Προς το περιεχόμενο

λαμπάτος ενισχυτής -θελω προτασεις


sonicapg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 2/1/2019 at 4:49 PM, Πνοή και Νύξη said:


Γιατί το λες; Κι εγώ έτσι πίστευα, δοκίμασα άλλο μεγάφωνο στον combo μου στα διπλάσια λεφτά (Εminence Tonker, 160E) και το Seventy 80 μου φάνηκε πιο ισορροπημένο, πιο γεμάτο και πιο σπιρτόζικο. Οπότε το ξαναέβαλα στη θέση του.

Μου φανηκε τερμα στα πριμα. Κ ειδικα στο gain φιζαρει. Κ το συγκεκριμενο ειχε στρωσει να φανταστεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 2/1/2019 at 8:31 PM, Tamtam said:

Συγνώμη, βγαίνει ακόμη ο Bugera V22 και 55? Νόμιζα ότι το είχαν σταματήσει... Στο Thomann μια φορά δεν τους βρίσκω .

Aυτη τη στιγμη ειναι διαθεσιμος στο τομαν. Καμια φορα ειναι οτι να ναι κ το τομαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Στις 3/2/2019 στις 1:14 ΜΜ, rurounikz είπε

Μου φανηκε τερμα στα πριμα. Κ ειδικα στο gain φιζαρει. Κ το συγκεκριμενο ειχε στρωσει να φανταστεις.


Mάλλον θέμα ενισχυτή και όχι μεγαφώνου τότε; Γιατί στον δικό μου (Blackstar Artisan 10 Anniversary) τιγκαρισμένο τέρμα με προ και τελικούς τσιτωμένους, boost κανάλι και ενίοτε κι ένα Τοnebender fuzz και είναι ακούνητα τα τζιτζίκια. Και καταλήγω ότι κάποιοι μηχνικοί σχεδίασαν ένα ολόκληρο μηχάνημα για να δουλεύει όπως του πρέπει. Μάλλον αυτοί ξέρουν καλύτερα ποιο μεγάφωνο του πάει. 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανασκέψου πάντως το θέμα των μεταχειρισμένων. Με budget 500 ευρώ, βίσκεις διαμάντια στις αγγελίες και με υψηλή αξία μεταπώλησης αν στο μέλλον αλλάξεις γνώμη...

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα προτεινα να ξανασκεφτεις το μεταχειρισμενο.. Με 500 ακριβως ειμαι κατευχαριστημενος... 350€ ενα Bugera 333xl κεφαλι (τοτε ειχε 520€ καινουργιο)  και με 150€ τοτε (δυστυχως 200€ σημερα) μια 2x12 HarleyBenton Vintage με celestion 30αρια πανω. Βεβαια συνδυασμος που δεν ειναι για blues, αλλα το λεω σαν παραδειγμα οτι με αυτα τα χρηματα μπορεις να εισαι κομπλε.

Οσον αφορα το JCA22H επισης μου αρεσε πολυ κυριως σε σχεση με την τιμη του (το χρησιμοποιω σε προβαδικο).

Το Zoom G1 ξεχνα το για drive. Εχω το ιδιο και ειναι μια χαρα για modulation, delays κλπ στο FXloop, κυριως με σωζει απο πολυ χορο στα ποδια, που θα ειχα με ξεχωριστα πεταλια.

Γενικως ζητας απ τον ανθρωπο που σκεφτεσαι να παρεις το μεταχειρισμενο, να σου στειλει ενα βιντεακι που φαινεται οτι ολα παιζουν και ακουγονται αψογα (κουμπια, κουδουνισματα απο λαμπες, φωλιες καλωδιων κλπ).. Φυσικα αν μπορεις να το δεις και απο κοντα, ειναι το καλυτερο.

Μενω επαρχια και οσες φορες πηρα κατι απο αλλη πολη, το βιντεο αυτο με εσωσε. Αν ειναι λαμογιο ο αλλος δε θα το κανει.

Μεχρι τωρα δεν την πατησα.

My 2 cents 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://smart.noiz.gr/details.php?id=401169

 

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου