Προς το περιεχόμενο

16 Strings - About Time


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτελους σημερα αξιωθηκα και ειχα χρονο να κατσω να το ακουσω ολο.

Καλη δουλεια δεδομενων των συνθηκων.

Με εφτιαξε πολυ το On Your Knees.

  • Ευχαριστώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καμποσες ακροασεις-θα μας καταντησετε να το ξαναριξουμε στα μπλουζ κι αυτο δεν καλο😁-να πω οτι συνθετικα ολος ο δισκος,για τα γουστα μου παντα,ειναι πολυ δυνατος.

H αληθεια ειναι οτι θα ηταν εκπληξη κατι αλλο αν κρινω απο το πως γραφει ο Σπυρος.

Και πως τα αποδιδει η μπαντα βεβαιως η οποια εχει εξαιρετους παικτες.

Λιγο πανω απο τα αλλα γουσταρα τα Coming through,Blues calling(τι ωραιο ριφφ),700 lives(ωραια τραγουδισμενο,ωραια παιγμενα τυμπανα-μπραβο ρε Χαρη-ο δε ηχος τους σε ολα τα τρακς ειναι  ..μω,μην πω γαμω και το κοψει ο κοφτης) και ποσο μου αρεσε η εισαγωγη του Rest my bones,ξαναμπραβο Χαρη.

Καλα κανατε οπως ξαναειπαμε και ειπαν και πολλοι καλοι ανθρωποι παραπανω και γραψατε λαιβ.

Υπαρχει το ζωντανο του πραγματος και αυτα τα ψιλικα που συμβαινουν εδω κι εκει,δινουν παρα αφαιρουν.

Ακους ανθρωπους να παιζουν και οχι αυτο το εντιταρισμενο/τελειοποιημενο και ψυχρο πραγμα.

Μια χαρα η πολλη επεξεργασια για καποια ειδη  αλλα για  blues based πραγματα η κατι τετοιο τελος παντων,ειναι οπως πρεπει φτιαγμενο το αλμπουμ .

Μπραβο κυριοι και παλι μπραβο.

Επεξεργασμένο από gvour
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, gvour said:

Μετα απο καμποσες ακροασεις-θα μας καταντησετε να το ξαναριξουμε στα μπλουζ κι αυτο δεν καλο😁-να πω οτι συνθετικα ολος ο δισκος,για τα γουστα μου παντα,ειναι πολυ δυνατος.

H αληθεια ειναι οτι θα ηταν εκπληξη κατι αλλο αν κρινω απο το πως γραφει ο Σπυρος.

Και πως τα αποδιδει η μπαντα βεβαιως η οποια εχει εξαιρετους παικτες.

Λιγο πανω απο τα αλλα γουσταρα τα Coming through,Blues calling(τι ωραιο ριφφ),700 lives(ωραια τραγουδισμενο,ωραια παιγμενα τυμπανα-μπραβο ρε Χαρη-ο δε ηχος τους σε ολα τα τρακς ειναι  ..μω,μην πω γαμω και το κοψει ο κοφτης) και ποσο μου αρεσε η εισαγωγη του Rest my bones,ξαναμπραβο Χαρη.

Καλα κανατε οπως ξαναειπαμε και ειπαν και πολλοι καλοι ανθρωποι παραπανω και γραψατε λαιβ.

Υπαρχει το ζωντανο του πραγματος και αυτα τα ψιλικα που συμβαινουν εδω κι εκει,δινουν παρα αφαιρουν.

Ακους ανθρωπους να παιζουν και οχι αυτο το εντιταρισμενο/τελειοποιημενο και ψυχρο πραγμα.

Μια χαρα η πολλη επεξεργασια για καποια ειδη  αλλα για  blues based πραγματα η κατι τετοιο τελος παντων,ειναι οπως πρεπει φτιαγμενο το αλμπουμ .

Μπραβο κυριοι και παλι μπραβο.

 

Ευχαριστούμε πολύ Γιώργο. Στο μόνο που διαφωνούμε είναι που λες καλά λόγια για το Χάρη. Καλός ντράμερ μεν, παλιοχαρακτήρας δε, νάρκισσος, απατεώνας και γενικώς ψάχνει ευκαιρία να μας τη φέρει και να μας κλέψει τα εκατομμύρια πωλήσεις του άλμπουμ.

 

Πέρα από την πλάκα έχεις απόλυτο δίκο περί της λάιβ ηχογράφησης όπως αποδείχτηκε και εκ των υστέρων. Κάναμε μια-δυο προσπάθειες (όχι με συνέπεια και οργάνωση βέβαια) να γράψουμε μη live και δε μας ακούστηκε καλά. Δηλαδή κάποια κομμάτια γράφτηκαν αλλά ακούγονταν σα να παίζει ο καθένας μόνος του εν ολίγοις. Με κάτι τέτοιες ευκαιρίες αντιλαμβάνεται κανείς πόσο σημαντικό είναι το interaction μεταξύ των μελών της μπάντας και τι ρόλο παίζουν και οι μεταξύ τους σχέσεις που συζητούσαμε και τις προάλλες.

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

. Στο μόνο που διαφωνούμε είναι που λες καλά λόγια για το Χάρη. Καλός ντράμερ μεν, παλιοχαρακτήρας δε, νάρκισσος, απατεώνας και γενικώς ψάχνει ευκαιρία να μας τη φέρει και να μας κλέψει τα εκατομμύρια πωλήσεις του άλμπουμ.

 

Δεν συμφωνώ, είναι κατά πολύ χειρότερος.

  • Like 1
  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, gvour said:

Διωξτε τον!!

 

Τον διώχνουμε κάθε βδομάδα αλλά ξαναέρχεται. Δεν ξέρω μήπως χρειάζεται κανά ευχέλαιο, κανάς εξορκισμός. Τέτοια πράγματα.

  • Χαχα 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Jazzjoker said:

 

Τον διώχνουμε κάθε βδομάδα αλλά ξαναέρχεται. Δεν ξέρω μήπως χρειάζεται κανά ευχέλαιο, κανάς εξορκισμός. Τέτοια πράγματα.

βγάλτε κανένα πρασόρυζο, κανα τραχανά νερόβραστο...

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ευχαριστήσω κι εγώ για τα σχόλια και για το ότι ακούσατε το δίσκο.

Οι παρατηρήσεις σας mean a lot.

 

11 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

 

Τον διώχνουμε κάθε βδομάδα αλλά ξαναέρχεται. Δεν ξέρω μήπως χρειάζεται κανά ευχέλαιο, κανάς εξορκισμός. Τέτοια πράγματα.

Όταν ήρθα στο γκρουπ σας ενημέρωσα ότι μου πουλάτε την ψυχή σας με αντάλλαγμα την επιτυχία. Έχω τα συμβόλαια, υπογεγραμμένα με το αίμα σας. Πολύ αργά για δάκρυα κύριοι. Καλώς ήρθατε στη σκοτεινή πλευρά.

Επεξεργασμένο από Haris
  • Χαχα 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνουμε όποιον ενδιαφέρεται ότι πλέον μπορείτε να μας ακούτε στο spotify, itunes, amazon music και σε άλλες λιγότερο γνωστές πλατφόρμες. Παραθέτω το link από spotify. 

 

Αν θέλει ο αξιότιμος admin μπορεί να το προσθέσει στο αρχικό ποστ μια και εγώ δεν μπορώ να κάνω edit πια και να το σβήσει από εδώ.

 

 

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου