Προς το περιεχόμενο

Να κολλήσω τον καβαλάρη στην ακουστική μου;


George L

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά βρήκα που οφείλεται το τρίξιμο... Στα ηλεκτρικά. Εκεί που ρυθμίζει το eq... Όταν το ακουμπάω σταματάει το τρίξιμο. Το θέμα είναι τώρα πως το φτιάχνω αυτό. Όλο και κάτι θα υπάρχει στο ιντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, George Litos είπε

Τελικά βρήκα που οφείλεται το τρίξιμο... Στα ηλεκτρικά. Εκεί που ρυθμίζει το eq... Όταν το ακουμπάω σταματάει το τρίξιμο. Το θέμα είναι τώρα πως το φτιάχνω αυτό. Όλο και κάτι θα υπάρχει στο ιντερνετ...

Ανέβασε φωτο να καταλάβουμε τι παίζει

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι η κιθάρα μου αυτή, είναι μία από το ίντερνετ. Έτριζε τελικά στο σημειο που κύκλωσα. Το κατάλαβα όταν ακούμπησα το eq την στιγμή που έπαιζα. Αυτό που έκανα ήταν να ξεβιδώσω το eq και να τοποθετήσω 2 μικρά υφάσματα μεταξύ του eq και της κιθάρας. Τα έκοψα πολύ λεπτά ώστε να μην είναι ορατά. Τα υφάσματα απορροφούν τους κραδασμούς που προκαλούνται από το σώμα της κιθάρας και το eq δεν τρίζει πλέον! Ξέρω ότι είναι μπαχαλίστικη μέθοδος αλλά δουλεύει!

s-l1600.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου