Προς το περιεχόμενο

korg Pa2xpro TC-Helicon


pigasos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κυριοι καλημερα σας. εχω ενα Pa2 κ δεν ειμαι τραγουδιστης αλλα καπου καπου αν χρειαζεται θα  πω κ ενα τραγουδι!  μεχρι τωρα ηξερα τα βασικα.....δλδ μικροφωνο κονσολα η mixer....ειπα ομως να παω κ λιγο παραπερα ...δλδ μικροφωνο Pa2 να δω κ τι παιζει με το tc-helicon....το θεμα ομως ειναι στο Voice processor preset γραφει μονο emty!!! τι γινετε τωρα?? μπορω με καποιο τροπο να το επαναφερω??? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πάει καιρός που το έδωσα και τώρα δουλεύω με το pa700 και τα menu είναι διαφορετικά (αυτό δεν έχει tc helicon) και δεν θυμάμαι ακριβώς απέξω τα menu κάνε τα εξής:

 

1. Διάβασε προσεκτικά το manual ότι δεν κάνεις καμιά πατάτα

2. Αν όντως είναι άδεια τα preset (πράγμα δύσκολο) κάνε format και ξαναπέρασε τελευταίο operating system & musical resources αλλά κάνε  full resource backup από disk>utility σε ότι έχεις γιατί θα σβήσει όλες τις τωρινές ρυθμίσεις και user styles&sounds οπότε κράτα τα και κάνετα copy σε κάποιο φλασάκι και από εκεί σε pc για να τα έχεις. 

 

Αυτό θα το επαναφέρει όπως βγήκε από το εργοστάσιο http://i.korg.com/SupportPage.aspx?productid=293

Επεξεργασμένο από stavros_d80
  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stavros_d80 είπε

Επειδή πάει καιρός που το έδωσα και τώρα δουλεύω με το pa700 και τα menu είναι διαφορετικά (αυτό δεν έχει tc helicon) και δεν θυμάμαι ακριβώς απέξω τα menu κάνε τα εξής:

 

1. Διάβασε προσεκτικά το manual ότι δεν κάνεις καμιά πατάτα

2. Αν όντως είναι άδεια τα preset (πράγμα δύσκολο) κάνε format και ξαναπέρασε τελευταίο operating system & musical resources αλλά κάνε  full resource backup από disk>utility σε ότι έχεις γιατί θα σβήσει όλες τις τωρινές ρυθμίσεις και user styles&sounds οπότε κράτα τα και κάνετα copy σε κάποιο φλασάκι και από εκεί σε pc για να τα έχεις. 

 

Αυτό θα το επαναφέρει όπως βγήκε από το εργοστάσιο http://i.korg.com/SupportPage.aspx?productid=293

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε stavros_d80 καταρχην σ ευχαριστω για τον κοπο σου στο ν απαντησεις κ ειναι η δευτερη φορα που το κανεις σε μενα. δυστυχως για μενα ομως   να κανω αυτο  που λες αλλα κ οτι ειδα σχετικα με το link που εστειλες ειναι πολυ δυσκολο εως τρισκολο!!τα φοβαμαι αυτα τα ''ψιλα'' γραμματα της τεχνολογιας κ λεω να μην το προσπαθησω  τουλαχιστον μονος μου σαν ανιδεος που ειμαι οποτε θα τ αφησω ως εχει κ θα παμεινω στα βασικα (μικροφωνο-κονσολα) σ ευχαριστω κ παλι φιλε μου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα βρε ένα απλό update λογισμικού κάνεις έχει όλες τις οδηγίες μέσα σε pdf απλά κατεβάζεις τα αρχεία τα κάνεις unzip και ακολουθείς τα βήματα και τέλος....😎

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ωραια κ με τι ανεση το λες αυτο......'..'ενα απλο update λογισμικου...''..για σενα που προφανως το εχεις προσπαθησει κ εγινε η δουλεια σου μπορει.  Για μενα ομως σε περιπτωση που δεν πετυχει η γενικως κανω καμια μ____α δεν υπαρχει καποιος να με βοηθησει να το ξαναμαζεψω το οργανο. Αν την κανω τη μ_____α θα μου κοστισει χρονο αγχος τρεξιμο κ φυσικα χρημα για κατι που ειναι οπως λες ε απλο....για καποιον που ξερει ομως κ οχι για καποιον ασχετο σαν εμενα!!!! Να διακινδυνευσω να κανω ζημια στο οργανο για κατι που στην τελικη δεν μου ειναι αμεσα χρησιμο.. τεσπα.....να ρωτησω κατι αλλο.....Στις συμβουλες που μου δινεις κ ειδικα στην 2 λες'' Αν όντως είναι άδεια τα preset (πράγμα δύσκολο)...''δλδ υπαρχει περιπτωση να μην λειπουν? κ αν οχι που ειναι? κ αν λειπουν για πιο λογο να λειπουν?? Βροχη οι ερωτησεις αλλα ψαχνω εναλλακτικες μηπως κ γλιτωσω το ''απλο update'' που λες.....ευχαριστω κ παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις το manual σε έντυπη μορφή κατέβασέ το από το link που σου έδωσα σε pdf.

 

Στη σελ. 239 γράφει τα πάντα για το voice processor.

 

Στο Global>Voice Processor Preset εκεί που γράφει Preset έχει ένα βελάκι δίπλα, από εκεί θα πρέπει να πατήσεις το βελάκι και βγάζει λίστα όλα τα presets οπότε διαλέγεις από εκεί το preset που θες απλά πατώντας επάνω το διαλέγει. Τα υπόλοιπα για τα harmony voice κτλ τα περιγράφει παρακάτω, απλά πρέπει να πειραματιστείς να δεις τι κάνει κάθε κουμπί έχοντας το μικρόφωνο επάνω.

 

Εκεί είναι η λίστα με τα voice presets εννοώ ότι ίσως ψάχνεις σε λάθος menu...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρχης το κοιταξα ολα αυτα που αναφερεις αλλα δυστυχως.......!!!! οποτε μενω στα δεδομενα αλλα θα κατεβασω το manual θα το ριξω μια ματια θα ψαξω κ κανενα βιντεο στο youtube κ ισως παρω την αποφαση για το update. οσο για σενα RESPECT Κ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου