Προς το περιεχόμενο

Διαγωνισμός Komplete 12


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Κερδίστε δώρα αξίας 2000 ευρώ ηχογραφώντας την δική σας μουσική!

 

Το NOIZ.GR και η ΕΛΙΝΑ ΑΒΕΕ σας προσκαλούν στον διαγωνισμό Komplete 12.

Συνθέστε μουσική χρησιμοποιώντας τους συνημμένους ήχους και loops απο το Komplete 12 της Native Instruments και οι 3 καλύτερες συμμετοχές θα λάβουν δώρα αξίας 2000 ευρώ της σειράς Komplete 12.

 

Τα δώρα

Πρώτος νικητής μια πλήρη σουίτα Komplete 12 Ultimate, αξίας €1.199.

NI_KOMPLETE-12-ULTIMATE_packshot+include

Δεύτερος νικητής ένα Komplete 12, αξίας €599.

NI_KOMPLETE-12_packshot+included-product

Τρίτος νικητής ένα Komplete 12 Select, αξίας €199.

NI_KOMPLETE-12-SELECT_packshot+included-

 

Διαδικασία Συμμετοχής

  1. Κατεβάστε τους ήχους Komplete 12 απο εδώ επιλέγοντας Download, πάνω δεξιά. Πρόκειται για συμπιεσμένο αρχείο που περιέχει 3 φακέλους που θα ανοίξετε όταν το κατεβάσετε.
  2. Χρησιμοποιώντας εμφανώς τουλάχιστον έναν απο τους παρεχόμενους ήχους, συνθέστε ένα μουσικό κομμάτι διάρκειας περίπου 3 λεπτών. 
  3. Ανεβάστε το κομμάτι σας εδώ. Μπορεί να είναι και στο SoundCloud ή στο Youtube αλλά πρέπει απαραίτητα να προστεθεί ΚΑΙ εδώ στην ειδική σελίδα.
  4. Είναι απαραίτητο να προσθέσετε τα tag #noiz.gr #komplete12 στον τίτλο του κομματιού αν είναι στο SoundCloud ή στο Youtube. 
  5. Στον διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μόνο μέλη του Noiz.gr (Forum και Αγγελίες). Αν δεν είστε ακόμα, γραφτείτε δωρεάν.
  6. Κάθε μέλος έχει δικαίωμα μέχρι 3 συμμετοχές εκ των οποίων μόνο μια μπορεί να προκριθεί στις 3 πρώτες.
  7. Ο διαγωνισμός λήγει τα  μεσάνυχτα 22 Ιανουαρίου.
  8. Οι νικητές θα αξιολογηθούν από επιτροπή του Noiz και της ELINA και θα ανακοινωθούν την Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου.

 

Οι συμμετοχές θα είναι έγκυρες εφόσον προστεθούν στην ειδική σελίδα του διαγωνισμού, όπου μπορείτε και να σχολιάσετε.

Οποιες παρατηρήσεις και διευκρινήσεις χρειαστείτε τις συζητάμε σε αυτό το νήμα.

  • Like 7

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ και πάλι Γιάννη,

Διαπίστωσα στους φακέλους που κατέβασα στο αρχείο "butter kit" το wav "full loop filter" δεν έχει ήχο και επίσης το "bass" αρχείο είναι λίγο χαμηλά ή κάνω λάθος?

Επεξεργασμένο από Nikos Aravanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
2 ώρες πριν, Nikos Aravanis είπε

Χαιρετώ και πάλι Γιάννη,

Διαπίστωσα στους φακέλους που κατέβασα στο αρχείο "butter kit" το wav "full loop filter" δεν έχει ήχο και επίσης το "bass" αρχείο είναι λίγο χαμηλά ή κάνω λάθος?

Το είδα κι εγω. Προχωράμε με τα υπόλοιπα samples. Αρκούν νομίζω. Ετσι κι αλλιώς δεν απαιτούνται όλα παρα τουλάχιστον ένα.

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

Μέχρι τώρα κέρδαγε ο cos_dr, τώρα ο κυρ Δρίτσας δεν το χάνει με τίποτα.:classic_rolleyes:

 3 είναι τα βραβεία.

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Μέχρι τώρα κέρδαγε ο cos_dr, τώρα ο κυρ Δρίτσας δεν το χάνει με τίποτα.:classic_rolleyes:

Eγώ δεν βάζω συμμετοχή.

 Άμα είναι θα βάλει ο cos_dr

 

 τον είδα πριν από λίγο και του το είπα και έκανε την εξής δήλωση!

 

 "Τι ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΕΚΠΛΗΞΙΣ!!!!! Ενημερώθηκα μόλις από τον Κώστα πως αυτή τη στιγμή στο noiz.gr τρέχει ένας διαγωνισμός με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΛΟΥΣΙΑ ΕΠΑΘΛΑ. Τι ΕΠΑΘΛΑ είναι αυτά Παναγιά μου!!!! 😮😍😈 σνιάρφ σλουρπ γκροααανν! (μύρισε αίμα το θηρίο και βρυχάται χαχαχαχαχαχα) Παρόλο που άρχισε για εμένα ένα δύσκολο πρόγραμμα και έχω πίεση χρόνου, θα προσπαθήσω να συμμετάσχω για να στηρίξω με τη συμμετοχή μου αυτή την πρωτοβουλία. Μπράβο προκαταβολικά στο noiz.gr αλλά και μπράβο στην επιχείρηση ΕΛΙΝΑ. Παρόλο που είμαι κομμουνιστής, άρα όχι ιδιαίτερα φίλος της ιδιωτικής πρωτοβουλίας, δεν μπορώ να μην δηλώσω τον ενθουσιασμό μου και τις ευχαριστίες μου ως απλό μέλος αυτής της υπέροχης κοινότητας, γιατί εκτός του ότι την στηρίζει ενεργά, αυτή τη φορά οι υπεύθυνοι, η ΕΛΙΝΑ η ΙΔΙΑ 😀είναι πραγματικά ΠΟΛΥ ΓΕΝΝΑΙΟΔΩΡΟΙ.

 Λόγω της εμπειρίας τους καταλαβαίνουν πραγματικά πόσο γενναιόδωροι είναι, υποστηρίζοντας τον διαγωνισμό με αυτά τα προϊόντα (αγαθά τα λέμε εμείς, αλλά ας το πούμε τώρα έτσι λόγω της περίστασης χαχαχαχαχα)

 Μπράβο και ας κερδίσει ο καλύτερος.

 Τέλος είναι γνωστή η λατρεία μου για την NATIVE INSTRUMENTS από πολύ παλιά, είχα κερδίσει δε πριν 2-3 χρόνια  το ΚΟMPLETE 10 όχι με την αξία μου τότε, αλλά με την κωλοφαρδία μου γιατί ήταν κλήρωση του noiz και όχι διαγωνισμός, με επίσης ευγενική χορηγία την ΕΛΙΝΑ.

 Θα είναι πολύ τυχεροί οι νικητές.

 Το πακέτο αυτό σε όλες του τις εκδόσεις ........... τι να πρωτοείπεις για αυτό, αν και προσωπικά έχω πει κάποια πράγματα, τα λόγια είναι δύσκολα για να το περιγράψεις.

 Πραγματικά είναι απίστευτο από όλες τις απόψεις, διότι δεν είναι μόνο το ότι καλύπτει πραγματικά κάθε είδος μουσικής, είναι η όλη μηχανική των modules (προσομοιώσεις οργάνων, εφφέ, βιβλιοθήκες ήχων κλπ.), του συνοδευτικού software κλπ. που είναι πραγματικά κορυφαίας απόδοσης, λειτουργικότητας και αισθητικής. Απόλυτη κορυφή, πως το λένε ρε παιδί μου, άψογο.

 Δεν μπορεί να αφήσει κανέναν μουσικό ασυγκίνητο, οποιουδήποτε επιπέδου, στυλ, μεθόδου κλπ. Είναι ΑΝΕΞΑΝΤΛΗΤΟ, εγώ πότε δεν μπόρεσα να το ευχαριστηθώ, έχω την εμπειρία να το δουλέψω αλλά θέλει εργατοώρες.

 Σε αυτή την έκδοση δε, την 12ή οι άνθρωποι δίνουν τα ΡΕΣΤΑ ΤΟΥΣ.

 Είναι και το ίδιο το πακέτο πολύ γενναιόδωρο για τα λεφτά του.

 Το λέω αντικειμενικά.

 Όσοι ασχολούνται με την εκτέλεση, τη δημιουργία και την παραγωγή μουσικής δεν θα έχουν κάτι μόνο που θα τους ικανοποιεί, θα τους οδηγεί κιόλας λόγω της έμπνευσης που προκαλεί. Αυτό είναι το πιο σημαντικό.

 Γι αυτό και πολλοί ανα την υφήλιο το έχουν αγκαλιάσει και γενικά με μέσο τα προϊόντα της Native Instruments έχουν ξεπηδήσει και ξεδιπλώσει τις αρετές τους πολλά ταλέντα από ερασιτέχνες μέχρι δεινοί επαγγελματίες του χώρου.

 

 Και είναι από αυτά τα πακέτα που κατά την ταπεινή μου γνώμη αξίζει ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ CENT. 

Aυτα τα λίγα είχα να πω. Μπράβο και πάντα τέτοια και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. Εγώ το έχω πάρει το πακέτο οπότε θα βάλω συμμετοχή μεν για το καλό του διαγωνισμού όπως είπα, ελπίζω να προλάβω την προθεσμία, αλλά ακριβώς επειδή το κέρδισα την προηγούμενη φορά, δεν με νοιάζει πως θα τα πάω, στ @@ μου χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. Στη ζωή και ο καλύτερος να μην βγαίνεις όταν συναγωνίζεσαι, αν έχεις ω διάβαινε!!!!!!!

 

 ΜΠΡΑΒΟ

 χαχαχαχαχαχαχαχχχαχαχαχα"

 

 

Επεξεργασμένο από Konstantinos Dritsas
  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το κερδίσει ο cos_dr, λες να προτείνει στην ΕΛΙΝΑ ανταλλαγή του  Komplete 12 Ultimate με το machine III?:classic_rolleyes::classic_tongue:

Για πες κι εσύ που τον ξέρεις λίγο.:classic_cool:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Άμα το κερδίσει ο cos_dr, λες να προτείνει στην ΕΛΙΝΑ ανταλλαγή του  Komplete 12 Ultimate με το machine III?:classic_rolleyes::classic_tongue:

Για πες κι εσύ που τον ξέρεις λίγο.:classic_cool:

Ήθελα το komplete kontrol περισσότερο γι αυτά που θέλω να κάνω, το maschine μου αρέσει πραγματικά και μπορώ να τα πάρω και τα δύο και ήμουν έτοιμος να πάρω αυτή την έκδοση του komplete kontrol και έχω και έκπτωση για το Κοmplete 12 (το software) λόγω της κατοχής του 10, δηλαδή να τα πάρω για δώρο μου τα χριστούγεννα.

 Όμως έχω και άλλες υποχρεώσεις και θα καταλήξουν να κάθονται.

 Ήδη έχω πολλά.

Είναι overkill η κατάσταση. Και έτσι πήγα πάσο.

 

 Τόσα χρόνια έχω λιώσει στη μουσική και τα παιχνίδια σαν χόμπι, ο χρόνος όμως μικραίνει όσο μεγαλώνεις και δεν έχω τα ίδια κουράγια. Η δουλειά σφίγγει, άλλες υποχρεώσεις, άρχισαν και οι πόνοι στα κόκαλα..... εεεε γεράσαμ. θέλω να ξαποσταίνω και λίγο πια και αυτά σε προκαλούν να αποτελειώσεις το γερασμένο σου νευρικό σύστημα που ήδη καταπονείς και δεν αντέχει όπως παλιά. Να κοιμάμαι και λίγο, θέλω πιο πολύ ύπνο...............

 Αν η μουσική ήταν το επάγγελμά μου θα ακολουθούσα.

 Θα μείνω να ενημερώνομαι και να θαυμάζω.

 Και να γρατζουνάω όποτε μου τη βαράει.

 10 - 15 χρόνια πριν και σύμφωνα με τις εξελίξεις δεν θα περίμενα έναν διαγωνισμό για να τα πάρω.

 Αλλά εγώ είμαι εγώ.

 Πάντως επαναλαμβάνω πως αυτή η έκδοση και του software και των controller πραγματικά δίνει ρέστα.

 Τι θα φτιάξουν στην 13 δηλαδή?  Έλεος. Aξίζει τα λεφτά της όσο ποτέ.

 

Επεξεργασμένο από Konstantinos Dritsas

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

 Τόσα χρόνια έχω λιώσει στη μουσική και τα παιχνίδια σαν χόμπι, ο χρόνος όμως μικραίνει όσο μεγαλώνεις και δεν έχω τα ίδια κουράγια. Η δουλειά σφίγγει, άλλες υποχρεώσεις, άρχισαν και οι πόνοι στα κόκαλα..... εεεε γεράσαμ. θέλω να ξαποσταίνω και λίγο πια και αυτά σε προκαλούν να αποτελειώσεις το γερασμένο σου νευρικό σύστημα που ήδη καταπονείς και δεν αντέχει όπως παλιά. Να κοιμάμαι και λίγο, θέλω πιο πολύ ύπνο...............

 

ρε συ

αυτό το παραπάνω κάτι μου θυμίζει...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου