Προς το περιεχόμενο

Αγορα Drum machine


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν βιάζεσαι η Behringer ετοιμάζει το RD-808(κλώνος του TR-808)

Ψάξε στο νετ να το δεις.

To Novation circuit που δεν είναι drum machine ακριβώς(έχει 4 drum parts 2+2)και 2 απλα σύνθ το έχεις τσεκάρει μήπως σε βολεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω ενα drum machine που ειναι πιο techno oriented .Για ayto εχω μεχρι στγμης προτιμησει το tr 09 απο 08 .To  Novation δειχνει ενδιαφερον  θα το μελετησω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Στην περίπτωση που δεν σκοπευεις να κανεις “συλλογή” από dm θα σου πρότεινα να αποφύγεις όλα όσα δεν έχουν δυνατότητα να βάλεις δικά σου samples. Δλδ όχι tr8, tr08, tr09, drumbute κτλ. Το circuit με τα τελευταία updates τα καταφέρνει πολύ καλά από ότι δει(δεν το έχω). Τσέκαρε reviews μετά τα τελευταία updates, όχι όταν πρωτοβγήκε. Επίσης το tr8s είναι καλή λύση. Καλύτερη όλων θεωρώ το digitakt. (Τα δυο τελευταία είναι πιο πάνω από το budget σου.) ενδεχομένως να σε βολέψει κ το Electribe 2s (sampler) η κ κάποιο mpc (καλύτερα). Πρόταση μου πάντως είναι το digitakt. 

Επεξεργασμένο από spfiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το digitakt ειναι νομιζω οτι καλυτερο αλλα ξεφευγουμε πολυ και δεν ειμαι ετοιμος για αυτο .Θα ηθελα κατι πιο plug n play παρα καποιο που να απαιτει mapping ,φορτωμα ηχων κλπ .Οχι οτι προφανως δεν ειναι καλυτερη λυση αλλα χρειαζομαι κατι πιο αμεσο για να μπορεσω να δουλεψω .Και ευκολο στην μεταφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που εχει/ειχε το Roland tr 09 και θα με απετρεπε απο το να το αγορασω ?Αν ναι για ποιον/ποιους λογους?

Επεξεργασμένο από J's conspiracy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλό θα είναι να το δεις από κοντά και φυσικά να το δοκιμάσεις.

Αν και θα σου πρότεινα το TR-8 ή TR-8S, έστω και μεταχειρισμένο στα χρήματα που διαθέτεις.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Στις 19/12/2018 στις 12:10 ΜΜ, J's conspiracy είπε

Χαιρετε .Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα drum machine το οποιο θα πληρει τις παρακατω προυποθεσεις : α)Θα στοιχιζει κατω απο 400 ευρω β)θα εχει σχετικα μικρο μεγεθος γ)θα εχει midi out/Usb .Η χρηση του θα ειναι για παραγωγη (κατα βαση ηλεκτρονικης μουσικης) αλλα και για live djing καθως και για περαιτερω πειραματισμους .Με ενδιαφερει να μπορει να λειτουργει ανεξαρτητα υπολογιστη .Αυτη την στιγμη εχω το volca beats το οποιο εχει αρκετους περιορισμους για αυτο που θελω να κανω (το οποιο βεβαια ειναι παραπανω απο τιμιο) .Εχω κανει την ψαχτικη μου γενικα και κοιταω προς Roland Tr 09 μερια .Αν καποιος που εχει εμπειρια με αυτην την κατηγορια drum machine μπορει να δωσει καποιο γνωμη ,θα με βοηθουσε πολυ 

Νομιζω οτι ολες σ οι προϋποθέσεις καλυπτονται απο το drumbrute της Arturia....εχει βγαλει κ το drumbrute impact πιο φτηνο με ελαχιστα limitations σε σχεση με  το κανονικο αλλα αποτι λεγεται με ανωτερο ηχο απο το κανονικο...αλλα αυτα ειναι θεμα γουστου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου