Προς το περιεχόμενο

hughes&kettner tubemeister 18


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, otto## είπε

βλεπω υπαρχει και ένας 4 watt πιο φτηνός. Είναι το αδερφάκι non-handwired? 

 

Δυστυχώς είναι άλλη κλάση ο HW ..... τόσο ηχητικά όσο και στην κατασκευή.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Delta είπε

Οι εντασεις που αποδιδουν σωστα, ειναι συγκεκριμενες και πολλαπλασιες απο αυτες που αντεχονται στο σπιτι.

 

Έλα να μείνεις στην πολυκατοικία μου που είναι όλοι κουφοί και δεν διαμαρτυρεται κανείς ,μια φορά μόνο μου έκαναν παρατήρηση όταν άνοιξα έναν Pro Reverb στο 5 🙂

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Έλα να μείνεις στην πολυκατοικία μου που είναι όλοι κουφοί και δεν διαμαρτυρεται κανείς ,μια φορά μόνο μου έκαναν παρατήρηση όταν άνοιξα έναν Pro Reverb στο 5 🙂

 

Κι εγω εχω καλους γειτονες, αλλα δεν θελω να το εκμεταλλεύομαι (γιατι γυριζει μπουμεραγκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο κοντινος μου γειτονας ειναι στα 200 μετρα. Και παιζω συνηθως με 1 watt, και αυτο σε χαμηλη ενταση. 5 φορες εχω δωσει γκαζια ολες και ολες στον ac10, διοτι μου ξυριζει τα αυτια (παιζω καθιστος ή ξαπλωτος).

 

Παντως ηχητικα ο ac15hw, σε σχεση με τον απλο ac15 δεν πρεπει να εχει καμια ουσιαστικη διαφορα. Παιζω συχνα με τον πρωτο και ο ηχος (σε ενταση μεχρι τη μεση) ειναι σχεδον ιδιος με τον δικο μου. Με ιδιο ηχειο θα πλησιαζα ακομη περισσοτερο.

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, otto## said:

Και είναι τόσο δραματικά χειρότερος;

 

Εγώ πάντως θέλω και high gain ήχους. Όχι djent αλλα μ αρέσουν και satrianika leads.

 

Ο ac4, ο απλος, δεν εχει ζωντανια σε σχεση με ac10 και ανω.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

Ο ac4, ο απλος, δεν εχει ζωντανια σε σχεση με ac10 και ανω.

Όχι μιλώ για τη σύγκριση ac4 hw VS pcb.

30 minutes ago, Superfunk said:

 

Δυστυχώς είναι άλλη κλάση ο HW ..... τόσο ηχητικά όσο και στην κατασκευή.

σίγουρα ειναι αλλη κλάση, το θέμα είναι αν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά πραγματικά ή απλώς συναισθηματικά. Προσοχή δεν υποτιμώ τη μαγεία της αυθυποβολής. Παντα παίζω πιο καλα με ακριβα πραματα. Ομως ειναι ηχητικά τοσο μακριά; Βλεπω ότι και ο hw απο το Vietnam μας έρχεται, κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, otto## είπε

Ομως ειναι ηχητικά τοσο μακριά; Βλεπω ότι και ο hw απο το Vietnam μας έρχεται, κανω λαθος;

 

Ηχητικά είναι "in the ballpark" που λένε και στο χωριό μου 🙂 , φαντάζομαι με ένα καλύτερο μεγάφωνο θα είναι ακόμα πιο κοντά.

 

Γενικά οι..... ανατολίτικοι PCB Vox (γιατί οι Korg era made in UK είναι μια χαρά) ακούγονται πιο "σκληρά" και λιγότερο "οργανικά" από τους αντίστοιχους hw.

 

Ναι Βιετνάμ είναι αλλά handwired (πραγματικά εξαιρετική δουλειά).

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Superfunk said:

 

Ηχητικά είναι "in the ballpark" που λένε και στο χωριό μου 🙂 , φαντάζομαι με ένα καλύτερο μεγάφωνο θα είναι ακόμα πιο κοντά.

 

Γενικά οι..... ανατολίτικοι PCB Vox (γιατί οι Korg era made in UK είναι μια χαρά) ακούγονται πιο "σκληρά" και λιγότερο "οργανικά" από τους αντίστοιχους hw.

 

Ναι Βιετνάμ είναι αλλά handwired (πραγματικά εξαιρετική δουλειά).

Βλεπω και διαβάζω διάφορα και λενε οντως ότι ειναι εξαιρετικός. Ακόμα και high gain παιζει με τα κατάλληλα πεταλια. Βέβαια δεν εχει βαθος και φαίνεται να πωλείται μονο στο αμαζον. Είναι και πανάκριβος. Με προβληματισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, otto## είπε

Βλεπω και διαβάζω διάφορα και λενε οντως ότι ειναι εξαιρετικός. Ακόμα και high gain παιζει με τα κατάλληλα πεταλια. Βέβαια δεν εχει βαθος και φαίνεται να πωλείται μονο στο αμαζον. Είναι και πανάκριβος. Με προβληματισες.

 

 

Κοιτα για 4 βαττ ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ (καινουργιος,εγω μεταχειρισμενο τον πηρα 300 ευρω...),καλυτερα να πας στον 15αρη......

 

btw τι ΕΙΝΑΙ το βαθος? :classic_biggrin: 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Superfunk said:

 

 

Κοιτα για 4 βαττ ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ (καινουργιος,εγω μεταχειρισμενο τον πηρα 300 ευρω...),καλυτερα να πας στον 15αρη......

 

btw τι ΕΙΝΑΙ το βαθος? :classic_biggrin: 

Βρε τι 15 w? Εδώ λεμε οτι και τα 4 πολλα ειναι. Λίγο βαθος το θεωρώ απαραίτητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου