Προς το περιεχόμενο

android - usb midi Συμβουλή


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 minutes ago, spimav_z said:

αυτο το μενου μου το εμφανιζει οταν συνδεσα το tablet με το pc. Οταν συνδεσα στικακι η ποντικι, δουλεψαν και τα δυο - τα αναγνωρισε δλδ - αυτοματα χωρις να εμφανισει τις επιλογες που παραθετεις.

 

 

Εννοούσα να μπεις εσύ στις επιλογές του usb και να το γυρίσεις σε midi (κάνε ότι είπε ο φίλτατος Κωνσταντίνος που είναι και ειδικότερος από μένα).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εννοούσα να μπεις εσύ στις επιλογές του usb και να το γυρίσεις σε midi (κάνε ότι είπε ο φίλτατος Κωνσταντίνος που είναι και ειδικότερος από μένα).

δεν ειμαι ειδικότερος.

 Και εγώ χομπίστας είμαι, απλά ασχολουμαι.

 Και εγώ οταν το ανακάλυψα το caustic, ειχα γράψει και για αυτό, επαιξα λιγο, το συνέδεσα στο keystation που εχω παρατησει στο εξοχικο, επαιξα λιγο να δω πως ειναι και απο τότε το παράτησα.

 Προτιμώ και εγώ τους παραδοσιακότερους τρόπους/

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις, ηταν εν τελει κατατοπιστικες και τις ακολουθησα οσο μπορω οντας τελειως πρωταρης στο android. Τελικα μετα απο ολα αυτα δεν επαιξε. Πως ανακαλυπτω αν υποστηριζει midi tx/rx ? Και επισης μηπως να δοκιμαζα ενα usb host app ?? 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, spimav_z είπε

Ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις, ηταν εν τελει κατατοπιστικες και τις ακολουθησα οσο μπορω οντας τελειως πρωταρης στο android. Τελικα μετα απο ολα αυτα δεν επαιξε. Πως ανακαλυπτω αν υποστηριζει midi tx/rx ? Και επισης μηπως να δοκιμαζα ενα usb host app ?? 

συνηθως αν στις επιλογες συνδεσης στο βγάλει αλλα είναι γκρι, δηλαδη δεν μπορει να ενεργοποιηθεί.

 Δεν ξερω για το μοντέλο σου.

 Μπορει να παρακαμφθει πιθανως μεσω rooting και custom firmware αν ειναι αυτο και δεν ειναι κατι άλλο, αλλα δεν μπορω να στο συστήσω, μπορει να κανεις ζημια και πιθανως να χασεις την εγγυηση σου και μπορει και να μην γινει.

 

 Υποθετω πως αν την επιλογη στην βγάζει και μπορεις να το επιλέξεις, κατι γινεται από το caustic ή απο τις επιλογες του midi controller σου.

 Αν το συνδεεις απλα δεν κάνει τίποτα?

 Οπως ειπώθηκε πιο πάνω έχει τροφοδοσία?

 Aμα εχει και δεν παιζει, βλέπεις τα αλλα και αν οχι...................

 I give up 😞

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τροφοδοσια , τα εκανα ολα κανονικα αλλα τιποτα. ευχαριστω πολυ παντως για τη βοηθεια και τον χρονο σας.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου