Προς το περιεχόμενο

Δείξε το pedalboard σου, 2019


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, VangelisV said:

Η παντοφλίτσα βλέπω είναι true bypass


Αποκλειστικά και παραδοσιακά. Δεν είναι να παίζουμε με τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/30/2019 at 6:17 PM, Tamtam said:

Ευχαριστώ Flotzen! Θα το κοιτάξω, γιατί αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει σέντσι...

https://reverb.com/item/30249728-skreddy-pedals-rust-rod

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

On 12/3/2019 at 8:29 PM, stavrilian said:

Πολύ όμορφα boards στο thread! Αυτό το sunface είμαι πολύ περίεργος να το δοκιμάσω...
Προσφατα κατέληξα στο παρακάτω... Ίσως αλλάξω το tubevibe για ένα dejavibe κάποια στιγμή και θα πρέπει να χωρέσω και έναν ακόμα κομπρεσσορα κάπου 🤔

 

Εχουμε και λέμε:

κιθαρα-> SP Compressor-> Switchblade pro ( κυρίως στο series mode) -> Flint->  ενισχυτής 

 

Switchblade loop A: Clyde deluxe-> Gypsy fuzz-> Crayon-> Distortion pro

loop B: Tube vibe-> HBE screamer (καταπληκτικό screamer style...fuzz)-Boss tape echo-> Angry Driver

 

Έχω αλλάξει εσωτερικά τους διακόπτες στο switchblade ώστε με ένα πάτημα να είναι διαθέσιμοι όλοι οι συνδυασμοί Α, Β, Α+Β, Β+Α.

 

 

F18DE927-5140-4F09-A247-CDCE753E03BB.jpeg

μου αρέσει το υπόδημα και το χαλί !:classic_love:

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update. Eκτός από το EQD Dispatch Master delay/reverb που το ξαναείχα και σε μια κρίση προσωπικότητας το πούλησα), και τον σταθερό μου ήχο με το μαρσαλοπέταλο Barber CDD και το TC mini vibrato, προστέθηκαν:

- ένα Moen Deep Blue Distortion (ουσιαστικά πρόκειται για ένα βαρύ overdrive που δίνει από crunch μέχρι βρωμοfuzz και στέκεται και μόνο του ως main drive) και

- ένα σπάνιο (λόγω ... κίτρινου χρώματος!) Μad Scientist Tremolessence που αντικατέστησε το εκπληκτικό μου Mad Professor Tremolo, και το οποίο τα κάνει όλα και συμφέρει (όπως στιγμιαία λειτουργία τρεμολο, clean boost, και tone!) - κάτι πολύ σημαντικό για όσους παίζουν με λίγα εφέ και χρειάζονται πετάλια που να κάνουν κι ένα δυο πράγματα ακόμη.

Στα funky/reggae ζόρια, γίνεται μια μικρή αναδιάταξη -και για χωροταξικούς λόγους:
για να χωρέσει δίπλα στο Malekko phase και ένα Mooer Funky Monkey, αντικαθιστώ το Tremolessence με ένα μινι Malekko Trem (όπως δηλ. έκανα και όταν είχα το Mad Prof τρέμολο) και το δεύτερο drive (Moen) αντικαθίσταται από έναν Joyo Compressor (ψάχνω καλύτερο/μικρότερο κομπρέσορα αυτή την εποχή στις αγγελίες. Οποιος ενδιαφέρεται, ανταλλάσω κιόλας με ένα Jack DeVille Dark Echo. Αλλά έχω βάλει στο μάτι έναν της One Control...).
 

20191213_154029.jpg

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Guru
Στις 5/12/2019 στις 11:23 ΜΜ, SibLt είπε

Πως γίνεται να φαίνονται οι φωτό και όχι οι σύνδεσμοι;

Ευχαριστώ προκαταβολικα για τις οδηγίες 

 

η ενδεδειγμένη λύση είναι αυτή που σου πρότεινε ο Γιάννης, για να είσαι σίγουρος ότι οι φωτό σου θα μείνουν για πάντα ορατές...

 

εναλλακτικά,  αν σώνει και καλά θέλει κάποιος  να χρησιμοποιήσει μια ήδη δημοσιευμένη κάπου διαδικτυακά, πρέπει να κάνει "κόπε πάστε" την αρχική της θέση που είναι αποθηκευμένη, ώστε ακολούθως το noiz μετατρέψει αυτόν τον σύνδεσμο πλέον αυτόματα σε εικόνα (δεξί κλικ πάνω της ==> "Προβολή εικόνας" ==> link copy ==> paste)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου