Προς το περιεχόμενο

Καρφί σε ενισχυτή με ενα κανάλι πως γίνεται?


BILLYSSS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, fusiongtr said:

 

You can get away με μια ακουστική.

 

όπως αυτός πχ

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, gkourmoul1 said:

Σαν stand up comedy με κιθαρα ειναι.

μονο που για μας είναι τραγωδία....

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λαμπάτος με master(και reverb)->καρφί->κιθάρα εύκολο.

Το δύσκολο είναι να προσαρμόσεις τα παιξίματά σου στα δεδομένα που έχεις. Είναι ωραία διαδικασία, σε βάζει να σκεφτείς αλλιώς. Out of the box αλλά μέσα σε κουτί. Αν σηκωνουν διασκευές οι διασκευές σας θα ειναι δημιουργική διαδικασία. Αν όχι, θα είναι γκα(ζ)σμάς.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσει πολυ η ιδεα κιθαρα καρφι σε μονοκαναλο ενισχυτη, με ενα od πεταλακι να παρεμβαλλεται μεταξυ των δυο, και με σταθερες ρυθμισεις. Το βρισκω πολυ πρακτικο, απλο, και με μια αυθεντικη ομορφια.

 

Θα μπορουσα να βγαλω ολο μου το προγραμμα (απο Marley μεχρι Sabbath) με εναν ac10 τερμα gain και ενα ocd σπρωχνει. Θα βγαζει απο voxy καθαρα μεχρι high gain ηχους. Δεν θα εχω modulation, αλλα θα εχω τουλαχιστον το reverb του ενισχυτη. Καποια στιγμη θα το κανω σε καποια χαλαρη βραδια.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εμενα μου αρεσει πολυ η ιδεα κιθαρα καρφι σε μονοκαναλο ενισχυτη, με ενα od πεταλακι να παρεμβαλλεται μεταξυ των δυο, και με σταθερες ρυθμισεις. Το βρισκω πολυ πρακτικο, απλο, και με μια αυθεντικη ομορφια.

 

εστω και δικαναλος  αλλα μια ποιο ολοκληρωμενη προταση .

Eνοειται οτι ολα τα αλλα που χρειαζεται το προγγραμα θα υπαρχουν (π.χ wah wah ,Delay, οτι τελος παντων )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή θα έχεις όλα τα mod πετάλια και δεν θές πχ ένα drive? εκεί κολλάμε?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα σε καποιους ενισχυτες εχεις καλα καθαρα, νομιζω κατανοητο, σε καποιους αλλους πολυ ωραια drive η gain

Ψαχνω μια λυση εναν τροπο  να εχω καθαρα καλα , και να μπορω να εχω και drive ηχους αλλα και gain ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ  ( εδω αν χρειαστει ενα πετελακι οκ η ενα booster ok )

τωρα αν χρειαζεται ενα κομματι wah wah ok no problem  αν χρειαζεται κατι αλλο οκ

Τουλαχιστον εχω το υφος του ενισχυτη που εχω διαλεξει

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ ΠΟΛΥΕΦΦΕ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ  ΔΕΝ ΞΕΡΩ 

 

Επεξεργασμένο από BILLYSSS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι επαγγελματίας πρέπει να έχεις μια πεταλιέρα. Δεν γίνεται αλλιώς.

Ιδίως αν θες να καλύψεις πολλά είδη μουσικής. 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, BILLYSSS said:

ΚΑΡΦΙ σε εναν ενισχυτη με ενα καναλι πως γινεται ??

 

 

 

 

Με τον ίδιο τρόπο που το εξωτερικό χρεος της χώρας θα αποπληρωθεί. Δηλαδή με κανέναν. :classic_biggrin:

 

Α ναι, βασικά γίνεται -τουλάχιστον εως ένα βαθμο- αλλά στις εντάσεις που θα παίζεις θα είναι το λιγότερο που θα σε απασχολεί, γιατί τότε θα αρχίσεις να βλέπεις την 4η διάσταση ενώ -συγχρόνως- θα χανεις -μόνιμα- την ακοή σου. :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από S9F

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου