Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, RayDTutto είπε

Με το Hired Gun δεν τρελάθηκα.

Μου έμεινε περισσότερο το butthurt του τύπου που απολύθηκε από τον B. Joel (και η γαϊδουριά του Joel αν όλα αυτά ισχύουν).

Το "Bandersnatch" πραγματικά πρωτοποριακό και ανοίγει σημαντικούς δρόμους - αλλά σαν ταινία 5/10 max.

Πολύ ωραίος ήταν ο μονόλογος του Pac-Man (δείτε την ταινία - δεν βάζω spoilers) .

και εμενα με κουρασε..το εκλεισα στο τελος. Εχουμε ξαναδει διαδραστικες ταινιες. Δεν ειναι κατι τοσο πρωτοποριακο.

Η συνολικη σειρα Black mirror ομως ειναι ολα τα λεφτα{ για οποιον βλεπει σειρες}

Επεξεργασμένο από vagelism
  • Like 2

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βρήκα κάπου με άθλια εικόνα και ήχο αλλά οκ...αξίζει

γλύτωσα τις αρκούδες πάλι...

Επεξεργασμένο από dimsonic

έχω χάσει λογαριασμό ποιός διώχνει ποιόν....

Το Hired Gun με είχε κεντρίσει από το trailer. Νομίζω είναι μια ΟΚ ταινία για να την δει μια μουσική παρέα χαλαρά  πίνοντας μπύρες. Περίμενα περισσότερους καλλιτέχνες ή στουντιακές & live σκηνές. Ως ταινία την προτείνω.

• Like 1

νομίζω έχουμε μπερδέψει τον όρο...

αυτοί δεν είναι σεσιονάδες τελικά ούτε studio cats...

(όχι ότι δεν θα τα κάταφερναν άνετα ή ότι οι μισοί σίγουρα το έχουν κάνει...πχ Aronof, Lucather κλπ)

είναι γενικά ονόματα που πρέπει να κάνουν τη δουλειά και να μείνουν στην αφάνεια, με έμφαση στο τελευταίο.

Επίσης δείχνει ξεκάθαρα πως είναι να προσπαθείς και να καταφέρνεις τελικά να βγείς από την αφάνεια και ενδεχομένως να γίνεις και συ αστέρι ή να ...κάνεις το ίδιο με όσους με τη σειρά σου προσλάβεις.

Επίσης το ότι αυτός που γράφει το κομμάτι τα παίρνει όλα και κάνει κουμάντο (αφού για τον καλύτερο καιρό του τα παίρνει ο μάνατζερ - συμβαίνει με όλους)

Γενικά το βρήκα σκληρό και ρεαλιστικό.

Εκείνο που για άλλη μια φορά κατάλαβα είναι τι cool τύπος είναι ο Alice Cooper και τι χαμαιλέων επί 50 σχεδόν χρόνια....

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

περιττό βέβαια να πω ότι οι περισσότεροι από αυτούς ήταν απο εκείνες τις περίεργες μάρκες γάλα που πάντα μου ξυνοφέρνανε, πλην όμως φτιαγμένες με ..πάθος.

16 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αυτοί δεν είναι σεσιονάδες τελικά ούτε studio cats...

(όχι ότι δεν θα τα κάταφερναν άνετα ή ότι οι μισοί σίγουρα το έχουν κάνει...πχ Aronof, Lucather κλπ)

Ο Kenny Aronof είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ του σεσσιονα

https://kennyaronoff.com/about/discography/

Το ίδιο και ο Lucather (οι ΤΟΤΟ ήτα μια μπάντα σεσσιοναδων)

1 minute ago, Superfunk said:

Ο Kenny Aronof είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ του σεσσιονα

https://kennyaronoff.com/about/discography/

Το ίδιο και ο Lucather (οι ΤΟΤΟ ήτα μια μπάντα σεσσιοναδων)

εγώ τι έγραψα δηλ?

33 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εγώ τι έγραψα δηλ?

Αυτό το "έχουν κάνει" παραπέμπει στο "το έχουν κάνει μεταξύ άλλων" 🙂 η "δεν το κάνουν πλέον"

ο ΚΕΝΝΥ ΜΟΝΟ αυτό κάνει 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk

4 minutes ago, Superfunk said:

Αυτό το "έχουν κάνει" παραπέμπει στο "το έχουν κάνει μεταξύ άλλων" 🙂 η "δεν το κάνουν πλέον"

μπααα

το εχουν κανει παραπέμπει στο το εχουν πετυχει

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Αναρτήσεις

• Δηλαδη το κοστος ειναι αυτο που αναφερει εδω? στο 1.1.2 Για εισερχομενο εμβασμα 15-5000Ε 3Ε STP και 9Ε NON STP Ti ειναι ειναι το STP? https://www.nbg.gr/greek/pricing-of-products-and-services/Documents/Τιμολόγιο Λοιπών Εργασιών[2]/Λοιπές Εργασίες[1]/web_portal_elliniko_timologio_loipwn_ergasiwn.pdf#[{"num"%3A21%2C"gen"%3A0}%2C{"name"%3A"XYZ"}%2C50%2C720%2C0]
    • Aν ο δικαιούχος ΔΕΝ έχει λογαριασμό σε USD τότε αυτόματα μετατρέπεται σε EUR. Αν έχει μπαίνει σε USD στον λογαριασμό του. Αλλά μια και μοιραία θα θελήσεις να χρησιμοποιήσεις τα χρήματα στην Ελλάδα κάποια στιγμή θα πρέπει να τα μετατρέψεις. Μόνο αν τα σχέδια της.... επανάστασης γίνονταν πραγματικότητα και γυρνούσαμε στη δραχμή τον Ιούνιο του 15  θα σε συνέφερε να τα πάρεις σε δολλάρια (σιγά μην σε αφήνανε) για να αγοραζες με ένα δολλάριο πολυκατοικία στο Κολωνάκι .... Όπως και να έχει όταν γίνεται η μετατροπή παντού στον κόσμο το rate για πώληση είναι χάλια. Το rate φυσικά δεν είναι σταθερό μια και οι τιμές μεταβάλλονται καθημερινά. Όπως σου είπα και παραπάνω στο site της τράπεζας σου υπάρχει ο τιμοκατάλογος με τις προμήθειες για υποδοχή εμβασματων.  
    • 1. Να του στείλεις invoice στο δικό του νόμισμα και να εισπράξεις πχ σε $. Από εκεί και πέρα αν τραβήξεις δολλάρια στην τράπεζα παίζει να γυρίσουν σε ευρώ (δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό ρώτησε την τράπεζα "αν μου στείλουν έμβασμα/εισερχόμενη εντολή σε άλλο νόμισμα, μετατρέπεται σε ευρώ?").   2. Κάθε τράπεζα χρεώνει διαφορετικό ποσό, πχ η alpha χρεώνει νομίζω 3 ευρώ, δηλαδή αν μιλάμε για 30 ευρώ σου παίρνει το 10%, αν μιλάμε για 30 δολλάρια ακόμα περισσότερο.
    • αυτό είναι από τα καλύτερα.  Μπορεί και το καλύτερο από όλα.  Έχει κάποιους δισταγμούς και βγαίνει εκτός χρόνου μετά το ένα λεπτό.  Αλλά αν το συγκρίνουμε με τα πρώτα που μου χάλασαν ένα ζευγάρι ακουστικών λόγω εγγραφής παλιά, (είχα την ένταση κανονικά, δεν ήξερα τι θα επακολουθήσει, έβαλα μυαλό από τότε και είμαι προσεκτικός χαχαχαχχαχαχαχαχ), είναι κορυφαίο.
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύχρηστη. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.