Προς το περιεχόμενο

bugera v22 infinium vs bugera v55 infinium vs marshall dsl20cr


maroras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Και υποψη οτι στον combo των 310 ευρω, το μαμα turbosound ηχειο ειναι εξαιρετικο. 

Από αυτά που άκουσα στο youtube σε ένα βίντεο που το σύγκρινε με άλλα ηχεία, μου άρεσε περισσότερο το turbosound.

Έγραψες ότι είσαι από Κρήτη..από που;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοτιος νομος Ηρακλειου.

 

Και να εισαι σιγουρος οτι οσοι συμμετειχαν στην κουβεντα, καλοπροεραιτα εδιναν τις συμβουλες τους.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lord_Goumis είπε

Aπό το ΝΟΙΖ έχω αγοράσει και εγώ κιθάρες, και μάλιστα είμαι πολύ ικανοποιημένος, αφού ήταν όντως σε εξαιρετική κατάσταση. Η μόνη κριτική που έχω, είναι ότι οι τιμές για μεταχειρισμένα, ήταν ίσως λίγο τσιμπημένες. Αλλά είμαι από αυτούς που όταν θέλουν κάτι, το παίρνουν συνειδητά χωρίς να μπαίνουν στην διαδικασία παζαριών και εκπτώσεων.

 

Και ενισχυτές αγοράζω μεταχειρισμένους αλλά δεν έτυχε ποτέ να αγοράσω από το ΝΟΙΖ (ζω σε νησί), γιατί σε αντίθεση με την κιθάρα που πάνω κάτω είναι ένα κομμάτι ξύλο με χορδές πάνω, ο ενισχυτής είναι ένα πιο πολύπλοκο εργαλείο και επιβάλλεται μια δοκιμή. Όταν αγοράζω από το ΝΟΙΖ μια strat, ξέρω ότι θα μου ρθει μια strat, ξέρω τι παίρνω, με τον ενισχυτή είναι λίγο πιο πολύπλοκα τα πράγματα, ειδικά αν δεν έχεις ξανα-ασχοληθεί στο παρελθόν με το συγκεκριμένο μοντέλο ενισχυτή. Να σημειώσω ότι αν ήμουν Αθήνα/Θεσσαλονίκη, δεν υπήρχε περίπτωση να ΜΗΝ έπαιρνα μεταχειρισμένο ενισχυτή από το ΝΟΙΖ (έπειτα δοκιμής) και να αγόραζα ποτέ μου καινούργιο, καθότι οι τιμές στους ενισχυτές είναι πολύ καλύτερες, για κάποιον λόγο, σε σχέση με τις κιθάρες.

 

Έχοντας πει τα παραπάνω λοιπόν, και εφόσον ο OP για κάποιον λόγο δεν θέλει μεταχειρισμένο (ίσως να ζει επαρχία, οπότε να βρίσκεται στην ίδια θέση με εμένα) και αφού του προτείνω για τελευταία φορά -αν δεν ζει επαρχία- να δώσει μια ευκαιρία σε μεταχειρισμένο Hot Rod Deluxe (όχι Marshall, γιατί ειδικά οι κάτω των 40 watt που κυκλοφορούν κατα κόρον στο νοιζ σε αυτό το εύρος τιμής, δεν του κάνουν για την δουλειά που το θέλει) να δεις τον Bugera V22, σε σχέση με τους άλλους δυο που θέτεις στο τίτλο.

 

-Εφόσον κάπου διάβασα ότι παίζεις με Tele, ΔΕΝ σου χρειάζεται ο 55ρης για να έχεις headroom σε live. O 22ρης είναι υπεραρκετός γι'αυτό που το θες.

-Ακόμα και με single coils να μην έπαιζες, και πάλι ο 22 θα σου έβγαζε άνετα live με αρκετό headroom.

-Ο Μarshall που αναφέρεις στις επιλογές σου, μάλλον ΔΕΝ θα σου κάνει. Όποτε αποκτώ καινούργιο πετάλι, το δοκιμάζω πρώτα απ'όλα στον Bugera (ή στον Bassbreaker μου), όχι στο Marshall, γιατί τα χρωματίζει λίγο συν τοις άλλοις.

-Για να μην τρελαθούμε, μιλάμε για 299 ευρώ. Δεν μιλάμε για μια περίπτωση που θα κλαις τα λεφτά σου (δεν πρόκειται να τα κλάψεις βασικά γι'αυτό που θα πάρεις ώστε να το σκέφτεσαι και ιδιαίτερα, το μηχάνημα κάποια στιγμή μπορείς να το δώσεις και για παραπάνω από τα μισά του χρήματα).

 

ΥΓ. Πάντα παίζουμε με ενεργοποιημένο το mid boost κουμπάκι του V22 (ή του V55) - ειδικά με single coils! Άλλος ενισχυτής γίνεται... λαμπάτο ''σκάσιμο'' και ''συρματίλα'' να φάνε και οι κότες.

 

 

 

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ.. 300 ευρώ κάνει, ας του δώσω μια ευκαιρία κι αν δεν μου αρέσει ο ήχος του στην τελική, τον πουλάω. Αν όμως πάρω ένα ενισχυτή μεταχειρισμένο της τάξεως των 500 ευρώ (που δεν μπορώ να δοκιμάσω αφού είμαι στην επαρχία ), νομίζω θα τα κλαίω τα λεφτά μου αν δεν μου αρέσει ο ήχος του (ή αν έχει κάποιο πρόβλημα).

Απλά γενικά ήθελα να δω ποιος ενισχυτής από τους τρεις θα έκανε καλύτερα τη δουλειά που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Νοτιος νομος Ηρακλειου.

 

Και να εισαι σιγουρος οτι οσοι συμμετειχαν στην κουβεντα, καλοπροεραιτα εδιναν τις συμβουλες τους.

Εγώ είμαι στα βόρεια, χαχα. Έλεγα αν ήμασταν κοντά και δεν είχες πρόβλημα να δοκίμαζα τον v55. Σου ήρθε η παραγγελία; Αν ναι, ποιες οι εντυπώσεις σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, maroras είπε

Το μάπα για κάποιον μπορεί να είναι αυτό που ψάχνει κάποιος άλλος και η εξήγηση είναι απλή..δεν ψάχνουμε όλοι τον ίδιο ήχο. Στην τελική μπορεί να υπάρχουν άτομα που προσπαθούν να σου αλλάξουν γνώμη για να πάρεις τον ''τάδε'' μεταχειρισμένο ενισχυτή που πουλιέται στις αγγελίες και που τελικά είναι δικός τους..ποτέ δεν ξέρεις (ελπίζω να κάνω λάθος). Γενικά όμως χαίρομαι που στην πορεία οι περισσότεροι μου ανέλυσαν με λεπτομέρειες την εντύπωση που είχαν από τους συγκεκριμένους ενισχυτές.

 

Επειδή προφανώς παρεξηγήθηκαν τα posts μου, αν και θεωρώ ότι κατέχω τουλάχιστον αρκετά καλά την ελληνική γλώσσα, θα γράψω 2-3 πράγματα παραπάνω έχοντας εμπειρία από πρώτο χέρι για τον Bugera V55 και τον Fender Hot Rod Deluxe που αντιπρότεινα πριν με επιβεβαιώσουν παιδιά που ξέρουν από ήχο όπως ο Superfunk, ο degdekis και ο Lord_Goumis. (με συγχωρείτε και οι 3 που σας αναφέρω ονομαστικά) 

 

Αρχικά θα πω το αυτονόητο. Δεν είμαι ο πωλητής και δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή του Fender Hot Rod Deluxe που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο smartnoiz. Πάει αυτό από τη μέση, το θεώρησα αυτονόητο αλλά προφανώς δεν ήταν.

 

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Όταν έπαιζα σε μπάντα πριν 5-6 χρόνια, χρειάστηκε ο φίλος μου και συμπαίκτης μου εκεί να αναβαθμίσει τον εξοπλισμό του. Εγώ ο ίδιος μετά από ψαχτήρι τότε του πρότεινα να πάρει τον Bugera V55 γιατί τον ήθελε ως pedal platform και για το καθαρό του κανάλι. Εγώ είχα τότε έναν 50άρη Marshall JVM. Ο ενισχυτής μόνος του ήταν μια χαρά, καθαρός, έπαιρνε ωραία τα πετάλια και η λούπα του ήταν αξιοπρεπέστατη. Στις πρόβες όμως όταν άνοιγα τον δικό μου ενισχυτή πάνω από το 4-5, ανέβαζε κι εκείνος τον Bugera αντίστοιχα, όπου πλέον ο ενισχυτής ήταν σε breakup tones. Εμάς δε μας χαλούσε, γιατί παίζαμε διαφόρων ειδών ροκ, αλλά πρέπει να το αναφέρω.

 

Δεύτερον. Ο Fender Hot Rod Deluxe που αναφέρθηκε από 4 ανθρώπους, οι 3 εκ των οποίων έχουν φάει χρόνια και χρόνια με ενισχυτές, πετάλια και ήχους, είναι φτιαγμένος Αμερική ή Μεξικό με ό,τι αυτό συνεπάγεται, είναι 40w και δεν σπάει ούτε με το Master Volume στο 7-8 και φοράει επώνυμες λάμπες και ηχείο. (ανάλογα το μοντέλο πάνε και αυτά, μερικοί φοράνε και Celestion ηχεία που είναι κορυφαία για αυτού του είδους τους ενισχυτές) Δεν είναι τυχαίο ότι χρησιμοποιείται από όλα τα YouTube κανάλια που ασχολούνται με pedal demoing/testing. Ούτε είναι τυχαίο ότι κυκλοφορεί από το 1992 μέχρι σήμερα. 

 

Βλέποντας τις ερωτήσεις σου και τις υποθέσεις τύπου "ο Blues Junior μάλλον κάνει μόνο για blues αφού το έχει και στο όνομά του" στο thread υποθέτω ότι τώρα ξεκινάς να ασχολείσαι σοβαρά με το σπορ, οπότε καλό θα ήταν να παίρνεις τις απόψεις όλων υπόψιν και τουλάχιστον να τις εξετάζεις. Σε ένα forum πάντα θα ακούγονται κι άλλες απόψεις, ο ορισμός του forum είναι η ανταλλαγή απόψεων πάνω σε δοσμένα από τον OP θέματα. Αυτό έγινε και εδώ, προτάσεις και αντιπροτάσεις. Μπορεί ο Superfunk να ήταν λίγο καυστικός στις συγκρίσεις του, αλλά η πραγματικότητα εκεί έξω είναι πως "ό,τι πληρώνεις παίρνεις". 

 

Εγώ προσωπικά δεν είπα πουθενά ότι ο Bugera είναι κιζενιά και θα κλαις τα λεφτά σου, αλλά είπα το για μένα αυτονόητο, ότι δηλαδή είναι κρίμα να μπορείς να πάρεις έναν top ενισχυτή για αυτό που θέλεις και εν τέλει να πηγαίνεις στον Bugera. Ούτε ποσοστά παίρνω από τη Fender (μακάρι να έπαιρνα), ούτε σου πίεσα καμία ατζέντα. Αντικειμενική αλήθεια δεν υπάρχει, σου είπε ο καθένας μας τη δική του, έχοντας φάει 2-3 έως 100 φάπες από αγοραπωλησίες καινούργιων και μεταχειρισμένων πραγμάτων μουσικής τεχνολογίας. 

 

Με συγχωρείτε άπαντες για το σεντόνι και τον έντονο λόγο μου, αλλά δυστυχώς πλέον στα interwebs οι παρεξηγήσεις πέφτουν με το τσουβάλι. Την επόμενη φορά που θα δώσω το feedback μου σε κάποιον θα έχω γράψει από πριν 3-4 disclaimers, όπως ότι δεν ξέρω όλους τους πωλητές του smartnoiz και ότι δεν είμαι endorser ή salesman της εκάστοτε εταιρίας. 

 

Καλή τύχη στην αγορά σου maroras.

 

 

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 2
  • Χαχα 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

 

Επειδή προφανώς παρεξηγήθηκαν τα posts μου, αν και θεωρώ ότι κατέχω τουλάχιστον αρκετά καλά την ελληνική γλώσσα, θα γράψω 2-3 πράγματα παραπάνω έχοντας εμπειρία από πρώτο χέρι για τον Bugera V55 και τον Fender Hot Rod Deluxe που αντιπρότεινα πριν με επιβεβαιώσουν παιδιά που ξέρουν από ήχο όπως ο Superfunk, ο degdekis και ο Lord_Goumis. (με συγχωρείτε και οι 3 που σας αναφέρω ονομαστικά) 

 

Αρχικά θα πω το αυτονόητο. Δεν είμαι ο πωλητής και δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή του Fender Hot Rod Deluxe που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο smartnoiz. Πάει αυτό από τη μέση, το θεώρησα αυτονόητο αλλά προφανώς δεν ήταν.

 

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Όταν έπαιζα σε μπάντα πριν 5-6 χρόνια, χρειάστηκε ο φίλος μου και συμπαίκτης μου εκεί να αναβαθμίσει τον εξοπλισμό του. Εγώ ο ίδιος μετά από ψαχτήρι τότε του πρότεινα να πάρει τον Bugera V55 γιατί τον ήθελε ως pedal platform και για το καθαρό του κανάλι. Εγώ είχα τότε έναν 50άρη Marshall JVM. Ο ενισχυτής μόνος του ήταν μια χαρά, καθαρός, έπαιρνε ωραία τα πετάλια και η λούπα του ήταν αξιοπρεπέστατη. Στις πρόβες όμως όταν άνοιγα τον δικό μου ενισχυτή πάνω από το 4-5, ανέβαζε κι εκείνος τον Bugera αντίστοιχα, όπου πλέον ο ενισχυτής ήταν σε breakup tones. Εμάς δε μας χαλούσε, γιατί παίζαμε διαφόρων ειδών ροκ, αλλά πρέπει να το αναφέρω.

 

Δεύτερον. Ο Fender Hot Rod Deluxe που αναφέρθηκε από 4 ανθρώπους, οι 3 εκ των οποίων έχουν φάει χρόνια και χρόνια με ενισχυτές, πετάλια και ήχους, είναι φτιαγμένος Αμερική ή Μεξικό με ό,τι αυτό συνεπάγεται, είναι 40w και δεν σπάει ούτε με το Master Volume στο 7-8 και φοράει επώνυμες λάμπες και ηχείο. (ανάλογα το μοντέλο πάνε και αυτά, μερικοί φοράνε και Celestion ηχεία που είναι κορυφαία για αυτού του είδους τους ενισχυτές) Δεν είναι τυχαίο ότι χρησιμοποιείται από όλα τα YouTube κανάλια που ασχολούνται με pedal demoing/testing. Ούτε είναι τυχαίο ότι κυκλοφορεί από το 1992 μέχρι σήμερα. 

 

Βλέποντας τις ερωτήσεις σου και τις υποθέσεις τύπου "ο Blues Junior μάλλον κάνει μόνο για blues αφού το έχει και στο όνομά του" στο thread υποθέτω ότι τώρα ξεκινάς να ασχολείσαι σοβαρά με το σπορ, οπότε καλό θα ήταν να παίρνεις τις απόψεις όλων υπόψιν και τουλάχιστον να τις εξετάζεις. Σε ένα forum πάντα θα ακούγονται κι άλλες απόψεις, ο ορισμός του forum είναι η ανταλλαγή απόψεων πάνω σε δοσμένα από τον OP θέματα. Αυτό έγινε και εδώ, προτάσεις και αντιπροτάσεις. Μπορεί ο Superfunk να ήταν λίγο καυστικός στις συγκρίσεις του, αλλά η πραγματικότητα εκεί έξω είναι πως "ό,τι πληρώνεις παίρνεις". 

 

Εγώ προσωπικά δεν είπα πουθενά ότι ο Bugera είναι κιζενιά και θα κλαις τα λεφτά σου, αλλά είπα το για μένα αυτονόητο, ότι δηλαδή είναι κρίμα να μπορείς να πάρεις έναν top ενισχυτή για αυτό που θέλεις και εν τέλει να πηγαίνεις στον Bugera. Ούτε ποσοστά παίρνω από τη Fender (μακάρι να έπαιρνα), ούτε σου πίεσα καμία ατζέντα. Αντικειμενική αλήθεια δεν υπάρχει, σου είπε ο καθένας μας τη δική του, έχοντας φάει 2-3 έως 100 φάπες από αγοραπωλησίες καινούργιων και μεταχειρισμένων πραγμάτων μουσικής τεχνολογίας. 

 

Με συγχωρείτε άπαντες για το σεντόνι και τον έντονο λόγο μου, αλλά δυστυχώς πλέον στα interwebs οι παρεξηγήσεις πέφτουν με το τσουβάλι. Την επόμενη φορά που θα δώσω το feedback μου σε κάποιον θα έχω γράψει από πριν 3-4 disclaimers, όπως ότι δεν ξέρω όλους τους πωλητές του smartnoiz και ότι δεν είμαι endorser ή salesman της εκάστοτε εταιρίας. 

 

Καλή τύχη στην αγορά σου manoras.

 

 

Καμία σχέση με αυτά που έγραψες bill και ούτε λέω κάτι προσωπικά σε κάποιον, απλά έκανα κάποιες σκέψεις..ότι υπάρχει πιθανότητα κάποιος να προσπαθεί να σπρώξει τον εξοπλισμό του μέσω του forum. Και δεν λέω ότι έγινε στο συγκεκριμένο post, αλλά υπάρχει και η πιθανότητα να συμβαίνει..έτσι δεν είναι; Δεν στοχοποιώ κάποιον, ίσα ίσα να βοηθήσετε προσπαθείτε. 

Να ξεκαθαρίσω απλά πως στην αρχή του post δεν με βοηθούσε ο τρόπος των απαντήσεων. Εννοώ δεν ήθελα απλά να μου πει κάποιος αν είναι ή όχι μάπα ο οποιοσδήποτε ενισχυτής. Ήθελα να αναφέρει τους λόγους που του αρέσει ή όχι κάποιος ενισχυτής. Βέβαια καταλαβαίνω πως δεν έχουμε όλοι το χρόνο να γράφουμε κατεβατά και το σέβομαι, αλλά απαντήσεις του τύπου "μάπα", ''πεταμένα λεφτά'',''τέλειος" κλπ  δίνουν μια γενική εικόνα χωρίς αιτιολόγηση.

Σε καμία περίπτωση δεν είπα πως ο οποιοσδήποτε είναι πωλητής κάποιας εταιρείας ή ότι ξέρει όλους τους πωλητές στο noiz..απλά έκανα μια σκέψη ότι μπορεί να συμβαίνει η προσπάθεια προώθησης εξοπλισμού και στο forum..δεν είναι απίθανο.

Ευχαριστώ για την ανάλυση σου,  μου έδωσες χρήσιμες πληροφορίες. Nαι, είμαι καινούριος στην αγορά λαμπάτου ενισχυτή..δεν είπα ότι έχω εμπειρία. Το ξέρω πως ο fender hot rod deluxe είναι πολύ καλός, όμως δεν θέλω να πάρω μεταχειρισμένο γιατί είμαι στην επαρχία και δεν μπορώ να τον δοκιμάσω. Καινούριος κάνει περίπου 800 ευρώ.

Να ξέρεις διάβασα και εξέτασα τις προτάσεις του καθενός ξεχωριστά, απλά σου είπα παραπάνω τι με χάλασε. Αυτό που μου άρεσε ήταν όταν είδα απαντήσεις με γεγονότα και εντυπώσεις (όπως τη δική σου τώρα) που με έκαναν να ξεδιαλύνω κάπως τα πράγματα.

Δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση ούτε με εσένα ούτε με τα υπόλοιπα μέλη στη συζήτηση. Απλώς έκανα κάποιες σκέψεις και επιπλέον ο γραπτός λόγος είναι εύκολο να παρεξηγηθεί. Ευχαριστώ πολύ!

Επεξεργασμένο από maroras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αναφορικά με τα μεταχειρισμένα, μπορείς στο μέλλον να ζητήσεις από κάποιο άτομο που εμπιστεύεσαι να πάει να τον δοκιμάσει εκ μέρους σου, αν βρίσκεται σε περιοχή που βολεύει. Είναι κρίμα να χάνονται ευκαιρίες για αυτό το λόγο. Γενικά πάντως να ξέρεις ότι σπάνια στο forum θα βρεθεί άτομο να σπρώξει αγγελία, άσε που συνήθως κάνει μπαμ. :classic_smile:

 

Εφόσον καταλήγεις προς τον V22, σίγουρα δοκίμασε αυτόν που θα πάρει ο gkourmoul1 για να πάρεις μία ιδέα δια δόσης. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι προτιμότερη λύση από τον 55άρη.

 

Το θετικό με τον Bugera είναι ότι αποτελεί μια πολύ καλή βάση, ίσως την καλύτερη στα χρήματα αυτά και μελλοντικά με 2-3 αναβαθμίσεις (λυχνίες-μεγάφωνο κυρίως) γίνεται ένας πάρα πολύ αξιόλογος ενισχυτής για πετάλια. 

 

Δεν ξέρω το υπόλοιπο rig σου και τι είδος θέλεις να παίξεις, αλλά αν βάλεις λάμπες τύπου Groove Tubes, Tung Sol, κλπ και ένα Jensen μεγαφωνάκι θα είναι άλλος ενισχυτής. 

 

 

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Αναφορικά με τα μεταχειρισμένα, μπορείς στο μέλλον να ζητήσεις από κάποιο άτομο που εμπιστεύεσαι να πάει να τον δοκιμάσει εκ μέρους σου, αν βρίσκεται σε περιοχή που βολεύει. Είναι κρίμα να χάνονται ευκαιρίες για αυτό το λόγο. Γενικά πάντως να ξέρεις ότι σπάνια στο forum θα βρεθεί άτομο να σπρώξει αγγελία, άσε που συνήθως κάνει μπαμ. :classic_smile:

 

Εφόσον καταλήγεις προς τον V22, σίγουρα δοκίμασε αυτόν που θα πάρει ο gkourmoul1 για να πάρεις μία ιδέα δια δόσης. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι προτιμότερη λύση από τον 55άρη.

 

Το θετικό με τον Bugera είναι ότι αποτελεί μια πολύ καλή βάση, ίσως την καλύτερη στα χρήματα αυτά και μελλοντικά με 2-3 αναβαθμίσεις (λυχνίες-μεγάφωνο κυρίως) γίνεται ένας πάρα πολύ αξιόλογος ενισχυτής για πετάλια. 

 

Δεν ξέρω το υπόλοιπο rig σου και τι είδος θέλεις να παίξεις, αλλά αν βάλεις λάμπες τύπου Groove Tubes, Tung Sol, κλπ και ένα Jensen μεγαφωνάκι θα είναι άλλος ενισχυτής. 

 

 

 

 

Μια σκέψη έκανα ρε παιδιά, χαχαχα! Πάντως γέλασα γιατί φάνηκε ότι το πήρες πολύ προσωπικά! 😛

 

Ναι, σύμφωνα με αυτά που θέλω και τα λεγόμενα εδώ μέσα κλίνω προς τον V22 και το πολύ πολύ να κάνω ένα upgrade λαμπών στην πορεία αν δεν μου αρέσουν οι stock. Θα περιμένω βέβαια εντυπώσεις κι από τον gkourmoul1 και βλέπουμε. Για τη χρήση πεταλιών-πεταλιέρας τον χρειάζομαι κι εγώ, γι' αυτό δεν θέλω να σπάνε εύκολα τα καθαρά του.

 

Ναι, τις έψαξα λίγο τις λάμπες στο google..άλλες έχουν περισσότερο gain, άλλες λιγότερο. Αυτά θα τα δω στην πορεία όμως. Αν δω πως αρχικά με καλύπτει ο stock ήχος, όλα καλά!

 

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου