Προς το περιεχόμενο

Που πάνε τα κλεμμένα;


Miltos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Zanxion είπε

Όταν βλέπεις στην Ορφέως Fender Stratocaster για 50€ καταλαβαίνεις και την πιθανή προέλευσή της (δεν εννοώ Μεξικό...).

Αυτό ειναί το θέμα, ότι στα παζάρια έχω δει. Βέβαια δεν ξέρω όλα τα παζάρια της Αττικής, πόσο μάλλον της Ελλάδας.

 

Το θέμα όμως είναι ότι αυτός που αγοράζει ωφείλει να ξέρει (και ίσως να ενημερωθεί από αυτό το ποστ) ότι είναι κλεπταποδόχος και αυτό είναι αδίκημα με αξιόλογη ποινή.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια λεγαμε,  ποτε οργανα στο πισω καθισμα γιατι εσπαγαν το πισω τζαμι..

Πλεον - ποτε οργανα ουτε στο πορτ μπαγκαζ μιας και το ανοιγουν με λοστο {με σημαντικη φθορα κ στο αυτοκινητο}.

Πλεον με αυτα που ακουω - εγω δεν κανω ποτε προβες {ειδικα βραδυ} κ σε στουντιο γυρω απο τα Εξαρχεια αλλα και καποια που ειναι εκει στο Κεραμικο πισω απο την Πειραιως.

Προτιμω να κανω μερικα χιλιομετρα παραπανω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Επισης...κ εγω δεν ξερω ποσες φορες εχω καταληξει βραδυ για φαγητο στα εβερεστ στο Κολωνακι φορτωμενος σαν το μουλαρι με πιατινια ταμπουρα κ οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε - να γελαει ολο το Κολωνακι μαζι μου..

Τι να κανω..

Για μενα ο εξοπλισμος μου δεν εχει μονο υλικη αξια.

Ειναι οι ηχοι μου..για μενα εχουν αξια ανεκτιμητη.

Προσεχουμε για να εχουμε παιδια.

 

υγ. 30 χρονια σε προβαδικα..δεν εχω χασει η μου εχουν κλεψει ουτε βιδα.

 

Επεξεργασμένο από vagelism
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθολου πρακτικο να εισαι ντραμερ. 

Ο καλυτερος ειναι τραγουδιστης. Ουτε κινδυνο μην τον ληστεψουν εχει, και καβατζανχωρο και στο αμαξι εχει να φορτωσει οσες grouppies θελει...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

Καθολου πρακτικο να εισαι ντραμερ. 

Ο καλυτερος ειναι τραγουδιστης. Ουτε κινδυνο μην τον ληστεψουν εχει, και καβατζανχωρο και στο αμαξι εχει να φορτωσει οσες grouppies θελει...

και ομως απο φιλη τραγουδιστρια ..της εκλεψαν το μικροφωνο μεσα απο την τσαντα στο μετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Zanxion said:

Όταν βλέπεις στην Ορφέως Fender Stratocaster για 50€ καταλαβαίνεις και την πιθανή προέλευσή της (δεν εννοώ Μεξικό...).

δηλαδή θες να πεις ότι προλαβαίνει να τη δεί κι όλας (κάποιος)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχουν παζάρια στον Πειραιά και στον Βοτανικό που βρίσκεις κιθάρες και εξοπλισμό και δεν κάνουμε καταγγελία , δεν μας φταίει κανείς ε;; 

 

Ειδικά αν υπάρχει κάποιος τρόπος να πράξουμε ως διαδικτυακή κοινότητα ( που είμαστε εξάλλου ) θα έχει άλλη βαρύτητα ε ;; :classic_wink:

 

Καλύτερα να είναι οργανωμένο έγκλημα , μπας και ενδιαφερθούν οι "κεντρικές" υπηρεσίες στην ΓΑΔΑ να ασχοληθούν να το δουλέψουν . Το να πας στο τμήμα να καταγγείλεις κλοπής είναι αμελητέο . Καθαρά κυνικά μιλώντας 

 

Edit 1 Εγώ άνετα λαμβάνω μέρος σε οποιαδήποτε δράση του φόρουμ ενάντια στο φαινόμενο , είτε είναι "σκαουτινγκ" σε παζάρια είτε οτιδήποτε 

 

Edit 2 : Το φορουμ έχει μέλος , που είναι νομικός,  λατρεμένο κιόλας . I know a thing or two κι εγώ 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Rebel_Of_South said:

1.Αν υπάρχουν παζάρια στον Πειραιά και στον Βοτανικό που βρίσκεις κιθάρες και εξοπλισμό και δεν κάνουμε καταγγελία , δεν μας φταίει κανείς ε;; 

 

2. Ειδικά αν υπάρχει κάποιος τρόπος να πράξουμε ως διαδικτυακή κοινότητα ( που είμαστε εξάλλου ) θα έχει άλλη βαρύτητα ε ;; :classic_wink:

 

3. Καλύτερα να είναι οργανωμένο έγκλημα , μπας και ενδιαφερθούν οι "κεντρικές" υπηρεσίες στην ΓΑΔΑ να ασχοληθούν να το δουλέψουν . Το να πας στο τμήμα να καταγγείλεις κλοπής είναι αμελητέο . Καθαρά κυνικά μιλώντας 

 

4. Edit 1 Εγώ άνετα λαμβάνω μέρος σε οποιαδήποτε δράση του φόρουμ ενάντια στο φαινόμενο , είτε είναι "σκαουτινγκ" σε παζάρια είτε οτιδήποτε 

 

 

Κύριε ρέμπελε εδώ θα διαφωνήσω.

Πάμε λοιπόν

 

1. Δεν γνωρίζω προσωπικά αν υπάρχουν παζάρια τέτοιου είδους, αλλά αν υπάρχουν, το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να τα διώξεις με καταγγελία (γιατί αυτό θα γίνει, αν γίνει κάτι) από εκεί που είναι, γιατί

 α. θα μεταφερθούν αλλού (που δεν θα ξέρεις το μέρος)

 β. θα γίνουν πιο προσεκτικοί οι πωλητές σ' αυτά και θα παίρνουν μεγαλύτερες προφυλάξεις

 γ. πιθανόν να βρουν άλλους τρόπους διακίνησης κλοπιμαίων.

 

Όπως και να έχει δεν σταματάς έτσι το φαινόμενο. Στην τελική, καλύτερα να ξέρεις που είναι, μπας και κάνεις όπως λες "σκάουτιν".

 

2. Τι βαρύτητα να έχουν κάποιοι "ψωνισμένοι" μουζικάντηδες και οι καταγγελίες τους για μουσικά όργανα!

Εδώ κλέβουν ανθρώπινα όργανα και δεν κουνιέται φύλλο.

 

3. Εδώ κι αν διαφωνώ.

Βεβαίως αν πρόκειται για οργανωμένο έγκλημα θα κινητοποιηθεί η ΓΑΔΑ.

Ειδικά αν υπάρχει μεγάλο ποσό/ποσοστό κέρδους.

Μέχρι και "προστασία" είναι πιθανό να πλερώνουν οι κλέφτες.

Την στιγμή που οι "οικογένειες" (μαφιόζοι) αυξάνονται, οι δολοφονίες με συμβόλαια το ίδιο (μιλάω για οργανωμένο έγκλημα τώρα), η ΓΑΔΑ πιστεύεις ότι θα ασχοληθεί με μουσικά όργανα?

 

4. Αυτό μάλιστα.

Συμφωνώ απόλυτα με τέτοιες ενέργειες!

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου