Προς το περιεχόμενο

Η 5η του Μπετόβεν για σόλο ακουστική κιθάρα


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίστευτο. Αναρωτιέμαι αν όλο/όλα αυτά τα έχει γράψει μόνος του ο νεαρός -γιατί όχι;-  καθώς στο site του έχει και παρτιτούρες από διάφορα άλλα remade κομμάτια... Απλά απίστευτο...
 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δΕ γκΖέρω αν αλΛαΖε ο φιλοσ το nut me Earvana αΝ εβΛεΠε βελΤΙοση στισ ανοιχτέσ;

 

 

(Εντυπωσιακό από κάθε άποψη)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλός ο νέος. Έχει ενδιαφέρον το που κινείται το ακουστικό παίξιμο πλέον.

Κάποτε ήταν ένας Stanley Jordan...

 

Υ.Γ. 

Παράθεση

 

Επειδή είναι ωραίο να βρίσκουμε κάπου μαζεμένα τα βίντεο που ανεβάζουμε, μιας και είναι το κυρίαρχο μέσον του internet πλέον, προέκυψε η ενότητα Video.

Ανεβάστε εκεί ότι ωραίο ή ενδιαφέρον βρείτε, το live σας ίσως, επιλέξτε γενική κατηγορία, βάλτε κάποιο tag (drums, heavy metal, jazz, κ.α.) και γράψτε δυο λόγια ή όχι.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, yameth είπε

Καλός ο νέος. Έχει ενδιαφέρον το που κινείται το ακουστικό παίξιμο πλέον.

Κάποτε ήταν ένας Stanley Jordan...

 

Υ.Γ. 

 


Γιατί εγώ νομίζω ότι αυτό δεν είναι μόνο ταλέντο ( ο Stanley ήταν εν πολλοίς sui generis τύπος, πολλά απ' όσα έκανε δεν ακούγονταν - π.χ. τα live του); Νομίζω ότι ο συγκεκριμένος είναι σε άλλη κλάση "ευρεσιτεχνικής δημιουργικότητας" για να το πω απλά! Και επιπλέον, δείχνει να έχει αδιανόητη άνεση σε αυτό που κάνει, προφανώς μιλάμε για ατελείωτες ώρες δοκιμών και τεχνικης τελειοποίησης αυτού που κάνει. Που δεν είναι καινουριο, μεν, αλλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, yameth είπε

Καλός ο νέος. Έχει ενδιαφέρον το που κινείται το ακουστικό παίξιμο πλέον.

 

Αυτό ειναι το ρεζουμέ μου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμφισβήτητα εντυπωσιακό από άποψη τεχνικής ικανότητας. Δυστυχώς για μένα τελειώνει εκεί το θέμα. Όσον αφορά δηλαδή τη μουσική αξία του περφόρμανς, προσωπικά δεν. Κι αυτή είναι η εντύπωσή μου γενικότερα όσον αφορά την εξέλιξη της σύγχρονης κιθάρας (ηλεκτρικής/ακουστικής). Νέοι άνθρωποι με απίστευτη τεχνική την οποία όμως "ξοδεύουν" για εντυπωσιασμό. Υπάρχουν φυσικά και εξαιρέσεις αλλά είναι πολύ λίγες.

 

Και μια που αναφέρθηκε ο Stanley Jordan: Εκείνος έκανε κάτι εξαιρετικά εντυπωσιακό σε μια εποχή που η αυτοπροβολή δεν είχε γίνει ακόμα το παν. Τα cd του ακόμα τα ακούω και τα απολαμβάνω χωρίς να χρειάζεται να τον βλέπω. Πολλούς σύγχρονους, αν δεν τους βλέπεις σε βίντεο, δεν έχει πολύ νόημα να τους ακούσεις. Βέβαια οφείλω να παραδεχτώ ότι βαδίζουμε προς ένα μέλλον που τα "ακούω" και "βλέπω" συμπεριλαμβάνονται αναπόσπαστα μέσα στην ίδια εμπειρία.

Επεξεργασμένο από Jazzjoker
  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου