Προς το περιεχόμενο

Μήπως τελικά συμφέρουν τα μπουτίκ πετάλια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 minutes ago, Tamtam said:

αντί για τον κο Wampler που θέλει να γίνει εκατομμυριούχος ή τον κο JHS που είναι preacher σε χριστιανικές ρατσιστικές αδελφότητες των ΗΠΑ. Στο κάτω κάτω, αφού είναι μια ελεύθερη αγορά, είναι καταναλωτικό δικαίωμά μου. 

1ον δεν είναι κακό να θέλει κάποιος να βγάλει κέρδος από την επιχείρησή του. Όλες οι εταιρείες -και αυτές που χρησιμοποιείς- έχουν σκοπό το κέρδος. Είναι πως λειτουργεί η οικονομία. Και αυτοί οι κατασκευαστές που ανέφερες για το κέρδος δουλεύουν και όχι για την ηθική ισορροπία του κόσμου. Και αν θες να το δούμε και λίγο διαφορετικά, σκέψου που κατασκευάζονται όλα τα "αγνά" υλικά που χρησιμοποιούν στα πετάλια τους και με ποιες εργασιακές συνθήκες.

2ον αναπαράγεις μία άποψη δημιουργώντας ψευδείς εντυπώσεις. Ο κ. JHS, τον οποίο μπορεί να μη συμπαθώ,  έχει δώσει απαντήσεις σε αυτές τις κατηγορίες. Αν περιμένεις να χρησιμοποιήσεις ένα προϊόν μιας εταιρείας με τσιμεντένια ηθική ακεραιότητα, φοβάμαι θα απογοητευτείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ledge είπε

Ο κ. JHS, τον οποίο μπορεί να μη συμπαθώ,  έχει δώσει απαντήσεις σε αυτές τις κατηγορίες. Αν περιμένεις να χρησιμοποιήσεις ένα προϊόν μιας εταιρείας με τσιμεντένια ηθική ακεραιότητα, φοβάμαι θα απογοητευτείς.


Ωχ, μην πάμε και στον Josh τώρα... Απάντησε ότι δεν έχει καμία σχέση πια με την αδελφότητα και επιβεβαίωσε ότι ήταν preacher εκεί. 🙄
Πιο πολύ θα απογοητευτώ διότι έχω για πούλημα στις αγγελίες μια πεταλάρα του JHS που μου προέκυψε από ανταλλαγή και με αυτά που γράφω, δεν θα το πάρει κανείς στο τέλος ! 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν χτυπάει καμπανάκι στο σύστημα αξιών ρε συ. Ούτε ένα ατόπημα  κρίνεται ικανό να στιγματίσει μια εταιρεία (ή έναν επαγγελματία). Κουτσομπολιό κάνουμε. Σχολιαζουμε τη φούσκα πραγματικότητά μας. First world problems. 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Tamtam said:


Ωχ, μην πάμε και στον Josh τώρα... Απάντησε ότι δεν έχει καμία σχέση πια με την αδελφότητα και επιβεβαίωσε ότι ήταν preacher εκεί. 🙄
Πιο πολύ θα απογοητευτώ διότι έχω για πούλημα στις αγγελίες μια πεταλάρα του JHS που μου προέκυψε από ανταλλαγή και με αυτά που γράφω, δεν θα το πάρει κανείς στο τέλος ! 😀

στείλε την αγγελία στην αδελφότητα...

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Tamtam said:


Ωχ, μην πάμε και στον Josh τώρα... Απάντησε ότι δεν έχει καμία σχέση πια με την αδελφότητα και επιβεβαίωσε ότι ήταν preacher εκεί. 🙄
Πιο πολύ θα απογοητευτώ διότι έχω για πούλημα στις αγγελίες μια πεταλάρα του JHS που μου προέκυψε από ανταλλαγή και με αυτά που γράφω, δεν θα το πάρει κανείς στο τέλος ! 😀

 

Ξεκινα προωθητικη καμπανια για τον Jhs να παρει τα πανω του το πεταλι.

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Δεν χτυπάει καμπανάκι στο σύστημα αξιών ρε συ. Ούτε ένα ατόπημα  κρίνεται ικανό να στιγματίσει μια εταιρεία (ή έναν επαγγελματία). Κουτσομπολιό κάνουμε. Σχολιαζουμε τη φούσκα πραγματικότητά μας. First world problems. 

 

Αυτο με το καμπανακι στον tamtam πηγαινε...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ledge είπε

στείλε την αγγελία στην αδελφότητα...


Χα χαααχ ρε μην το συνεχίζετε! Τα JHS είναι πεταλάρες btw.
Η πλάκα είναι ότι όπως έγραφε ο ίδιος ο JHS έχει σπρώξει (πουλήσει) πολλά πετάλια στην αδελφότητα μέχρι σήμερα...
🤮
Αναρωτιέμαι τι τα έκαναν εκεί τα γκαζοπέταλα και τα tubescreamers οι εν χριστώ αδελφοί. Πόσο hot σόλα μπορεί να έχωναν στην κυριακάτικη λειτουργία; 😎

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Tamtam said:


Αναρωτιέμαι τι τα έκαναν εκεί τα γκαζοπέταλα και τα tubescreamers οι εν χριστώ αδελφοί. Πόσο hot σόλα μπορεί να έχωναν στην κυριακάτικη λειτουργία; 😎

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_rock_bands

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Ledge είπε


Σπίτσλες! Εχω παίξει κι εγώ σε κυριακάτικες λειτουργίες εδώ στις Βρυξέλλες -και μάλιστα οι έλληνες φίλοι μου με κορόιδευαν ότι έφυγα άθεος και θα γυρίσω στην Ελλάδα θρησκόληπτος- αλλά η μουσική ήταν κυρίως είτε reggae φάση (λατρευτικά για τον Jah) είτε worship songs δυτικού τύπου (φαντασου κάτι σε στυλ Van Morrisson), δεν ήταν hardrockιές!
Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ήταν το πόσο καλές συνθέσεις είχαν και τα δυο γκρουπ με τα οποία είχα παίξει - ο ένας μάλιστα, leader και συνθέτης από το ρέγκε γκρουπ, ένας Ολλανδός, είναι ακόμα φίλος μου και υπάρχει μέγιστη αλληλοκατανόηση και σεβασμός του ενός προς τον άλλο, παρά το ότι εκείνος είναι holy man κι εγώ non believer. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Ledge είπε

Και αν θες να το δούμε και λίγο διαφορετικά, σκέψου που κατασκευάζονται όλα τα "αγνά" υλικά που χρησιμοποιούν στα πετάλια τους και με ποιες εργασιακές συνθήκες.

 

Διάβαζα πριν λίγο στον τοίχο του Marc Ahifs (Skreddy Pedals) το παρακάτω και σκέφτηκα την κουβέντα μας εδώ.
Το παραθέτω, ως απάντηση στο σχόλιό σου, με το οποίο θεωρησες ίσως ότι "μου την είπες" για την προέλευση των υλικών σε σχέση με τη στάση μας απέναντι στο αποτέλεσμα της δουλειάς κάποιου που χρησιμοποιεί αυτά τα υλικά:
 

image.png.79b09c9512554ff9a3bcd4994533a16d.png



Προσωπικά, είναι ένας ακόμη από τους pedal builders που εκτιμώ και που βρίσκω πανάκριβα τα πετάλια του, τουλάχιστον για το δικό μου πορτοφόλι. Μόνο μια φορά είχα πετάλι του -και όχι αυτό που θα ήθελα-, αλλά damn ήταν το πιο αθόρυβο muff που εχω παίξει ποτέ. Η ποιότητα του ήχου και της κατασκευής του πάντως, με έχουν πείσει ότι τα πετάλια του αξίζουν τα χρήματά τους μέχρι σέντσι.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου