Προς το περιεχόμενο

Stainless steel frets;


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Ο κερδισμενος θα ειναι ο επομενος κατοχος. Δεν θα αλλαξει ποτε...

Δεν νομιζω οτι θα προβει καποιος σε τετοιο εξοδο εαν δεν ειναι σιγουρος οτι αυτη την κιθαρα θα την εχω <<για παντα>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Satanas said:

Δεν νομιζω οτι θα προβει καποιος σε τετοιο εξοδο εαν δεν ειναι σιγουρος οτι αυτη την κιθαρα θα την εχω <<για παντα>>

 

Οταν ψωνιζουμε γυναικα, μοτοσυκλετα, και κιθαρα, το κανουμε με το σκεπτικο οτι θα την κρατησουμε για παντα. Το που καταληγουμε ειναι αλλη υποθεση. :classic_biggrin:

 

Χρονια πολλα σε ολους!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις κιθάρες μου - που ειναι όλες φτιαγμένες από μένα - θα μου άρεσε η ιδέα να μην αλλάξω ποτέ Τάστα οπότε τα ατσάλινα φαίνονται μια άριστη επιλογή, αν θέλω άλλα Τάστα φτιάχνω μια νέα κιθάρα από την αρχή, όσο αστείο κι αν ακούγεται προτιμώ να μην πληγώσω  το όργανο αλλά να φτιάξω νέο😎

  • Like 1

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
9 ώρες πριν, panorios είπε

Σωστό είναι αυτό, απλά η διαφορά είναι ότι τον ενδιάμεσο καιρό, στα νίκελ, τα bends θα ακούγονται σαν μαγειρείο.

 

Το 99,9% της δισκογραφίας και πιθανόν το 99,1% της σκηνής, παίζει και κάνει bends και βιμπράτα με nickel.  Δες ένα live Βlues wire πχ. Εκεί θα ακούσεις bends και βιμπράτο με 11's σε vintage στενά και μετρίου αναστήματος nickel τάστα.Όλα σχετικά είναι. Όταν τα νίκελ ακούγονται βραχνά, το μόνο που θέλουν είναι 5λεπτά λείανσης.

That said, κι επειδή έχω τη δυνατότητα-λόγω ιδιότητας-να βάλω ό,τι τάστα θέλω ανά πάσα στιγμή στα όργανά μου, με βάση τις παικτικές μου ανάγκες (και ίσως και του μεγαλύτερου ποσοστού κιθαριστών) τα νικελ είναι μια χαρά. Το ίδιο και τα steel (προσωπικά επιλέγω EVO Gold, αλλά υπάρχουν και καινούργια κράματα με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε νίκελ-πιο σκληρά). Το δίλημμα για μένα είναι σαν να έχεις να επιλέξεις μεταξύ Αγελαδινού φρέσκου γάλακτος και Κατσικίσιου μακράς διαρκείας.

Την ώρα που πρέπειαποφασίζει κάποιος να αλλάξει τάστα, συνήθως τα 50-60 ευρώ του upcharge του είναι πιο χρήσιμα στο να προτιμήσει να τα ξανααλλάξει μετά από 7-8 χρόνια και να πληρώσει τώρα το λογαριασμό της ΔΕΗ.

Χρόνια πολλά σε όλους (ανθρώπους και τάστα)

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

 

συνήθως τα 50-60 ευρώ του upcharge του είναι πιο χρήσιμα στο να προτιμήσει να τα ξανααλλάξει μετά από 7-8 χρόνια και να πληρώσει τώρα το λογαριασμό της ΔΕΗ.
 

 

50-60 ευρώ ΔΕΗ?

Και αυτό είναι περίπου 40% upcharge?

Δηλαδή οι δικοί μου λογαριασμοί είναι 1 με 1,5 refret?

Αχχχχχ.

 

Χρόνια Πολλά και χαρούμενα.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

50-60 ευρώ ΔΕΗ?

Και αυτό είναι περίπου 40% upcharge?

Δηλαδή οι δικοί μου λογαριασμοί είναι 1 με 1,5 refret?

Αχχχχχ.

 

Χρόνια Πολλά και χαρούμενα.

 

Όχι βέβαια, αλλά πάντα λείπουν 50-60 ευρώ από το να πληρωθεί ο λογαριασμός on time. Kι εγώ εκεί είμαι 1 με 1,5 refret. (η 1 με 1μιση πετάλι, ανάλογα σε ποιον κόκκορα θα τα φορτώσω...)

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dimsonic said:

εγώ που είμαι στα 10 refret τι κερδίζω?

 

Στους 10 λογαριασμούς ο ένας δώρο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου