Προς το περιεχόμενο

Yes Roundabout ..anatomy


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, dimsonic είπε

:classic_tongue: can't teach an old dog... right?

Δεν μιλαμε για σκυλους αλλα για ανθρωπους.

Παραφραζοντας ενα γνωμικο για αλλη χρηση...:classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

free your mind..your ears will follow..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα...γουστο εχει τελικα....

ενταξει ρε σεις yes ακουγα στα 15 yes ακουω και σημερα.

αυτο δε σημαινει οτι ακουω μονο yes ή οτι ακουγα μονο yes...

 

το εκτιμουσα τοτε το εκτιμώ και σημερα.

 

οσο για το σκυλος... χιλιες φορες

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για τον εαυτό μου, νομίζω ότι μια απόδειξη ότι γερνάμε είναι ότι βαριόμαστε και να ψάξουμε για νέα πράγματα και φυσικά απορρίπτουμε συλλήβδην τους νέους ήχους που πέφτουν στα αυτιά μας και δεν ταιριάζουν στα ακούσματά μας. 

Η μόνη μου ελπίδα είναι η 13χρονη κόρη μου που μου κρατάει τα αυτιά ανοιχτά και η οποία φαίνεται να αρχίζει να ψάχνεται μουσικά και περιμένω να δω τι θα μου βρίσκει στα επόμενα χρόνια.

 

BTW αν και έρχομαι κι εγώ μουσικά από εκείνη την εποχή, το μόνο τραγούδι που μου αρέσει από Yes είναι το Owner. Τους βρίσκω απίστευτα βαρετούς, ενώ γουστάρω τρελά π.χ. Rush.

  • Like 2

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα άσχετο με Yes. 

Για τον Beato και αυτή τη σειρά των videoz.

Έχω να πω ότι με απογοήτευσε λίγο.

Θα περίμενα να αναλύσει τα τραγούδια που βάζει από πλευράς παραγωγής περισσότερο και όχι τι παίζει ο καθένας την κάθε στιγμή τεχνικά. Φυσικά το τι παίζει ο καθένας είναι σημαντικό, αλλά θα ήθελα να ακούσω περισσότερο γιατί το παίζει και τι προσφέρει στο τραγούδι ως τελικό σύνολο. 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κολλατε σε αυτα.

Το να αναλυεται ενα κομματι θρυλος των YES δεν σημαινει οτι δεν ακουμε και Clutch, Sevendust, Perfect Circle κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αντίθετα έχω την εντύπωση ότι δεν συνειδητοποιούμε είτε τι είναι 1973 και τι έφτιαξαν οι άνθρωποι με την συνεισφορά του Eddy Offord. Μιλάμε 45 χρόνια πίσω, όταν σήμερα διορθώνεται κάθε νότα πάνω στη μύγα.... (on the fly....ήταν αυτό)...

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου