Προς το περιεχόμενο

NI KOMPLETE START δωρεάν καλούδια!


panorios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.native-instruments.com/en/products/komplete/bundles/komplete-start/

 

6 GB Δωρεάν instruments, εφέ, λούπες, και samples.

 

Περισσότερα αφού τα κατεβάσω:classic_cool:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Ξεκίνησα το κατέβασμα κι εγώ! Κατέβασες τα πάντα; Πρόλαβες να τα ακούσεις; Πώς σου φαίνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Inanes είπε

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Ξεκίνησα το κατέβασμα κι εγώ! Κατέβασες τα πάντα; Πρόλαβες να τα ακούσεις; Πώς σου φαίνονται;

Χαρά μου.

Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμα, τρέχουν πολλά ταυτόχρονα και έχει μείνει πίσω. Ελπίζω μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Εάν με προλάβεις, πες καμιά γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν με μια πρώτη ματιά, είδα ότι αν και θεωρητικά πρόκειται για promo bundle, το πακέτο είναι υπερπλήρες! 'Γυαλιστεροί' ήχοι, λες και βγήκαν αυτούσιοι από έτοιμη στουντιακή παραγωγή. Drum kits, pads, lead synths και (ιδίως) μπάσα ξεχωρίζουν, με ποιότητα που νομίζω δεν υπάρχει πουθενά σε δωρεάν δείγματα άλλων εταιρειών! Κάποιοι ήχοι είναι τόσο αναγνωρίσιμοι που νομίζεις ότι όλη η σύγχρονη, κυρίως pop μουσική γράφεται αποκλειστικά με ήχους της ΝΙ! (Το τελευταίο σχόλιο ίσως είναι αλήθεια, αλλά δεν είναι και απαραίτητα καλό.)

Θα το σκαλίσω λίγο παραπάνω και ίσως επανέλθω.

Επεξεργασμένο από Inanes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλο το απόγευμα κατεβαίνουν και κατεβαίνουν....και κατεβαίνουν.....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβηκαν, μπήκαν στη θέση τους και ...κάποια δοκιμάστηκαν.

Το πακέτο είναι απλά...τεράστιο.

Φυσικά διακρίνεται από την "γερμανική του ευχρηστία" με ό,τι σημαίνει αυτό. Κάποιοι πιθανόν να κόβουν φλέβες με το περιβάλλον και την οργάνωση του λογισμικού της ΝΙ. Αλλοι σίγουρα όχι. Στους τελευταίους είμαι και εγώ.

Οι ήχοι είναι απόλυτα επαγγελματικοί, κυρίως σε είδη που για κάποιους ίσως είναι και άχρηστα.

Σίγουρα οι ηλεκτρονικάριοι και οι πληκτράδες θα βρούν τη χαρά τους.

Οι έγχορδοι πιστεύω θα βρούν επίσης αρκετά χρήσιμα.

Θα μείνουν και θα δοκιμαστούν περαιτέρω.

Ευχαριστώ για την ειδοποίηση.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άνοιξα το Komplete control μια φορά και μετά όλα μέσα από Ableton. Δεν μπορώ να πω ότι δυσκολεύθηκα περισσότερο σε σχέση με άλλα plugins, όπως πχ Addictive Keys, Sonivox, AAS κ.ά. Απλά, είναι πολλά και θέλει πολλήηη ακρόαση! Είναι σαν να ψάχνεις για διαμάντια μέσα σε πέτρες.

Από Kontakt  ερωτεύτηκα την Muted Trumpet, ενώ τα Analog Dreams είναι απλά... όνειρο. Από Reaktor το MikroPrism μου φαίνεται ότι έχει πιο χρήσιμους ήχους από το άλλο διαμάντι που λέγεται Lazerbass. Guitar Rig και  Supercharger δεν έχω αγγίξει (ακόμα). Έχει και κάτι μπλιμπλικοειδή παιχνίδια που μου φαίνονται άχρηστα όπως το newscool και τα Kinetic Treats, αλλά μάλλον θέλουν διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο reaktor σας έπαιξε το newscool?

ή το aerobic?

 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το newscool παίζει κανονικά. Για όποιον δεν το ξέρει, κατάλαβα ότι πρόκειται για ένα ιδιαίτερο drum machine, που δημιουργεί patterns σχεδόν μόνο του με κάποιο υποτυπώδες είδος προγραμματισμού. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να δημιουργηθούν ενδιαφέρουσες λούπες χωρίς πολύυυ πειραματισμό και κάπως αντι-διαισθητικό για αυτή τη δουλειά.

 

Με αυτά και με αυτά θυμήθηκα ατελείωτες νύχτες "live coding" με το Sonic Pi, όταν ξέθαψα ένα Raspberry Pi από την αποθήκη...

 

Το aerobic δεν το έχει στο δικό μου Reaktor, ήταν στο πακέτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου