Προς το περιεχόμενο

Δείξε το pedalboard σου, 2019


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 minutes ago, Satanas said:

Kαι πως πας απ το clean reverb chorus στο Full lead higain με delay??
Μετρα μου ποσα πατηματα χρειαζεσαι τωρα που εισαι χωρις looper????
 

 

Τα πατηματα δεν τα γλιτωνω. 

Ευτυχως δεν παιζω τραγουδι που θελω τετοια αλλαγη. 

Οποτε απαιτουνται πολλα πατηματα, πλεον ξεκινω κανα μετρο πιο πριν με το modulation και τελευταια στιγμη τα od. Συνηθως τραγουδω οταν συμβαινουν αυτα και αναγκαστικα τα κανω με την ησυχια μου. Αποφευγω να πατω τα od εντος τραγουδιου. Με το vol της κιθαρας κανω τα πιο πολλα.

 

Το flashback εχει και χρησιμους ηχους με chorus, οπου ενδεχομενως θα μπορουσα να χρησιμοποιησω σε καποια κομματια, ωστε να κανω λιγοτερα και πιο κοντινα κλικ.

 

2 minutes ago, fusiongtr said:

 

Εξαρτάται από το μέγεθος της πατούσας, δηλαδή πόσα κουμπιά μπορεί να πατήσει ταυτόχρονα.

 

3-4 πεταλια τα 'χω!!

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, fusiongtr said:

 

58 νούμερο παπούτσι.

Giannis .... εσύ?

 

47 φορω, αλλα βαζω το πιο λεπτοκομμενο που εχω για να μην εχω... παραπλευρες απωλειες κατα το πατημα του πεταλιου. Ειναι ευκολο να πατησω δυο μαζι κατα λαθος. Ισως χρειαστω λιγο μεγαλυτερο pedalboard. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

2019 Update:

 

Guitar:

Wampler Decibel+ 

Carl Martin tuner

TC Electronic Sub n' Up

MXR Phase 90

Strymon Orbit flanger

TC Electronic Sentry noise gate και στο send return του τα Rockett Archer, Skreddy Rust Rod και Friedman BE-OD.

Από το output του Sentry, MXR 10band EQ

Greer Special Request

 Amp

 

Το HX Effects παίρνει σήμα από Line Out απ'τον ενισχυτή, πάει στο Jamman Looper και παίζουν stereo με άλλον τελικό για wet/dry/wet.

 

Τροφοδοσία από 2 Voodu Lab ISO 5.

Pedalboard.jpg

Επεξεργασμένο από Flotzen
  • Like 3

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tamtam είπε

Για πες... 🙂 Κοιτάζω αυτό και το Catalinbread Super Charged OD...

Για το Catalinbread δεν ξέρω, αν και έχω χρησιμοποιήσει πετάλια τους και είναι φανταστικά.

Το Rust Rod σκοτώνει.

Ένα πολύ άγριο muff με πολλή ένταση και πάρα πολύ χρήσιμο tone knob.

Από γκάζια, όσα θες και, αν και δεν υστερεί τόσο πολύ στα μεσαία, όσο άλλα muff και muff clones που έχω δοκιμάσει, αντέχει με το Archer πριν από αυτό και αγριεύει και σφίγγει ακόμη περισσότερο.

You can't go wrong...!!!

  • Ευχαριστώ 1

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφα boards στο thread! Αυτό το sunface είμαι πολύ περίεργος να το δοκιμάσω...
Προσφατα κατέληξα στο παρακάτω... Ίσως αλλάξω το tubevibe για ένα dejavibe κάποια στιγμή και θα πρέπει να χωρέσω και έναν ακόμα κομπρεσσορα κάπου 🤔

 

Εχουμε και λέμε:

κιθαρα-> SP Compressor-> Switchblade pro ( κυρίως στο series mode) -> Flint->  ενισχυτής 

 

Switchblade loop A: Clyde deluxe-> Gypsy fuzz-> Crayon-> Distortion pro

loop B: Tube vibe-> HBE screamer (καταπληκτικό screamer style...fuzz)-Boss tape echo-> Angry Driver

 

Έχω αλλάξει εσωτερικά τους διακόπτες στο switchblade ώστε με ένα πάτημα να είναι διαθέσιμοι όλοι οι συνδυασμοί Α, Β, Α+Β, Β+Α.

 

 

F18DE927-5140-4F09-A247-CDCE753E03BB.jpeg

Επεξεργασμένο από stavrilian
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου