Προς το περιεχόμενο

We're stars (Hear'n'aid) cover


rgxinap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Εδώ η προσπάθεια (ακόμα μακριά απο το τελικό αποτέλεσμα) : https://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?333625-I-Can-Haz-Hearing-Aid

Στην οποία μια ομάδα κιθαριστών/μουσικών απο το seymour duncan forum, μετέχουμε σε ένα project-άκι cover αυτού του κοματιού. Εχουμε βρει ρυθμικούς κιθαρίστες (τον LLL ο οποίος έριξε και την αρχική ιδέα), εμένα (greekdude), και μίξη ο Dpaterson, και απο σόλο, έχω αναλάβει κάποιους εγω, καποιους ο LLL, και περιμένουμε φωνή. Εχω ήδη παραδώσει το καθαρό αρχικό άρπισμα, το ρυθμικό (και εδω είχα παραδόξως τεράστιο πρόβλημα), τα σόλο Goldy, Ojeda, Lynch, Malmsteen, Cavazo, σε 4 συνολικά tracks.

Θα ρίξω μια ερώτηση για το status των υπολοίπων μερών. Αν υπάρχει εκεί στενότητα (που μάλλον έτσι φαίνεται), θα υπήρχε εδω ενδιαφέρον για την κάλυψη των σόλο του Campbel, Brad Gillis, Schon, "Buck Dharma", και φυσικά φωνητικά?

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nuest updates!!
 

 



LLL αριστερό κανάλι και όλα τα ρυθμικά μέρη
greekdude (ο υποφαινόμενος), τα καθαρά στην εισαγωγή, ρυθμικά στο δεξιό κανάλι
Τα solos μου επίσης είναι αριστερά (lynch/cavazo/Goldy) - δεξια (Ojeda/Malmsteen)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο εγχειρημα αλλα αξιζει τον κοπο.Μπραβο.

Επισης ορισμενοι ηχοι στις κιθαρες σου ειναι πολυ δυνατοι,πολυ μου αρεσαν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ μπρό! ο άλλος ο κιθαρίστας ο LLL είναι πολυ καλός, έχει απίστευτη αίσθηση του ρυθμού. Να δουμε τι θα κάνει απο σόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, θα σας κρατω ενήμερους! Θα περιμένω καμια βδομάδα να δω αν θα κάνουν τίποτε (γιατί είναι πολλή δουλίτσα να πούμε την αλήθεια), και αμα δεν δώ κίνηση ή ενδιαφέρον, τότε θα ρίξω την ιδέα εκεί για φίλους απο το ελληνικό φόρουμ, να δω τι θα μου πούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gvour said:

Δυσκολο εγχειρημα αλλα αξιζει τον κοπο.Μπραβο.

Επισης ορισμενοι ηχοι στις κιθαρες σου ειναι πολυ δυνατοι,πολυ μου αρεσαν.

 

 

θες να μου πεις πιο συγκεκριμένα?

ο LLL παίζει όλα τα ρυθμικά μέρη στο αριστερό κανάλι, και εγω τα ρυθμικά στο δεξί, καθώς και τις υπάρχουσες σολιές μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου