Προς το περιεχόμενο

Δείξε το pedalboard σου, 2019


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο χρόνος άλλαξε, τα pedalboard σας ; Ανεβάστε μια φωτογραφία -ή περισσότερες- από το φετινό σας set up, να γουστάρει ο κόσμος!
Προσοχή: πετάλια αράδιασμένα στο χαλί ή στο ράφι, ΔΕΝ είναι pedalboard! 🧐

image.png.2b0acea566bddd693c6554bf4753657a.png
~ Αυτό δεν είναι ένα pedalboard - ceci n' est pas un pedalboard ~
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bbnofv.jpg

 

Τα πράγματα προς το παρόν έχουν ως εξής:

Jerms MkI - Ctc Phi - COB clone - Lazy J Cruiser Deuce - Ctc Magnifier - TC Polytune2 - Strymon Mobius - Skreddy Echo - Ctc Time  - Ctc Splash MkII

 

 

  • Like 6

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20181208_103357.jpg?w=1024

 

Απλά και παραδοσιακά  :)

 

Plutoneium Chi Wah (μικρο και θαυματουργο και με εξαιρετικο buffer για την αρχη της αλυσιδας,ειναι λιγο του πανακριβου αλλα αξιζει τα λεφτα του)>Korg Pitchblack (αθανατο tuner που εχω μια δεκαετια τωρα)>Joyo Phaser (φοβερο και παμφθηνο MXR Phase clone που ακουγεται...καλυτερα απο το MXR 🙂 )>TCE Dark Matter (το πιο ευελικτο  distortion που εχω ακουσει ποτε και ακουγεται και υπεροχα>TCE Mojo Mojo (θαυμασιο παραδοσιακο od) >Βoss GE7 (χρησιμευει κυριως σαν booster οταν παιζω single notes & solos τοσο καθαρα οσο και βρωμικα,ειναι φυσικα και ο απολυτος Ελβετικος σουγιας αν θες να προσαρμοσεις τον ηχο σου σε οποιαδηποτε περισταση και φυσικα buffer για την ΜΕΣΗ της αλυσιδας )>BBE Mind Bender (τρομερο chorus /leslie απο τη μια και ενα 100% accurate BOSS Vibrato copy απο την αλλη,what's not to like..τρελλο sleeper πεταλι),Menatone Pleasure trem (και αυτο οπως και το BBE μου το δώρησε ενας φιλος για καποιο λογο κανει τωρα μια περιουσια στο ebay.....δεν ξερω γιατι ,παντως μια χαρα ευελικτο tremolo ειναι)>Ibanez Echo Shifter (το αγαπημενο και απολυτο αναλογικο delay,εχει tap tempo,1 sec delay,modulation ,oscilation switch & φυσικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ εμφανιση....και να το αλλαζα παλι Echo Shifter θα επαιρνα φιλωΟυσ 🙂    και φυσικα ειναι buffer για το ΤΕΛΟΣ της αλυσιδας,οχι πως το κλεινω και ποτε αλλα λεμε τωρα.....)

 

Ολα τα παραπανω τροφοδοτουνται φυσικα απο το 1 Spot (το έχω εδω και 15 χρονια και δεν παθαινει τιποτα) το οποιο ΥΠΕΡ-αρκει μια και ολα τα πεταλια ειναι αναλογικα οποτε δεν χρησιμοποιειται ουτε το 1/4 του capability που εχει ως power supply.

 

 

το ...ξεμπαρκο ασημενιο "πεταλι" στα αριστερα δεν ειναι...πεταλι αλλα το on/off switch του tremolo του Marshall 1974x

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 6

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, stamkosk said:

Φίλε Zappa, όχι μόνο τα χώρεσες όλα, αλλά δεν εξέχει και τίποτα, μπράβο! 

gpuiSC.jpg

 

Ένα OCD υπάρχει όπως φαντάζεσαι! Έχω όλα τα πετάλια μου σε illustrator και γίνεται πολύ δουλειά εκεί πριν αρχίσω να στείνω ένα board.

 

17 minutes ago, gkourmoul1 said:

Ειναι καλος στο τετρισ!

 

Έπαιζα αρκετά σα νέος και εγώ.

  • Like 1

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου