηχείο;

Τι ακριβώς εννοείς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχειο 

εννοοω να μπορω μεσω καποιου μεικτη /ενισχυτη να το χρησιμοποιω χωρις να χρειαζομαι υπολογιστη .Οπως μια κιθαρα για παραδειγμα .Οργανο --->ενισχυτης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γιατί να μην μπορείς; 

Άλλωστε όσα drum machine γνωρίζω, δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο, αυτόνομα.

Εκτός κι αν εννοείς και κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω.

 

 

tr-8_back_gal.jpg

Επεξεργασμένο από Μανώλης Χναράκης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τα προηγούμενα μοντέλα ESX&EMX πήγαινε άκουσέ τα αν μπορείς σε κάποια έκθεση ότι καλύτερο σε αυτή την τιμή που ψάχνεις, παίρνεις Ableton Live 9 Lite δώρο και δεν χρειάζονται pc δουλεύεις επάνω στο μηχάνημα.

 

https://www.thomann.de/gr/korg_electribe_sampler_red.htm?ref=search_prv_9

https://www.thomann.de/gr/korg_electribe_blue.htm?ref=search_prv_10

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου