Προς το περιεχόμενο

Από πού ενημερώνεστε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΚΑΙ, REAL FM, zougla, newsit και makeleio αποκλειστικά εδώ και πολλά χρόνια. 

 

 Βλέπω Τατιάνα αν έχει κάποιο επίκαιρο έγκλημα η κάποιο επίκαιρο κοινωνικού περιεχομένου debate. 

 

 Καμία εφημερίδα από τις τσαμπε στα κιόσκια φαστφουντάδικων π.χ.αραια και που. 

 

 Δεν διαβάζω από πηγές εξωτερικού γιατί δεν γουστάρω την αντικειμενικοτητα πολύ. 

 

 Ότι πιο κατευθυνομενο και παρερμηνευμενο κατά το εκάστοτε εγχώριο πολιτικό επιχειρηματικό εγχώριο δοκούν.... Με αυτά τη βρισκω περισσότερο. 

 

 Βλέπω επίσης πολλά ντοκιμαντέρ για πολέμους, για εξωγιηνους, συνωμοσίες, πολιτικά ντοκιμαντέρ, για εγκλήματα, για το πως έπεσε το αεροπλάνο, εκληματολογικα και τέτοια. Πολύ τα γουστάρω αυτά. 

 

 Και για το σύμπαν, για τεχνοεπιστημη και τέτοια. 

 

Και τη ζωή των προφητων. 

 Άλλες φορές τα βρίσκω ορισμένα ενδιαφέροντα, τις περισσότερες γελάω. 

 

 Τραγκας, ελεύθερος σκοπευτής όλα τα λεφτά, ακούω μέχρι και αυτά που λέει για την κρεταλοη και τον διαβήτη. Τα έχω μάθει απ έξω. 

 Χαχαχαχαχαχαχαχα 

 

 ΣΚΑΙ ιδιαίτερα... Χαζεύω την κοσιωνη. Έχει κι άλλα καλά μωρά. Αλλά αυτή, παρόλο που έχει κουμπαριά με την εξουσία, τους Μητσοτάκηδες, είναι κορυφαία, κρατάει επίπεδο. 

 Με πορτοσαλτε και τον ανταποκριτή των Αμερικανών, κρατάει ισορροπία με αυτή το δελτίο. 

 

 Χαχαχαχαχα 

 

 

  • Χαχα 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από παντού εκτός τηλεόρασης που έτσι κι αλλιώς δεν είχα για πολλά χρόνια, και την ξεσυνήθισα.

 

Από όσο θυμάμαι όμως από τις παλιές καλές εποχές, μου άρεσε ο Βερύκιος, ο Χίος, το ερωτοδικείο, η Πέπη, τα παιδιά της νύχτας, ο Λιακόπουλος, και ο Μικρούτσικος ο μικρός.

Είχανε ψωμί αυτά τα προγράμματα, σε κρατούσανε να πιείς άνετα το ποτό σου.

 

Η Πάνια δεν μου άρεσε, φτιαχτή ήτανε η εκπομπή, και η Τατιάνα κόπια ήτανε του Μικρούτσικου, αλλά δεν έχει το ταλέντο να βγάζει γέλιο όπως αυτός.

Αφού έβλεπα Μικρούτσικο και έκοψα τον ψυχίατρο, δεν τον χρειαζόμουν άλλο, μου τα έλεγε ο Ανδρέας.

 

Από πολιτικά, παίρνω τηλέφωνο τον Καμμένο και μου λέει τι συμβαίνει από πρώτο χέρι.

 

Ακούω και Γεωργίου που τον γουστάρω πολύ.

 

Τα άλλα τα ψάχνω μόνος μου.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα..

Για οικονομικά έχω συνδρομή στους Times μια και μου είναι απαραίτητο για την δουλειά μου.

Για τα υπόλοιπα βλέπω τα νέα από BBC ,CNN και DW.

Ειδήσεις ελληνικές ακούω στο αυτοκίνητο, πάντα ΣΚΑΙ φυσικά.

Ελληνικές ειδήσεις στην τηλεόραση δεν βλέπω γιατί θυμίζουν βιντεοταινίες της δεκαετίας του ογδόντα ....

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίντερνετ διαβάζω εφημερίδες & περιοδικά και φυσικά sites, forums κ.α. Στο ίντερνετ επίσης ακούω ραδιόφωνο και βλέπω ταινίες/σειρές. Ειδήσεις (τηλεοπτικές) και διαφημίσεις απαγορεύονται ρητά, τις αποφεύγω ακόμα και όταν επισκέπτομαι άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παρακολουθώ μανιωδώς BBC, France24, DW, Al Jazeera, CNN και Euronews. Όλοι εκφράζουν την τοπική τους άποψη για το τι συμβαίνει στον κόσμο και έτσι διασταυρώνω την κάθε είδηση που μπορεί να με αφορά. Καμιά φορά κοιτάω και το RT αλλά σύντομα συνέρχομαι.

Ειδήσεις ελληνικές θα διαβάσω στο CNN.gr, όχι τόσο για την αντικειμενικότητα αλλά για να ξέρω τι συμβαίνει γύρω μου.

Ραδιόφωνο ακούω  μόνο 10-11πμ καθημερινές τον Παύλο Τσίμα στον ΣΚΑΙ. Δυστυχώς ο σταθμός αν και πολυφωνικός, δεν τηρεί βασικές αρχές δημοσιογραφικής δεοντολογίας πολλές φορές και παίζει με την "λογική της υπερβολής" που ανέφερε παραπάνω ο αγαπητός μου Κώστας και μαζί του σε μικρότερο βαθμό, ο Αθήνα 984. Οι περισσότεροι άλλοι ειδησεογραφικοί σταθμοί είτε είναι "στρατευμένοι", είτε ανάξιοι σχολίου. Εχω περάσει αρκετά χρόνια στο ραδιόφωνο και στα ΙΕΚ που βγάζουν δημοσιογράφους σαν διευθυντής και δάσκαλος και η κατάσταση μόνο ρόδινη δεν είναι, μιας και οι βασικές αρχές του αμερόληπτου και έγκυρου δεν είναι το φόρτε τους.

Εδώ τερματίζω τα πολιτικό-ενημερωτικά μου αν και θα'πρεπε να κάνω και αυτό που λέει ο EZ για να'μαι σωστός. Αλλά δεν μου μένει χρόνος για Twitter όπου σχολιάζονται τα γεγονότα και Facebook που συνήθως χαλιέμαι απο την ημιμάθεια και το κουτσομπολιό.

 

Το Youtube είναι η μεγάλη πηγή ενημέρωσης για τα ειδικά μου ενδιαφέροντα πλέον (μουσική, ήχος, μαγείρεμα, games, κλπ). 

Το Sound on sound και ειδικά ο μέντορας μου Paul White, παραμένει η βίβλος για ότι νέο συμβαίνει στον ήχο.

 

Απο το Twiter και την στήλη του Noiz, Industry News με τις ανακοινώσεις νέων προιόντων των εταιριών, ενημερώνομαι για το τι κυκλοφοράει και σίγουρα καλύτερος και αμεσότερος τρόπος απο αυτόν δεν υπάρχει. Ισως θα πρέπει να μπει σε λειτουργία και η ενότητα Reviews εδω για να αξιολογείτε όσα απο αυτά έχετε στην κατοχή σας και έτσι να συνεισφέρουμε κι εμείς στην σχετική ενημέρωση.

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, yameth είπε

Παρακολουθώ μανιωδώς BBC, France24, DW, Al Jazeera, CNN και Euronews. Όλοι εκφράζουν την τοπική τους άποψη για το τι συμβαίνει στον κόσμο και έτσι διασταυρώνω την κάθε είδηση που μπορεί να με αφορά. Καμιά φορά κοιτάω και το RT αλλά σύντομα συνέρχομαι.

Ειδήσεις ελληνικές θα διαβάσω στο CNN.gr, όχι τόσο για την αντικειμενικότητα αλλά για να ξέρω τι συμβαίνει γύρω μου.

Ραδιόφωνο ακούω  μόνο 10-11πμ καθημερινές τον Παύλο Τσίμα στον ΣΚΑΙ. Δυστυχώς ο σταθμός αν και πολυφωνικός, δεν τηρεί βασικές αρχές δημοσιογραφικής δεοντολογίας πολλές φορές και παίζει με την "λογική της υπερβολής" που ανέφερε παραπάνω ο αγαπητός μου Κώστας και μαζί του σε μικρότερο βαθμό, ο Αθήνα 984. Οι περισσότεροι άλλοι ειδησεογραφικοί σταθμοί είτε είναι "στρατευμένοι", είτε ανάξιοι σχολίου. Εχω περάσει αρκετά χρόνια στο ραδιόφωνο και στα ΙΕΚ που βγάζουν δημοσιογράφους σαν διευθυντής και δάσκαλος και η κατάσταση μόνο ρόδινη δεν είναι, μιας και οι βασικές αρχές του αμερόληπτου και έγκυρου δεν είναι το φόρτε τους.

Εδώ τερματίζω τα πολιτικό-ενημερωτικά μου αν και θα'πρεπε να κάνω και αυτό που λέει ο EZ για να'μαι σωστός. Αλλά δεν μου μένει χρόνος για Twitter όπου σχολιάζονται τα γεγονότα και Facebook που συνήθως χαλιέμαι απο την ημιμάθεια και το κουτσομπολιό.

 

Το Youtube είναι η μεγάλη πηγή ενημέρωσης για τα ειδικά μου ενδιαφέροντα πλέον (μουσική, ήχος, μαγείρεμα, games, κλπ). 

Το Sound on sound και ειδικά ο μέντορας μου Paul White, παραμένει η βίβλος για ότι νέο συμβαίνει στον ήχο.

 

Απο το Twiter και την στήλη του Noiz, Industry News με τις ανακοινώσεις νέων προιόντων των εταιριών, ενημερώνομαι για το τι κυκλοφοράει και σίγουρα καλύτερος και αμεσότερος τρόπος απο αυτόν δεν υπάρχει. Ισως θα πρέπει να μπει σε λειτουργία και η ενότητα Reviews εδω για να αξιολογείτε όσα απο αυτά έχετε στην κατοχή σας και έτσι να συνεισφέρουμε κι εμείς στην σχετική ενημέρωση.

To θέμα είναι, τα βλέπουμε δεν τα βλέπουμε, θα υπάρχουν αφου τους τα χώνουν οι τράπεζες με εντολές των ανωθεν και κανουν τα στραβά ματια για τα χρέη και παραγράφουν τις οικονομικές τους δυνατότητες.

 

 Και τα σπασμένα τα πληρώνει ο πολίτης. (ο καημένος που τον κοροϊδευουν και τον οδηγούν στην πείνα)

 Εμεις τους πληρώνουμε, ΔΥ είναι ολοι τους, κρατικοδίαιτοι με πως το λένε, ιδιωτικό προσωπείο.

 χχαχαχαχαχαχχα

 Δεν πειράζει, δινουν δουλειές αν και έχουν πέσει τα μεροκάματα και έστω κι έτσι καλό ειναι να υπάρχουν πολλές φωνές.

 Στο κάτω κάτω, όποιος δεν θέλει δεν τα βλέπει.

 Αυτα θα υπάρχουν,

 Μονο το mega την πάτησε, βγάλανε τον κομπλεξισμό τους, αφου όλα τα άλλα έτσι είναι, Αυτό τους εφταιξε.

 Τοσα χάρισαν στο Μεγαρο Μουσικής, το mega δηλαδή? Την πάτησε σαν τον Τσοχατζόπουλο και αυτό. Ολα την βγάλανε λάδι, εκτός απο το καημένο το MEGA.  χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

 

 Φυσικά παρελειψα το NOIZ σαν πηγή ενημέρωσης και επαφής με τη μουσική και την τεχνολογία.

 

 Ρε, πληρότητα στους τουριστικούς προορισμούς, τζίρος στα μαγαζια και εχει κοκκινισει το σύμπαν απο τα δάνεια και τα χρέη στην εφορία. Δεν πληρώνει ο κοσμάκης και πάει και τα τρώει μην του τα βρούν και τα κατάσχουν.

 Τι θα γίνει κυρία Στεφανίδου μου?

 Πως θα ζήσουμε εμείς? Ευρωπαίοι δεν είμαστε, τι σας εκάμαμε?

 Πως θα τα σπουδάσουμε το παιδιά? Δεν θα μας τά διορίζουν μετά.

 Για να σκουπίζουν στις επιχειρήσεις των επενδυτών όταν θα έρθει η ανάπτυξη τώρα που τελειώσαμε το πρόγραμμα και να κάνουν σύμβαση για 618 ευρώ που θα πάει με τον κατώτατο μισθό που θα ανέβει από του χρόνου, θέλει δυο μεταπτυχιακά και πέντε γλώσσες. Που θα τα βρούμε να τους τα δώσουμε, που κόψαν τις συντάξεις στους παππούδες και είμαστε άνεργοι και έχουμε τρία κυρία Στεφανίδου μου, ζωή να έχουν! Να τα πάμε έξω? Και εμάς ποιος θα μας προσέχει που θα αρρωστήσουμε?

 

 Ε να ευθυμήσουμε και λίγο χρονιάρες μερες,  ε?

 χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου