Προς το περιεχόμενο

Σωστή σειρά κομματιών σε live


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνέχισε να κάνεις αυτό που γουστάρεις και να βελτιώνεσαι.

Και μόνο ο τρόπος που του απάντησες,(εγώ δεν θα ήμουν τόσο ψύχραιμος)δείχνει την ποιότητα σου.

Φαντάζομαι  να ρωτάει κάποιος"σύγχρονος"έναν σολίστ βιολιού που μόλις έχει παίξει το κονσέρτο για βιολί του Beethoven:

Καλά εν έτει 2019 μ'αυτή τη μουσική ασχολείστε...;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Μια μικρη γευση απο το λαιβ. Πολλα τα προβληματα ηχου (δεν ειχα μονιτορ φωνης) και φωτισμου (δεν εβλεπα καν τα ταστα της κιθαρας), αλλα δεν πηγε και ασκημα. 

Τεταρτο μας λαιβ και προχωραμε δυναμικα...

 

smokeonthethewater.mp3

 

cocaine.mp3

 

soldieroffortune.mp3

 

Τα τυμπανα πολυ δυνατα σε σχεση με τα υπολοιπα.

Ετσι ακουστηκε και στο χωρο?

Με τι ηχογραφησες? Νoμιζω ηρθε η ωρα να παρετε ενα  Zoom Q2n, να εχουμε και ματι.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Ευχαριστω για την ειλικρινη σου αποψη. Ειναι αληθεια οτι παιζω μουσικη καθαρα για την πλακα μου, σα χομπυ. Καριερα, παντως, δεν νομιζω να φτιαξω.

Επεσες, επισης, μεσα στο οτι δεν εχω πολλες ακομα προσδοκιες απο τη μουσικη. Και το οτι εχω καταφερει αυτο "θλιβερο" επιτευγμα, ηταν απλα ενα παιδικο ονειρο που πραγματοποιησα. Και εδω που ειμαι να μεινω και να σταματησω, δεν θα ειχα παραπονο. Ειναι σημαντικο να κανεις πραγματικοτητα τα (πολλες φορες παιδικα) ονειρα σου, και σου ευχομαι κατι αντιστοιχο, λιγοτερο "θλιβερο" βεβαια.

 

 

Οι γνωσεις, οι ικανοτητες και ο χρονος που διαθετω στη μουσικη δεν μου επιτρεπουν να κανω κατι παραπανω, αλλα απο καπου πρεπει να ξεκινησει κανεις. 

 

 

Σπουδαιος δε μπορω να πω οτι νιωθω παιζοντας μουσικη μπροστα σε φιλους και γνωστους. Σπουδαιος νιωθω σιγουρα με αλλα επιτευγματα που εχω καταφερει στη ζωη μου, οχι με αυτο. Πιο πολυ το βλεπω ως εκφραση και αναγκη εκτονωσης. Με κανει να αισθανομαι "νεο παιδι".

 

 

2019 εχουμε?? Στην επαρχια που ζω, και ειδικα σε καποια χωρια, ο χρονος εχει παγωσει.

Αυτο με τον κωλο και τα δακτυλα μου αρεσει παντως. Μυαλο δεν εχουμε...

 

 

Συγχαρητήρια για την ΑΠΟΛΥΤΗ αστική ευγένεια που αν και "από χωριό" επιδεικνύεις ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλύτερα από τον μέσο Ελληνα "πρωτευουσιάνο" ΒΑΖΙΒΟΥΖΟΥΚΟ (τοσο στο ιντερνετ οσο και εκει εξω στη ζουγκλα).

 

ΚΟΣΜΕΙΣ το φορουμ μας και,μια και απο οτι εχω καταλαβει εισαι νεο παιδι,μας ΔΙΝΕΙΣ ΕΛΠΙΔΑ οτι κατι ΜΠΟΡΕΙ και να ΑΛΛΑΞΕΙ σε αυτο το πρωκτοχανείο και σε αυτους τους παλαβους καιρους που ζουμε οπου εχουμε χασει καθε εννοια ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ,ΜΕΤΡΟΥ,ΗΘΙΚΗΣ,ΣΕΒΑΣΜΟΥ & ΛΟΓΙΚΗΣ. 

 

Και αυτά απο εμένα που δεν εχω παίξει ΠΟΤΕ στη ζωη μου ουτε ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ "διασκευες" (εννοω ροκ διασκευες γιατι απο.....λαϊκα να φανε και οι κοτες 🤣 )  ,ουτε το Satisfaction δεν κΣερω να παιξω :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει νεο παιδι δεν τον λες...εκτος αν τον συσχετίζεις με μενα....

απο ευγενεια ομως....παλι με ξεπερναει.

εγω θα απαντουσα πιο...μπρουτάλ....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραλετε. Εξαλλου, ειμαι απλα ερωτικος μεταναστης σε χωριο. Σε πολη γεννηθηκα και μεγαλωσα (Ηρακλειο)...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξαμε σε ενα ροκ μπεργκερ μπαρ, με καμια 50αρια ατομα. Πληρωθηκαμε κανονικα.

 

Φανταζομαι οτι θα σκεφτεσαι "με τετοιο ηχο δεν θα εβρισκαν επι πληρωμη δουλεια στην Αθηνα". Δικιο θα ειχες, αλλα ειμαστε το μοναδικο ντοπιο συγκροτημα στην περιοχη και εχουμε το κοινο μας...

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου