Προς το περιεχόμενο

αγορα μπασου εως 400 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα πιο λεπτά μανίκια που κυκλοφορούν στα μεταχειρισμένα είναι 
α) fender jazz bass - και όλα τα fenderοειδή jazz bass (squier κτλ)
β) epiphone thunderbird (λεπτό μανίκι, αλλά μεγάλο όργανο και περίεργο λίγο εργονομικά)

γ) ibanez soundgear

τουλάχιστον εμένα (που τα έχω δοκιμάσει αυτά) μου φαίνονται λεπτά.

το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις εσύ και μπορεί να μην σου φανούν κάποια μανίκια άλλα τόσο παχιά όσο νομίζεις 

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 2/23/2019 at 12:01 PM, κωνσταντινος2 said:

μπορεις να προτεινεις ενα compressor που θα βοηθουσε;

Mooer Yellow Comp ή ακόμα και ο Boss CS-3, αν και ο τελευταίος ακούγεται καλύτερα με τη μόντα του Wampler

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2019 στις 12:08 ΜΜ, manosx είπε

 

  Παραμύθια σκορδαλιά σου είπαν, πάρε ένα jazz bass να κάνεις τη δουλειά σου, αν δεν μπορείς να παίξεις ούτε με αυτό τότε καλύτερα να αρχίσεις μπαγλαμά 🤣

χαχαχα μεσα εισαι φιλε παιζω και σε κομπανια ρεμπετολαικα,τζουραδακι.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ledge είπε

Mooer Yellow Comp ή ακόμα και ο Boss CS-3, αν και ο τελευταίος ακούγεται καλύτερα με τη μόντα του Wampler

ευχαριστω πολυ φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα το MARCUS MILLER της εταιρίας SIRON.

Μπορείς να το googlareis και να το δεις καθώς και τα specifications. Δεν υπάρχει απ'ότι ξέρω στην Ελλάδα

και θα το βρείς στον Thomann. Το κόστος είναι 460 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Δεν θα χρειαστείς άλλο μπάσο για πολλά πολλά χρόνια. Το εχω εδώ και 3 χρόνια και οσοι το εχουν ακούσει και σε live έχουνε πάθει πλάκα. Value for money του σκοτωμού. Μπορείς άνετα να το συγκρίνεις με Fender Jazz Bass/Precision Bass. USA

"Lead, Follow or Get out of the way...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

με συνχωρειτε για την αργοπορημενη απαντηση χαλασε το pc μου και εφτιαξα νεο,φιλε Lans δεν νομιζω οτι μπορω να φτασω σε αυτα τα επιπεδα τιμης,αν φτασω εκει παω για fender,μαλλον για το Harley benton θα παω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με συνχωρειτε για την αργοπορημενη απαντηση χαλασε το pc μου και εφτιαξα νεο,φιλε Lans δεν νομιζω οτι μπορω να φτασω σε αυτα τα επιπεδα τιμης,αν φτασω εκει παω για fender,κατα πασα πιθανοτητα για το Squier vintage modified jass bass '77 θα παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου