Προς το περιεχόμενο

Αξίζει να σπουδάσεις στο Βerklee?


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 minutes ago, stavros_d80 said:

να του πεις να πάει στον Αργυρό, έχει οντισιόν την Τρίτη...

 

άμα δεν τον πάρει ο Αργυρός έχω Βρετό-Τάμτα για καλοκαίρι ψάχνει και ο Καρράς και ο Οικονομόπουλος, ε κάπου θα το βολέψουμε το παιδί😄😎....

άσε θα βρει τον δρόμο του μόνος του.

Αν είναι να πάει να καεί δίπλα σ αυτούς....

 

πρόσφατα βγήκε ο πρωτος δίσκος (αν και ήδη οι συνεργασίες είναι πολλές)

https://www.allmusic.com/album/enjoy-jazz-mw0003201458

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παει μπερκλι για να εχω αποψη.

Η μονη εμπειρια μου επι του θεματος, ειναι η συνεργασια με μουσικους που εχουν αποφοιτησει απο εκει.

Μαλλον θα ημουν ατυχος γιατι δεν ηταν κανενας μεσα στη "λιστα" με τους καλυτερους μου συνεργατες.

Μαλλον ηταν περισσοτερο μεσα στην αλλη "λιστα". Βεβαια μπορει κι εγω να ειμαι στη αλλη "λιστα" τους.

 

Μπορει να κανω και λαθος και να ηταν καποιος απο την καλη μου λιστα, που ηταν αποφοιτος ή εστω περασε καποιο καιρο εκει, και δεν το γνωριζω ή το εχω ξεχασει. Απλα μου ειχαν μεινει χαραγμενες οι εντυπωσεις της φασης "τι ξερουμε για τον καινουριο;",  "ηρθε απο μπερκλι, θα γ..αει" και μετα μας επεφτε.🥀
Μπορει λοιπον σαν μουσικοι να μη με ενθουσιασαν, αλλα ειναι τουλαχιστον επαγγελματιες. Οργανωμενοι, τεχνικη, πριμαβιστες κλπ. Αυτα τους τα μαθαινουν καλα.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Απλα μου ειχαν μεινει χαραγμενες οι εντυπωσεις της φασης "τι ξερουμε για τον καινουριο;",  "ηρθε απο μπερκλι, θα γ..αει" και μετα μας επεφτε.

 

ΑΦτοι φιλωΟΥς εχουν τελειωσει Μπερκελεϊ?  :classic_biggrin:

 

Ειδικα ο κλαριντΖης και ο βιολιντζΗς ψιλοπαιζουν καλα....ποια μεθοδο εχουν σπουδασει? :classic_biggrin:

 

https://www.youtube.com/watch?v=PwcDTWtTXrQ

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το ξανασκεφτομαι.

Λαθος μου πριν να αναφερω οσα ειπα. Ειναι αχρηστα στη συζητηση

Το ζητουμενο ειναι, μπορει καποιος που παει εκει, να γινει ο καλυτερος που θα μπορουσε να γινει?

Μπορει αυτη η σχολη να του βγαλει τον καλυτερο του εαυτο?

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Τωρα που το ξανασκεφτομαι.

Λαθος μου πριν να αναφερω οσα ειπα. Ειναι αχρηστα στη συζητηση

Το ζητουμενο ειναι, μπορει καποιος που παει εκει, να γινει ο καλυτερος που θα μπορουσε να γινει?

Μπορει αυτη η σχολη να του βγαλει τον καλυτερο του εαυτο?

 

Καθε σχολη {η μεμονωμένος καθηγητης} που μπορει να εδραιωσει ενα προγραμμα στο μαθητη , μπορει να του βγαλει το καλυτερο εαυτο του.

Αυτοι πουλανε ολο το κυκλο σπουδων..οπου ο μαθητης ανεξαρτητως οργανου θα πρεπει να κανει καποια χρονια πιανο, αρμονια , eartraining , κρουστα κλπ.

Αντιστοιχο προγραμμα εχει κ ο Νακας. Προσωπικα ειχα αρκετους συμφοιτητες απο χωρες της Ευρωπης αλλα κ απο Κυπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vagelism είπε

Καθε σχολη {η μεμονωμένος καθηγητης} που μπορει να εδραιωσει ενα προγραμμα στο μαθητη , μπορει να του βγαλει το καλυτερο εαυτο του.

Αυτοι πουλανε ολο το κυκλο σπουδων..οπου ο μαθητης ανεξαρτητως οργανου θα πρεπει να κανει καποια χρονια πιανο, αρμονια , eartraining , κρουστα κλπ.

Αντιστοιχο προγραμμα εχει κ ο Νακας. Προσωπικα ειχα αρκετους συμφοιτητες απο χωρες της Ευρωπης αλλα κ απο Κυπρο.

Δλδ ολα τα ... εδραιωμενα προγραμματα, θα εχουν το ιδιο αποτελεσμα? να βγαζει τον καλυτερο εαυτο?

Καποιο δεν μπορει να βγαλει καλυτερο εαυτο?

Καποιο δεν μπορει να φρεναρει μαθητη?

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Δλδ ολα τα ... εδραιωμενα προγραμματα, θα εχουν το ιδιο αποτελεσμα? να βγαζει τον καλυτερο εαυτο?

Καποιο δεν μπορει να βγαλει καλυτερο εαυτο?

Καποιο δεν μπορει να φρεναρει μαθητη?

Φρεναρε καποιος αποκτωντας...γνωση?

Αποκτωντας μια συνολικη ματια γυρω απο την μουσικη κ οχι μονο γυρω απο το οργανο του?

 

Σε προσωπικο επιπεδο δεν νομιζω οτι θα με φρεναρε πουθενα αν ειχα παρει τον κυκλο σπουδων του Νακα αντι για μονο του οργανου, και παραλληλα με τα drums, να μαθαινα και πιανο, κ αρμονια, κ eartraining και συνθεση κ κρουστα.

Μακαρι να ειχα το χρονο κ την οικονομικη δυνατοτητα να το κανω τοτε..{γιατι κ ο Νακας το 99 για τον κυκλο σπουδων - ηταν πολλα τα χρηματα ακομα κ για τοτε.}

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, vagelism είπε

Φρεναρε καποιος αποκτωντας...γνωση?

Αποκτωντας μια συνολικη ματια γυρω απο την μουσικη κ οχι μονο γυρω απο το οργανο του?

 

Σε προσωπικο επιπεδο δεν νομιζω οτι θα με φρεναρε πουθενα αν ειχα παρει τον κυκλο σπουδων του Νακα αντι για μονο του οργανου, και παραλληλα με τα drums, να μαθαινα και πιανο, κ αρμονια, κ eartraining και συνθεση κ κρουστα.

Μακαρι να ειχα το χρονο κ την οικονομικη δυνατοτητα να το κανω τοτε..{γιατι κ ο Νακας το 99 για τον κυκλο σπουδων - ηταν πολλα τα χρηματα ακομα κ για τοτε.}

 

Δεν καταλαβες παλι. Να το πω χυμα.

Αν πηγαινε σε αλλη σχολη, μηπως θα ηταν καλυτερα?

Δεν υπαρχει μονο το μπερκλι ή το καθε μπερκλι.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου