Προς το περιεχόμενο

Τωρα, Βαση δραπανου Lidl, ως Fret Press


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και χρονια πολλα.

 

Λοιπον, μιας και ειμαι σε φαση DIY refret, ηδη μαζευω/ φτιαχνω τα εργαλεια μου, και με την εμπειρια του προηγουμενου refret που εκανα, διορθωνω τα λαθη μου. Αυτο που μου ελειπε ηταν μια πρεσσα για σωστο και ισιο περασμα των ταστων. Καθως με το σφυρι και πλαστικη κεφαλη, θελει εμπειρια και σωστο χειρισμο, που ειναι για την ωρα αρκετα δυσκολο. Ετσι ειχα καταληξει να φτιαξω εναν απλο μοχλο σε ξυλινο κομματι, με δυο μεγαλες σιδερενιες γωνιες, και περασμενο σαν μοχλο ενα κομματι ξυλο, και περιμενω να μου ερθει ενα fret pres caul να μπουν μεσα με το σωστο radius τα σιδερακια και να γινει η πρεσσα.

Τα ετοιμα, σωστα εργαλεια πρεσσας κυμαινονται σε υψηλες τιμες, περι και τα 170 ευρω. Απο την αλλη δαγκανα (σκύλα) δεν την πολυ πιστευω οτι θα τα βαλω σωστα, και ηθελα εγω ελεγχο στην πιεση.

 

Ομως σημερα επεσε στα χερια φυλλαδιο lidl με Βαση δραπανου στα 20ευρω (που μπορει να χρησμοποιηθει και για αλλες εργασιες που δεν εχω βαση).

 

Οσοι βρισκονται στην ιδια περιπτωση, μοιραζομαι μαζι σας την πληροφορια για την προσφορα επομενης εβδομαδας (μετοχες δεν εχω του Lidl, ουτε μπαμπα μαμα απο το Scvhlifrethminduhknerzstat) 🤣

 

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=20628

Επεξεργασμένο από Holystone
  • Ευχαριστώ 1

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Holystone είπε

μετοχες δεν εχω του Lidl,

 

Κανείς δεν έχει έτσι κι αλλιώς,σε ΕΝΑΝ άνθρωπο ανήκει :classic_biggrin:

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα μπαρμπα απεναντι γειτονα εχει κανει ολοκληρο εργαστηριο με εργαλεια απο το Lidl...

{εχω παρει και εγω 2-3....να μην λεω ψεματα. 

Οι τιμες ειναι πραγματικα απιστευτες..

Η βασουλα μια χαρα επισης ...την γλυκοκοιταζω...

Tnx

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι πολύ sloppy και wobbly εργαλείο. Δεν παρέχει ακρίβεια σε τρυπήματα, ούτε ασφάλεια για το υποκείμενο σε εργασίες. Επιπλέον δεν θα σου δώσει την αδράνεια(inertia) που θα χρειαστείς για δουλειές πρεσαρίσματος. Θα έλεγα να προτιμήσεις να τα επενδύσεις σε ένα ηλεκτρικό κολωνάτο δράπανο φθηνό. 

 

Αν δεν έχεις σκοπό να εγκαθιστάς Stainless Steel frets τακτικά, το σφυράκι είναι το καλύτερο και το περισσότερο εργαλείο που θα χρειαστείς ποτέ. Στο λέω μετά από 10 χρόνια επαγγελματικής ενασχόλησης και πλέον των 200-250 refrets.

  • Ευχαριστώ 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου