Προς το περιεχόμενο

Δείξε το pedalboard σου, 2019


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Μιχάλη πως ηχογράφησες; Ρωτάω γιατί (χωρίς παρεξήγηση...) ο ήχος σου δεν με "συνεπήρε"... Ίσως θα "πρέπει" να αναθεωρήσεις την πενιά σου (εντελώς προσωπική γνώμη).

Απευθείας στο Jamman Looper, μόνο για να δείξω το εφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tamtam είπε

Απευθείας στο Jamman Looper, μόνο για να δείξω το εφέ

 Ναι βρε εντάξει:classic_smile:, δεν είπα τίποτα για τις παικτικές σου δυνατότητες, για τον ήχο σου μίλησα και πόσο ρόλο παίζει το δεξί (για τους δεξιόχειρες) και η πένα.... στον ήχο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα μέσα στο ΣΚ και τελείωσα την καλωδίωση, αφού ήρθε και το Rocktron Hush Ultra που περίμενα. 

Έγιναν κάποιες μικρές αλλαγές στη σειρά των πεταλιών. 

 

IMG_E1154.JPG

IMG_E1139.JPG

IMG_E1141.JPG

IMG_E1185.JPG

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Fanfan φαντάζομαι είσαι επαγγελματίας μουσικός.... γιατί εάν δεν είσαι πάω να πετάξω το gear μου απ'το παράθυρο!  η μαύρη Gilmour Strat όλα τα λεφτά!!!

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Fanfan φαντάζομαι είσαι επαγγελματίας μουσικός.... γιατί εάν δεν είσαι πάω να πετάξω το gear μου απ'το παράθυρο!  η μαύρη Gilmour Strat όλα τα λεφτά!!!

Μην πας να τα πετάξεις αμαρτία είναι! 😄  Όχι δεν είμαι επαγγελματίας, χομπίστας είμαι αναφορικά με τα μουσικά. Έχουμε μία παρεϊστικη μπάντα παίζουμε covers και τα γνωστά. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο. 

Η μαύρη gilmour προφανώς δεν είναι η custom shop, αλλά ένα Gilmour project μου, βασισμένο σε μία MIM standart strat, με GAS μαγνήτες, καινούργια ηλεκτρικά και πολύ αγάπη από το Φάνη (Πνοή και Νύξη) στο μανίκι με νέα βερνίκια, τάστα, nut. 

Επεξεργασμένο από Fanfan
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
7 λεπτά πριν, Fanfan είπε

Η μαύρη gilmour προφανώς δεν είναι η custom shop, αλλά ένα Gilmour project μου, βασισμένο σε μία MIM standart strat, με GAS μαγνήτες, καινούργια ηλεκτρικά και πολύ αγάπη από το Φάνη (Πνοή και Νύξη) στο μανίκι με νέα βερνίκια, τάστα, nut. 

 

Kαι μαζί με τον Fanfan ανακάλυψα το νέο μου αγαπημένο τάστο. Μου είπε, βάλε τάστα που να μην είναι ούτε jumbo 6100, oύτε 6105, ούτε 6150, ούτε vintage. Kαι εγκατέστησα για πρώτη φορά το Jescar FW51100. Φαρδύτερο από 6105, λεπτότερο από 6100 (2.55x1.30 vs 2.8x1.45 που είναι πχ το 6100) και χαμηλότερο από τα δύο αλλά ψηλότερο από Fender. Xάρμα χεριών. Για μένα.

  • Like 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου