Προς το περιεχόμενο

Καρφί σε ενισχυτή με ενα κανάλι πως γίνεται?


BILLYSSS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Μία μέση περίπτωση με μία Strat/LP και έναν ενισχυτή με 1 κανάλι και 1 πετάλι στο χέρι δε βγάζει πάνω από 5 ήχους. Το ξέρεις, το ξέρω και το ξέρουν και όλοι που συμμετέχουν στη συζήτηση.

Και θα ξερει επισης οτι αν αυτο φτανει και περισσευει για ενα κιθαριστα που παιζει σε μια μπαντα με συγκεκριμενο υλικο, δεν φτανει για εναν επαγγελματια που παιζει all around

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα εννοείται αυτό, οπότε στη συγκεκριμένη περίπτωση που μιλάμε για ένα ευρύ ρεπερτόριο, πολύ απλά, κιθάρα-πετάλι-μονοκάναλος δεν φτάνουν.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Μα εννοείται αυτό, οπότε στη συγκεκριμένη περίπτωση που μιλάμε για ένα ευρύ ρεπερτόριο, πολύ απλά, κιθάρα-πετάλι-μονοκάναλος δεν φτάνουν.

Το μεγαλυτερο προβλημα απο οτι βλεπω ειναι οτι δεν θελουμε να ασχοληθουμε με κουμπακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Spyros Delta said:

Το μεγαλυτερο προβλημα απο οτι βλεπω ειναι οτι δεν θελουμε να ασχοληθουμε με κουμπακια.

και όχι μόνο αυτό.

Η ρύθμιση πίσω τους μπορεί να χρειάζεται ώρες...

Πολλές φορές έρχεται ένα πετάλι, το στήνεις και σε 10 λεπτά λες πέταξα τα λεφτά μου.

Μετά από 3 μήνες πεταμένο σε ένα συρτάρι ένα πρωί πίνεις καφέ και δεν έχεις τι να κάνεις.

Το σκαλίζεις ένα 2ωρο και ω του θαύματος από μέσα του βγαίνουν παππάδες.

Πως στο καλό γίνεται αυτό?

Γενικά πρέπει κάποιοι να δουν το βίδεο του Βοναμάσα που μιλάει για τα ποτς της κιθάρας.... (ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΛΊΓΟ)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BILLYSSS είπε

ΧΑΧΑΧΑ ΝΑΙ  ΣΠΥΡΟ

 

Και ποιος θα φτιαξει τους ηχους ρε μπιλι απο ολα τα κομματια που θα ζητηθουν?

Μια λυση υπαρχει μονο.

Να εισαι τοσο καλος, που να τα παιζεις ολα με ενα/δυο ηχους και χωρις εφφε και να ειναι εξισου καλα με τα οριτζιναλ.

Εννοω αυτος που θα σε ακουει να ευχαριστιεται τοσο που δεν θα τον πειραζει το οτι η κιθαρα πχ στο black hole sun δεν εχει leslie effect.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Το μεγαλυτερο προβλημα απο οτι βλεπω ειναι οτι δεν θελουμε να ασχοληθουμε με κουμπακια.


Ε, καλά τώρα κι εσύ, δεν το 'χουν όλοι με τα πσηφιακά και το προγκράμινγκ! (π.χ. εγώ)

'Εχω γνωρίσει πάντως και βιολίστρια σε δημοτικά πανηγύρια, εξαιρετική μουσικό, που έπαιζε με octaver και το σπάνιο Boss παραμετρικό εκουαλάιζερ και έσφαζε, έσπερνε, κένταγε και τα πάντα όλα. Ό,τι κι αν κάνεις, το πόσο καλά θα το κάνεις εξαρτάται πάντα από το τι (καλλιτεχνικές και επαγγελματικές) απαιτήσεις έχεις από τον εαυτό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, BILLYSSS said:

ΧΑΧΑΧΑ ΝΑΙ  ΣΠΥΡΟ

 

 

Και τον ενισχυτή πώς θα τον ρυθμίσεις?

Με προσευχή?

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και τον ενισχυτή πώς θα τον ρυθμίσεις?

Με προσευχή?


Να σε πληροφορήσουμε έξυπνε ότι πλέον και τα κρουαζιερόπλοια και τα ξενοδοχεία έχουν παρεκκλήσι.

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tamtam είπε


Ε, καλά τώρα κι εσύ, δεν το 'χουν όλοι με τα πσηφιακά και το προγκράμινγκ! (π.χ. εγώ)

'Εχω γνωρίσει πάντως και βιολίστρια σε δημοτικά πανηγύρια, εξαιρετική μουσικό, που έπαιζε με octaver και το σπάνιο Boss παραμετρικό εκουαλάιζερ και έσφαζε, έσπερνε, κένταγε και τα πάντα όλα. Ό,τι κι αν κάνεις, το πόσο καλά θα το κάνεις εξαρτάται πάντα από το τι (καλλιτεχνικές και επαγγελματικές) απαιτήσεις έχεις από τον εαυτό σου.

Τι περισσοτερο θα μπορουσε να εβαζε δλδ ενα βιολι σε πανηγυρι? 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου