Προς το περιεχόμενο

Δείξε το pedalboard σου, 2019


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω και την αμαρτία μου, δεν διακρίνω σημαντική ηχητική διαφορά ανάμεσα στο OD-3 και στο Pantheon... στο feeling ίσως όταν παίζεις , μάλλον θα έχουν, όχι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μονο με pantheon και με carcosa, πετυχαινω ο,τι ηχο θελω. Αλλα θα παθει η μεση μου με τοσο tweaking που θα χρειαστει. Πιο πολυ θα ειμαι ξαπλα παρα ορθιος.

 

Σχετικα με το od3 και το pantheon, το τελευταιο εχει την τρελη ικανοτητα να παιρνει οποια ηχητικη μορφη θελει, μεσα σε μεγαλη γκαμα drive ηχων. Με τις παραπανω ρυθμισεις το μεταμφιεσα σε od3. Δεν εχει καμια σχεση με το od3, ο βασικος του χαρακτηρας. Αρκει να τα συγκρινεις με ολα τα knobs στο 12.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά και από εμένα.

Η σειρά έχει ως εξής:

Wah, octave, compressor, overdrive, chorus, phaser, tremolo, delay, reverb και loop.

Φτωχό πλην τίμιο...:classic_smile:

IMG_20190118_211451.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mitsosgroove είπε

Γεια χαρά και από εμένα.

Η σειρά έχει ως εξής:

Wah, octave, compressor, overdrive, chorus, phaser, tremolo, delay, reverb και loop.

Φτωχό πλην τίμιο...:classic_smile:

IMG_20190118_211451.jpg

 

Επιτέλους... Το πρώτο pedalboard του thread με Wah! 😄

 

Πέραν της πλάκας πολύ ωραία τα pedalboards όλων όσων ποσταραν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πρόβα mode και live mode. Χαλί γιοκ.37663481_1957367604315266_4058733619294765056_n.jpg.b07c5c810c1b8d9f085b44de2777ffd7.jpg

 

21765357_1634520043266692_9158268020033137110_n.jpg.eb96eaee2f801dbeb0a52135d036bdfd.jpg

H Line6 δουλεύει σε stomp mode (σαν να έχω 8 πετάλια στη διάθεσή μου ανά patch). Χωρίς simulations, χωρίς preamps. Chorus, Flanger, Phaser, EQ (που δουλεύει σαν boost), volume pedal, slap echo, delay ( σε τέταρτα), delay (σε όγδοα παρεστιγμένα), plate reverb, tremolo, leslie, whammy/pitch, particle/shimmer reverb, octave (up) είναι τα εφφέ που είναι assigned σε 4 patches (κυρίως σε 2). Η καθολικότητα του tap tempo και η δυνατότητα ανάθεσης χρονικής διαίρεσης σε κάθε εφφέ χωριστά μου έχει λύσει τα χέρια.

Τα stomps, εκτός από το Wah (του οποίου λίγο χαμήλωσα το τερμάτισμα μηχανικά) είναι handmade (didit) από τα χέρια (α)συμφορου-μίτη (@alderbody) και είναι ένα sparkle drive (tubescreamer με 3 διαφορετικά clipping modes +κάτι άλλα + ένα εξαιρετικό "blend" pot που μιξάρει το καθαρό σήμα μέσα στον ήχο) για ψιλοdrive, ένα OMG (ocd) αλλά πιο Rat(y) πιο ballsy και πιο fuzzy όταν ανεβαίνει το gain. Στη live φωτό υπάρχει επίσης κι ένα- ή μάλλον- ΤΟ treble booster + ένας compressor  (dan armstrong modded) των οποίων τη θέση έχουν πάρει ένας digitech main squeeze και ένα SixtyNein Fuzz (το κόκκινο) βασισμένο στο 69 του Fulltone. Ποτέ χαλάκι στα live (πάντα λίγο ημικύκλιο) και πάντα τριγωνικά μεταξύ τους (drive, dist και fuzz) για να μπορώ να πατάω ταυτόχρονα συνδυασμούς των δύο.

  • Like 4

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω φωτογραφία τωρινή, κάτω πριν 2 χρόνια. Σοκαριστική σταθερότητα-στασιμότητα θα έλεγε κανείς. :classic_ninja:

 

IMG_20181216_020005.jpg

CAM00732.jpg

Επεξεργασμένο από fusionakis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συνήθως κουβαλάω αυτό, συν ένα Dunlop mini wah, που νομίζω θα κάνω αναδιάταξη για να μπει κι αυτό στην πεταλιέρα..

 

 

IMG_20190119_030533_HHT.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lord_Goumis είπε

 

Επιτέλους... Το πρώτο pedalboard του thread με Wah

 

Μη ξηγιεσαι έτσι φιλωΟΥς κοτζαμ Chi Wah κοτσαρα στο pb μου μόλις στο τρίτο ποστ :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου