Προς το περιεχόμενο

Διαγωνισμός Komplete 12


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ρε συ

αυτό το παραπάνω κάτι μου θυμίζει...

Τι σου θυμίζει? Οτι πουρέψαμε?

 Εμ δεν το ξέρεις τι παίζεται?

 Εγώ φίλε μου και σόρυ για το off topic έχω αρχίζει και νετάρω. Προχθές με είδε ο γιατρός μου, γιατι μου λείπει και ένας θυρεοειδής, είδε εξετάσεις, ειδε τα μάτια μου που έχουν γίνει σαν ρακουν και μου λέει, μπάστα μεγάλε. Πιο χαλαρά. Και επειδή ειναι και φίλος καλός μου λέει, είπαμε να γυμνάζεσαι λίγο, όχι να κατέβεις σε πρωτάθλημα και ξεκόλα απο τις οθόνες και λίγο.

 Δουλειά, παιδι, γονείς γέροι, λίγο σεξ και δυο τρια χόμπι και καμια μέρα θα χαιρετήσω τη σημαία. Και εντάξει να πας μπαμ και κάτω, να μην μεινεις με κουσούρι γιατι δεν ειναι εποχές χαχαχαχαχαχαχαχ

 

 Για on topic, θα προτείνω (μπορεί και να έχει προβλεφθεί από τη διαχείριση) να συνδυαστεί η απονομή με μια μάζωξη για να βρεθούμε να τα πούμε οσοι και όσες και όσα μπορούμε και από κοντά.

 Και εύχομαι να στηριχθεί με συμμετοχές η πρωτοβουλία από όλα τα μέλη, παλιά, καινούρια, τελειωμένα 🙂 κλπ.

 Πραγματικά το εύχομαι για το noiz μας και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ 🙂

 

 

 EDIT Νομιζα πως το έγραψε ο fusion. Τώρα είδα καλύτερα

 Εσυ κ Δημήτρη αν θυμάμαι καλά έχεις και μερικά χρονάκια παραπάνω στην πλάτη ε?

 Εμ........ άλλες εποχές τοτε.... 🙂

Επεξεργασμένο από Konstantinos Dritsas

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Τι σου θυμίζει? Οτι πουρέψαμε?

 Εμ δεν το ξέρεις τι παίζεται?

 Εγώ φίλε μου και σόρυ για το off topic έχω αρχίζει και νετάρω. Προχθές με είδε ο γιατρός μου, γιατι μου λείπει και ένας θυρεοειδής, είδε εξετάσεις, ειδε τα μάτια μου που έχουν γίνει σαν ρακουν και μου λέει, μπάστα μεγάλε. Πιο χαλαρά. Και επειδή ειναι και φίλος καλός μου λέει, είπαμε να γυμνάζεσαι λίγο, όχι να κατέβεις σε πρωτάθλημα και ξεκόλα απο τις οθόνες και λίγο.

 Δουλειά, παιδι, γονείς γέροι, λίγο σεξ και δυο τρια χόμπι και καμια μέρα θα χαιρετήσω τη σημαία. Και εντάξει να πας μπαμ και κάτω, να μην μεινεις με κουσούρι γιατι δεν ειναι εποχές χαχαχαχαχαχαχαχ

 

 Για on topic, θα προτείνω (μπορεί και να έχει προβλεφθεί από τη διαχείριση) να συνδυαστεί η απονομή με μια μάζωξη για να βρεθούμε να τα πούμε οσοι και όσες και όσα μπορούμε και από κοντά.

 Και εύχομαι να στηριχθεί με συμμετοχές η πρωτοβουλία από όλα τα μέλη, παλιά, καινούρια, τελειωμένα 🙂 κλπ.

 Πραγματικά το εύχομαι για το noiz μας και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ 🙂

 

 

 EDIT Νομιζα πως το έγραψε ο fusion. Τώρα είδα καλύτερα

 Εσυ κ Δημήτρη αν θυμάμαι καλά έχεις και μερικά χρονάκια παραπάνω στην πλάτη ε?

 Εμ........ άλλες εποχές τοτε.... 🙂

 

για μια στιγμή χάρηκα που έκοψες το κ

 

μετά...ξενέρωσα...:classic_mellow:

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασα τα ηχάκια...

πλάκα έχουν.

 

μπορεί να φτιάξω κάτι μια και είναι για κοπτοράπτριες σαν εμάς...

(αν και η παράγραφος που κουοτάρησα πιό πάνω παίζει με χίλια)

 

 

(ρε σεις δε γίνεται να βρεθούμε, χωρίς τον διαγωνισμό....?)

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς φωτογραφία πάντως είναι πιο δύσκολο.:classic_rolleyes:

 

EDIT: Ερώτηση.

Μπορούμε να πειράξουμε το pitch, τα bpm, και τον ήχο του wav αρχείου?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ετσι για να υπάρχει κίνητρο

 αφιερώστε λίγο χρόνο εδώ να δείτε τον....... ασχετούλη, 😀

 

 

 

 τέτοια πακέτα βγάζουν τρίχες στο στήθος.

 Καθαρή τεστοστερόνη.

 Δημιουργεί  ένα τρομερό αναβολικό μουσικό περιβάλλον στον οργανισμό.

 χαχαχαχααααχαχα

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

 τέτοια πακέτα βγάζουν τρίχες στο στήθος.

 

Έτσι θέλεις να με κάνεις αθεόφοβε?

 

hqdefault.jpg

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Έτσι θέλεις να με κάνεις αθεόφοβε?

 

hqdefault.jpg

 

 

 

 Έτσι θα γίνει όποιος τα πάρει.

 

 

Επεξεργασμένο από Konstantinos Dritsas

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επειδή με τις λούπες δεν τα πάω καλά. κοινώς έχω μαύρα μεσάνυχτα..., εξηγήστε μου βρε παιδιά πως με parts από 3 και 7 sec και 2 ακόρντα φτιάχνουμε κομμάτι;  Εντάξει μπορούμε να το αναπτύξουμε, αλλά δεν είναι "δεσμευτικά" αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα; Sorry για την "χαζή" ερώτηση, αλλά ρωτώντας πας στην πόλη (αν και με το GPS χάθηκε κι αυτή η επαφή....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Επειδή με τις λούπες δεν τα πάω καλά. κοινώς έχω μαύρα μεσάνυχτα..., εξηγήστε μου βρε παιδιά πως με parts από 3 και 7 sec και 2 ακόρντα φτιάχνουμε κομμάτι;  Εντάξει μπορούμε να το αναπτύξουμε, αλλά δεν είναι "δεσμευτικά" αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα; Sorry για την "χαζή" ερώτηση, αλλά ρωτώντας πας στην πόλη (αν και με το GPS χάθηκε κι αυτή η επαφή....)

 Εξαρτάται από πολλά αυτό.

 Άμα έχεις τις κατάλληλες γνώσεις και τον κατάλληλο εξοπλισμό *και σε software και σε hardware και ξέρεις να δουλεύεις με samplers και samples μπορείς να κάνεις πολλά με αυτές τις λούπες, να παίξεις τονικά μαζί τους ή με μέρη από αυτές,  να τις παραφράσεις, να τις διαμορφώσεις και άλλα.

 

 Άρχισε να ψάχνεις tutorial για samples ή ταίριαξέ τες ωραία όπως είναι επαναλαμβάνοντας κάποιες απο αυτές σε κάποια μέτρα και.... σολαρε απο πάνω, κάνε τα δικά σου 🙂

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, cigaret13 said:

 Επειδή με τις λούπες δεν τα πάω καλά. κοινώς έχω μαύρα μεσάνυχτα..., εξηγήστε μου βρε παιδιά πως με parts από 3 και 7 sec και 2 ακόρντα φτιάχνουμε κομμάτι;

 

Δεν είμαι κανένας ειδικός, αλλά αν πάρεις πχ ένα part και το επαναλάβεις κάποιες φορές, από 7 sec, μπορεί να γίνει 3-4 λεπτά.

Αν κάπου στην μέση πετάξεις και ένα άλλο part (έτσι για ξεκάρφωμα), βάλεις και κάτι δικό σου, μπορείς να αποκτήσεις μια βάση για να χτίσεις επάνω της.

 

Σκέψου ότι έχεις ένα looper, γράφεις ένα μοτίβο κάποιων sec, το βάζεις να παίζει συνέχεια, και παίζοντας κάτι άλλο από πάνω, χτίζεις ολόκληρο κομμάτι.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου