Προς το περιεχόμενο

Δείξε το pedalboard σου, 2019


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Πνοή και Νύξη said:

Κατά προτίμηση έστελνα το out στην κιθάρα και το in στον ενισχυτή. Ο ήχος απλά δεν υπήρχε

 

Όπως είχε πει κάποτες και ο Σπύρος Δέλτα, αν βγάλεις την μπαταρία, γίνεται true bypass.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σπουδαία διλήμματα. Να γουαδίσω το κόρους ή να κορουσάρω το γουά? Ήταν τότε που παίζαμε δισολία και οι δύο με wah ταυτόχρονα ή τότε που βάζαμε και οι δύο το "time" στο delay "με το μάτι" και το είχαμε επίσης όν ταυτόχρονα (και μεταξύ μας και με το wah). Και ενίοτε βάθος και ντηλέι on ταυτόχρονα επίσης, την ώρα της δισολίας με τα wah να παίρνουν φωτιά. Ταυτόχρονα πάντα


Τώρα με τα ζμάρτφονς, πού καιρός για να σχιάξεις το tone σου...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 hour ago, ez said:

Μπορώ να βοηθήσω αν είναι να στεναχωριέσαι 😎🙃

Κι έλεγα να σου προτείνω καμμιά ανταλλαγή με ένα Blackstone που έχω και κάθεται...μετά είδα το έχεις...🤔

Ποιό είναι το Analogman?

 

Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες, πρέπει να κοιτάξω.. νομίζω λέει πάνω το μοντέλο. Germanium transistor, το volume απομονώνει τη μπαταρία όταν το κλείνεις. Είναι εκπληκτικό πετάλι για όταν θέλεις fuzz, καθάρισμα με volume κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Μόλις τώρα, Alter είπε

 

Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες, πρέπει να κοιτάξω.. νομίζω λέει πάνω το μοντέλο. Germanium transistor, το volume απομονώνει τη μπαταρία όταν το κλείνεις. Είναι εκπληκτικό πετάλι για όταν θέλεις fuzz, καθάρισμα με volume κτλ..

Γνωρίζω, έχω ένα τέτοιο και είναι 90% always on...έπρεπε να θέσω πιο σωστά το ερώτημα: τι τρανζίστορ φοράει;

Αν σε βολέψει και κοιτάξεις/θυμηθείς let me know...κι αν σκέφτεσαι αποχωρισμούς κλπ. πμ :classic_happy:

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ez είπε

Γνωρίζω, έχω ένα τέτοιο και είναι 90% always on...έπρεπε να θέσω πιο σωστά το ερώτημα: τι τρανζίστορ φοράει;

ΝΚΤ 275.

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροαλλαγες

 

20190920_220131.thumb.jpg.92b2c9003c0cdc0a106e434a1f139a42.jpg

 

Downsizing στα παντα, και στα pedalboards.

Το πανω ειναι το βασικο που χρησιμοποιω στα λαιβ, με δικαναλους ενισχυτες. Το soul food (οτι καλυτερο διαθετω για να μπουσταρει marshalοενισχυτες) παει καρφι στο input του ενισχυτη και τα υπολοιπα στην λουπα. (Το delay ειναι κλωνος του mad professor blue delay).

 

Το κατω pedalboard το χρησιμοποιω σε καθαρο καναλι στο σπιτι και στις προβες.

Το πρωτο ειναι κλωνος ts9 (πολυ ανωτερο απο το ts mini τελικα) και τριτο ειναι κλωνος του green russian, το οποιο και χρησιμοποιω κυριως με single coil κιθαρες (μονοδρομος για παχυ lead ηχο).

 

 

  • Like 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LowM7A.jpg

 

Μικροαλλαγές με νέες προσθήκες τα sunface, unit67 και fish factory. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με το τελικό αποτέλεσμα.

  • Like 1

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τελευταια 2 χρονια σχεδον ειναι αυτο.καμια φορα ισως βαλω και ενα boss rv6 επειδη δεν εχει reverb ο ενισχυτης μου(fender pro junior),αλλη εναλλακτικη ειναι ο pro junior στο 8-9 με attenuator.

 

IMG_20190929_194811.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου