Προς το περιεχόμενο

Αγορά κιθάρας από ιδιώτη μέσω PayPal


Mondegreen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.
Εν συντομία, εχω κάνει μια αγορά κιθάρας μέσω PayPal από ιδιώτη.
Βλέπω όμως ότι μόλις την  αγόρασα διέγραψε την αγγελία και γενικά το προφίλ του. Αυτο συνέβη στο site Shpock μιας και βρίσκομαι στη Γερμανία. και επειδη βλεπω οτι βρωμαει η δουλεια,
Έχω κάποια κάλυψη; η να κλαίω τα λεφτά μου από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τότε υπάρχουν ελπίδες αν κάνεις refund. Βέβαια θα ταλαιπωρηθείς πολύ, δε νομίζω να είναι ιστορία 2-3 ημερών. Γράψε αναλυτικά τι έγινε, η PayPal θα προσπαθήσει να τον βρει και αν δεν τα καταφέρει λογικά θα σε αποζημιώσει. 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω ότι αν πλήρωσες μέσω της επιλογής του PayPal "Goods", και όχι στελνοντας χρήματα σε "Family and Friends", ότι το PayPal έχει κάποιου είδους προστασία. Το shpock πάντως είναι μεγάλη απατεωνιά από μόνο του (just google "shpock fraud").

Τι είναι το "gift" Μπίλ? Το ίδιο λέμε?

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το ίδιο είναι με το υπηρεσίες και αγαθά. Δεν είμαι σίγουρος, πάντως πραγματικά δεν έχω συναντήσει πιο περίεργα άτομα ποτέ, γιατί δεν είναι ο μόνος.. Από το νοιζ όσο ήμουν Ελλάδα έχω κάνει πάνω από 50 συναλλαγές χωρίς υπερβολές, και σε καμία δεν είχα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε dispute...

Επεξεργασμένο από nikko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, AngelosPp said:

...Βλέπω όμως ότι μόλις την  αγόρασα διέγραψε την αγγελία και γενικά το προφίλ του. Αυτο συνέβη στο site Shpock μιας και βρίσκομαι στη Γερμανία...

 

Και τι θα πεις στο Paypal? Eίναι ύποπτη  η διαγραφή του προφίλ του? Δικό του είναι ότι θέλει το κάνει.

 

Περιμένεις το χρόνο που έχει οριστεί για τη παραλαβή της κιθάρας, αν έχεις πρόβλημα απευθύνεσαι στο Paypal. Αυτοί έχουν τα τραπεζικά του στοιχεία και θα επιληφθούν του θέματος. Αφού δε πλήρωσες με τη μορφή δώρου είσαι καλυμμένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου