Προς το περιεχόμενο

Stainless steel frets;


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, panorios said:

Πού μένεις ρε φίλε; Στο the mall;

 

Μπα, απλά θα του έρχεται φθηνότερο το refret.:classic_wink:

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, panorios said:

Πού μένεις ρε φίλε; Στο the mall;

σε ένα ψυχρό προάστιο, δυό λογαριασμοί το χρόνο έρχονται περίπου σε τέτοια νούμερα λόγω θέρμανσης...οι άλλοι νορμάλ

  • Λυπάμαι 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Η ολη φαση ειναι ως εξης:

1. Αγορασα ατσαλινα ταστα για ενα λαιμο που παιζει spare. (αφου θα κανω τοση φασαρια, που μπορει να μην πετυχει, Αν πετυχει, θα ειμαι αρκετα κερδισμενος!! )

2. Ηδη εχω κανει ενα refret στην Squier με Dunlop ταστα που πηγε παρα πολυ καλα (υπολογιζοντας το επιπεδο εμπειριας μου...:classic_tongue: )

3. Δεν βιαζομαι αυτη τη φορα. Το κοβω να πηγαινει λάου-λάου το refret. (τοσο που πιο γρηγορα θα εκοβα τα σιδερα της φυλακης σε μια απομακρη πολη του Far West αν ημουν και θα δραπετευα 😂 )

4. Ηδη μαζευω ολα τα εργαλεια, τα οποια θα ειναι σε DIY φαση. Και υποσχομαι πως και αυτη τη φορα θα δωσω αναλυτικο Walkthrough ποσταρισμα για οσοι δεν ειναι Fainthearted με το DIY 😎

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
16 ώρες πριν, Holystone είπε

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Η ολη φαση ειναι ως εξης:

1. Αγορασα ατσαλινα ταστα για ενα λαιμο που παιζει spare. (αφου θα κανω τοση φασαρια, που μπορει να μην πετυχει, Αν πετυχει, θα ειμαι αρκετα κερδισμενος!! )

2. Ηδη εχω κανει ενα refret στην Squier με Dunlop ταστα που πηγε παρα πολυ καλα (υπολογιζοντας το επιπεδο εμπειριας μου...:classic_tongue: )

3. Δεν βιαζομαι αυτη τη φορα. Το κοβω να πηγαινει λάου-λάου το refret. (τοσο που πιο γρηγορα θα εκοβα τα σιδερα της φυλακης σε μια απομακρη πολη του Far West αν ημουν και θα δραπετευα 😂 )

4. Ηδη μαζευω ολα τα εργαλεια, τα οποια θα ειναι σε DIY φαση. Και υποσχομαι πως και αυτη τη φορα θα δωσω αναλυτικο Walkthrough ποσταρισμα για οσοι δεν ειναι Fainthearted με το DIY 😎


Ξέρεις πώς είμαστε οι κιθαρίστες σ' αυτά. Από μια κουβέντα πιανόμαστε και μετά λέμε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του (το σκληρό του και το μαλακό του σε αυτή την περίπτωση)

Ηint για τα stainless steel: Πρέπει να είναι pre-radiused στο radius της ταστιέρας για να κάτσουν φρόνιμα,

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Πνοή και Νύξη είπε


Ηint για τα stainless steel: Πρέπει να είναι pre-radiused στο radius της ταστιέρας για να κάτσουν φρόνιμα,

Ειναι. Σε κομματια των 20εκ. περιπου, preradiused, και ειναι ακομα ευκολο να τα φερεις ακριβως.

Απο το ebay μαγαζι που τα πηρα ειχε επιλογη και ηρθαν πολυ ωραια και συσκευασμενα. Σε φακελο Α5, Τοποθετημενα και κρατημενα με κολλητικη ταινια, και ετσι δεν υπεστησαν καμια φθορα κτλ.

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου