Προς το περιεχόμενο

Νόμος του Μέρφυ και αγγελίες


D'Ailleurs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Eπίσης πήρα μια Σκουάηρ κουφέτο ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ, έβγαινε μόνο μεταξύ 1998-2018 και μετά σταμάτησε. 

 

Εγω να δεις ζαχαρώνω σε ...τιμη ευκαιρίας  την  τριακοστή  "Dan Smith" strat αυτόν τον μήνα στις αγγελίες του ΝΟΙΖ  που ΔEΝ είναι Dan Smith  αλλα μια  "two control knobs and a input jack mounted on the top of the body" strat του 1984...    

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, VangelisV said:

"ΜΟΝΟ για γνώστες". 

 

Και καλα(τι καλα δηλ,χαλια)να το γραψει ανθρωπος στις αγγελιες.

Μου εχει πει μαγαζατορας στο κεντρο της Αθηνας οταν πηγα να αγορασω μια Στρατ-προ αμνημονευτων χρονων-"να σε ακουσω πρωτα να παιζεις και να δω αν αξιζει να στην πουλησω".

Λεω "με καταλαβε ο πστης απο τη φατσα οτι δεν ξερω"😀 ντραπηκα και εφυγα.

Ημουν και πιτσιρικας τοτες...

  • Like 1
  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, gvour said:

Και καλα(τι καλα δηλ,χαλια)να το γραψει ανθρωπος στις αγγελιες.

Μου εχει πει μαγαζατορας στο κεντρο της Αθηνας οταν πηγα να αγορασω μια Στρατ-προ αμνημονευτων χρονων-"να σε ακουσω πρωτα να παιζεις και να δω αν αξιζει να στην πουλησω".

Λεω "με καταλαβε ο πστης απο τη φατσα οτι δεν ξερω"😀 ντραπηκα και εφυγα.

Ημουν και πιτσιρικας τοτες...

 

Σεμινάρια μάρκετινγκ και πωλήσεων θα έδινε ο τυπάκος. Δεν ξέρω, εμένα την Kramer μου την είχε πουλήσει ο Μανουσέλης στον Ζοζέφ Χαρ. Τρικούπη, εν έτει 1990, και την αγόρασα αφου άκουσα ΑΥΤΟΝ να παίζει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο μέλος είναι ;;;😂

 

https://smart.noiz.gr/details.php?id=387834

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
Στις 11/6/2019 στις 12:40 ΜΜ, Πνοή και Νύξη είπε

Επίσης πήρα μια Σκουάηρ κουφέτο ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ, έβγαινε μόνο μεταξύ 1998-2018 και μετά σταμάτησε. 

Πάτησες κάλο φιλε. Επειδή κοιτάζω να αγορασω ενα Squier μπασο μεταχειρισμενο, εχω φάει πολλες σφαλιάρες απο τους πωλητες. Οργανα οπου καινουρια επαιζαν στα 200€ ως 400€ μαξιμουμ, μια δεκαετια μετα βγαινουν για πουλημα καμμια 30αρια ευρω κατω, μερικες φορες και 200€ πάνω! Ολα φυσικά εχουν τα καλα ξυλα, τους καλους μαγνητες, τα καλα κλειδια "πριν τα χαλάσουν" και τωρα δεν κυκλοφορανε αλλο, οπότε αμα μου  γουσταρει "αλλιως να παω να το παρω καινουριο".  Η αγορα ειναι ελευθερη, κανεις δεν με υποχρεωνει να αγορασω και τα γνωστα επιχειρηματα, αλλα εγω βλεπω το ζητημα στην ηθικη του διασταση και κατι παθαινω. Ο απατεωνας που θα σου πουλησει χαλασμενο για λειτουργικο μου φαινεται λιγοτερο θρασύς απο τον κονιόρδο που θα σου πει με υφος "τράβα παρ'το καινουριο τοτε".


Οριστε, τα ειπα και ξεφούσκωσα!

Επεξεργασμένο από Clb62
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Clb62 said:

  Η αγορα ειναι ελευθερη, κανεις δεν με υποχρεωνει να αγορασω και τα γνωστα επιχειρηματα, αλλα εγω βλεπω το ζητημα στην ηθικη του διασταση και κατι παθαινω. Ο απατεωνας που θα σου πουλησει χαλασμενο για λειτουργικο μου φαινεται λιγοτερο θρασύς απο τον κονιόρδο που θα σου πει με υφος "τράβα παρ'το καινουριο τοτε".


Οριστε, τα ειπα και ξεφούσκωσα!

 

φίλε μου από την στιγμή που δεν υπάρχει ασυμμετρία πληροφόρησης δεν τίθεται ηθικό ζήτημα: Αν δεις ένα όργανο δεκαετίας σε Χ τιμή μπορείς πανεύκολα πλέον να ψάξεις στο δίκτυο για ενδεικτικές τιμές και γενικά σχόλια από Ελλάδα ή εξωτερικό. Μαζί σου σε αυτό που λες, αλλά πλέον η πληροφορία υπάρχει και ο καθένας μπορεί να μελετάει την αγορά του όπως επιθυμεί. Πιο ανήθικος είναι αυτός που σου πουλάει χαλασμένο πετάλι για σένιο και μετά σου αρχίζει τα "δεν ξέρω", "σε μένα μια χαρά έπαιζε" κ.α.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D'Ailleurs είπε

 

φίλε μου από την στιγμή που δεν υπάρχει ασυμμετρία πληροφόρησης δεν τίθεται ηθικό ζήτημα: Αν δεις ένα όργανο δεκαετίας σε Χ τιμή μπορείς πανεύκολα πλέον να ψάξεις στο δίκτυο για ενδεικτικές τιμές και γενικά σχόλια από Ελλάδα ή εξωτερικό. Μαζί σου σε αυτό που λες, αλλά πλέον η πληροφορία υπάρχει και ο καθένας μπορεί να μελετάει την αγορά του όπως επιθυμεί. Πιο ανήθικος είναι αυτός που σου πουλάει χαλασμένο πετάλι για σένιο και μετά σου αρχίζει τα "δεν ξέρω", "σε μένα μια χαρά έπαιζε" κ.α.

Σαφως και δεν τον αθωωνω, το υφος ειναι που μου αναβει τα λαμπακια. Ελεος, να εχουν υπεραξια budget οργανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Giorgos rockstep said:

Από αγγελία:

...πωλείται κιθάρα gibson...σπασμένη στο headstock και επιδιορθωμενη...πλέον καλύτερη και από πριν..

 

Gibson που δεν εχει σπασμενο headstock....δεν ειναι gibson. Λειπουν τα παρασημα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου